Opět hysterčim. Bolest břicha je fuč. Je to normální?

prostejina
26. dub 2016

Zdravím vsechny ze svého hysterickeho stanoviště 😀 mám opět "problém". Dřív me trapil bolesti břicha -rezani, tahani, pnutí, bolest jako u MS. Byla jsem na screeningu, tam byla mala v pořádku. Ale už asi 14 dnu nic. Žádná bolest, pnutí,... Prostě nic. Jediny, co přetrvává, je bolest prsou a nevolnost. Mela to některá z vas taky, ze se ji břicho prostě přestalo rozpínat? Diiiky 🙂 😵

blecha94
26. dub 2016

Rozhodně to nemusí vůbec nic znamenat, já třeba v takhle rané fázi těhotenství bolesti břicha neměla vůbec, začalo to až kolem 20. týdne a bylo to týden jo, čtrnáct dní né, tři dny jó, den né, čtyrnáct dní jó, pak zas dlouho nic... A ke konci, od 30. týdne, mě zase už břicho jako takový nebolelo, až 3 týdny před porodem začalo a už nepřestalo. Takže tyhle změny stavu jsou úplně normální a radím ti užívat si dnů, kdy tě vůbec nic nebolí. 🙂

nika82
27. dub 2016

ano je to normálne, počkaj až začnu pohyby a ku koncu tehu kopance do močáku 😀

micaella23
27. dub 2016

M

partyzanka91
27. dub 2016

@prostejina: připomínáš mi sebe při prvním těhu 🙂. Taky jsem se stresovala kvůli každé hovadině. To že bříško chvilkama pobolívá a táhne a pak je období kdy ne tak to je úplně normální. Prostě v jednu chvíli se děloha rozpíná rychleji tak ty vazy bolej a potom má třeba pomalejší růst tak to tolik nebolí. Některý týden bříško poskočí hodně, pak je třeba tři týdny stejné. Je to normální. Vím že se mě to kecá ale zkus se až příliš nepozorovat. TAky existuje skvělá pomůcka pro hysterky - Angelsounds. S ním se dá odpouslouchávat srdíčko a tak si ověříš že je vše v pořádku (až budeš cítit pohyby a půl dne bys třeba necítila tak abys neplašila).

bajana
27. dub 2016

Brucho sa rozpinat neprestane, len to nie vzdy intenzivne vnimas. A rozhodne sa ukludni, aby si nebola hystericka matka 😉

pety91
27. dub 2016

Tak to je snad normální ne ? Děloha se stále zvětšuje atd. Mě hodně pomáhalo magnezium v tabletách.

kopretinab
27. dub 2016

Mě břicho doteď nebolelo ani jednou 🙂

andreaandrejka
27. dub 2016

Taky mě břicho nebolelo do ted ani jednou. Jen na začátku trochu píchání na boku nebo trochu tlak, jak se děloha roztahovala. Chápu tvé obavy, taky jsem ze všeho vystreslá, ale veř, že je všechno v pořádku a mimčo si u tebe lebedí 🙂

prostenika85
27. dub 2016

Neboj, vše je v pořádku. Bolest a pnutí, co jsi cítila, byla děloha, která se roztahovala. Teď už to nebude tak intenzivní a další, co ucítíš budou pohyby miminka 🙂

kristiin
29. dub 2016

Ahojky, mám to stejně! Koupila jsem si z toho důvodu Angelsounds a když už jsem hodně nervózní, jestli je vevnitř vše ok, tak si poslechnu srdíčko. To mě vždycky hned uklidní a povzbudí! Jinak ty kontroly 1x za měsíc jsou hrozně málo, nejraději bych byla na UTZ každý týden🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru