OGTT. Smí se před tímto testem pít voda?

nazka
30. zář 2019

Ahoj, prosím o radu.. Chystám se na oggt a v laboratoři mi zakázali pít i čistou vodu a už od půlnoci. S tím mám poměrně problém, protože ještě ráno občas zvracím (jediné co pomáhá je, napít se) a ostatní holky z mé skupiny tohle omezení nemají. Netušíte, proč se nesmí pít voda? Měla jste to taky některá tak?
Naopak slycham, že při odběru krve je dobré se spíš napít, aby krev nebyla moc hustá (mně obvykle píchají i 4x)..

kirunka
30. zář 2019

Ahoj, já vodu pít mohla..jen během testování jsme pít nesměly vůbec 🙂

areh
30. zář 2019

Normálně se pít může. Čistá neslazená voda. Během testování mě i sestra upozorňovala, že mám pít. Vodu jsem měla k dispozici. Voda nijak hladinu glukózy neovlivňuje.

jipe
30. zář 2019

vodu jsem pít mohla (přiměřeně, ne litr) a i během testu jsem si mohla dát lok

olga_
30. zář 2019

@nazka Podívej se na tyto stránky: https://www.tehotenskacukrovka.cz/
Najdeš zde relevantní informace, protože často i jednotlivé laboratoře šíří nesmysly, které zkreslují výsledky testů. Stránky provozují lékaři z Apolináře, kteří se zasazují o zjednotnění těchto testů napříč republikou. Najdeš tu také anonymní dotazník, kde můžeš podat zprávu o průběhu testu a upozornit na špatný postup laboratoře, kterou tito lékaři následně proškolí.

nazka
autor
30. zář 2019

@olga_ tam je povoleno neomezené množství vody.. Už jsem to studovala

nazka
autor
30. zář 2019

@areh
@jipe tak já to pak nechápu, asi půjdu jinam..

olga_
30. zář 2019

@nazka Tak se toho drž, protože ty laboratoře jsou často mimo.

nazka
autor
30. zář 2019

@olga_ to je přece hrozný.. Kdo jiný by tohle měl vědět líp než oni...?
Snesu hodně a většinou dodržím úplně vše, co po mě chtějí.. Ale nepit vůbec takovou dobu je pro mě velký stres

olga_
30. zář 2019

@nazka Tak jdi jinam. Jo, je to hrozný a vychází z toho jediné: Růžové brýle dolů a stůj si za svým. A tu laboratoř jim klidně nahlaš, aby jim předali relevantní info.

chumlee71
1. říj 2019

@nazka já to mám taky tak,od 22 h nesmím pít ani vodu. Taky jsem se bála jak to dám a šlo to 😉

nika_nadherna
1. říj 2019

Mně gynekoložka řekla, že můžu i černý čaj a na odběrech mi pak sestra dala co proto, že jsem vůbec pila. Pěkný stres jsem z toho akorát měla. Ale nenapít se vůbec, tak tam ani nedojdu. Už náročný bylo tak dlouho nejíst

krasna_neznama86
1. říj 2019

Rano jsem cistou vodou zapila leky, nevadilo to, roztok mi naredili horkym cajvm a pit jsem mohla... Byla jsem primo v porodnici, ne v odberovce

vladienka
1. říj 2019

Kebyze tolko hodin nepijem vodu, tak zo mna rano ziadnu krv nedostanu, aka by bola husta :D co to je za blbost jasne ze sa moze pit

pet_8
1. říj 2019

Odberova sestra byla nastvana, ze jsem se ani trochu nenapila, protoze pak ta krev netece, je moc husta. A na gynde jsem dostala pokyn nic nepit.

olga_
1. říj 2019

@chumlee71 Jenže je to nesmysl a nejlepší nahlásit laboratoř na ten web výše.

chumlee71
1. říj 2019

@olga_ vidíš,mě to říkali jak v nemocnici tak u mojí doktorky že nemám pít. U prvního těhotenství jsem to dodržela a teď až půjdu na test tak se normálně napijí a je to.

pavlatkos
1. říj 2019

@nazka já u prvního těhotenství během testování pít nemohla, ráno jsem ale vypila čaj... Já zas dostala pokyn,že nemám večer před odběrem do sebe ládovat sladkosti...😂. Bylo mi během testování děsně zle...musela jsem ležet, jinak bych odpadla...v příštím těhotenství na test nepůjdu 🙂.

nazka
autor
1. říj 2019

@vladienka
@pet_8 to je i důvod, proč pít.. Jinak i mně krev moc neteče. Tady to vyloženě zakázali. Dumám, že půjdu úplně jinam

kristyna233
1. říj 2019

Já to do 5 minut vyzvracela a měla pak průjem celý den. Humus.. musela jsem dojít další den do dia ordinace hodinu po sladké snídani a vzali mě krev. Za dva dny to stejný.. byl to nejhorší zážitek z celého těhotenství. Teda zatím nehorší zážitek 😃

nazka
autor
1. říj 2019

@kristyna233 tak to mě mrzí.. Já jsem cune a mě to při prvním těhotenství chutnalo 😂

hojda
1. říj 2019

Hlavně si vzít brčko na tu sladkou dobrotu, je to lepší, jde to rovnou do krku a ne do pusy.

astyna88
11. říj 2019

Me to chutnalo,bylo to jak sprite 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru