Odmítl někdo screaning v 2. trimestru?

europa00
31. led 2022

Mám takové dilema… už nám za sebou více ultrazvuku než je zdrávo kvůli špineni v počátku tehu ted začínám 15 týden a tusim ze mám za sebou tak 10 ultrazvuku což je opravdu hodně… některé ty normální kontrola srdecni akce v 7 týdnu a jiné pravé třeba z pohotovosti… naštěstí velmi krátké půl minuty třeba z toho se až tak nehroutím 😂 co mi však vadi je ultrazvuk doppler bohužel mi ho udělali na pohotovosti už snad v 8 týdnu na chvíli a ted 1. Trimestralni screaning taky trvá nějakou dobu a tam se taky děla doppler musel byt na 3 x malý to úplně nesnáší snaží se utéct nemá kam . než mu zaměřil srdce mozek atd. Děs. 1) máme geneticky testovaného maleho z ivf 2) prvotrimestralni screaning sám doktor říkal ze vyšlo nejlépe jsk mi vůbec vyjít mohlo a i vzhledem k mému věku úplně top. Takze nevím proč maleho dále zatěžovat, počítám ze kdyby se později doktorce něco nezdálo ( opožděný růst ) nebo cokoliv tak si to samozřejmě nechám vyšetřit ty průtoky. Malý ale zatím prospívá na 1 a mě ta četnost ultrazvuku vadi, není zdravá dle meho naopak a pokud to není opravdu nutné nevidím v tom benefit. Zvážila bych ten třetí kolem toho 30 tYdne zkontrolovat srdíčko. Je ti někdo kdo To vnímá podobně a nedival se na nej doktor jak na debila ?? Tripple test a podobně na to nejdu určitě ten snad v něm věku vyjde pozitivní každé … tím se už vůbec stresovat nechci.

mamikry
31. led 2022

@europa00 Je to na tobě, ale já osobně považiji ultrazvuk ve 2. trimestu za ten nejdůležitější. Miminko je už dost velké na to, aby se odhalila nějaká vyvojová vada, kdyby nedejbože byla. Kontroluji se orgány... To, že byl první screrning v pořádku sice naznačuje, že bude vše dobré i teď, ale mám v okolí i případ, kdy to po něm dobré nebylo. To ale nechci vůbec strašit. Já jsem třeba odmítla kombinovaný screening, ale ultrazvukem jsem miminko vyšetřit nechala.

klokanka31
31. led 2022

@europa00 Odmítnout můžeš vždycky všechno...

eliza1984
31. led 2022

Běžte na ten ultrazvuk, je to důležité vyšetření, ať si to potom nevyčítáte. Ultrazvuk je bezpečný, taky jsem měla hodně v těhotenství, taky jsem špinila a malý je v pořádku. Ultrazvuku se tedy nebojím, ale nějaké domácí přístroje Angelsounds atd bych teda nekupovala. Pak jsou 3 D ultrazvuky, na půl hodiny pro potěchu nastávajících rodičů, to taky považuji za zbytečnost, Ale krátké ultrazvuky pokud jsou indikované jsou úplně v pořádku a nebála bych se toho. To, že je malý z genetické selekce na IVF bohužel nezaručí, že je vše ostatní v pořádku a vše se vyvíjí jak mmá, i když bychom si to přály a Vám to samozřejmě také přeji

sigyn
31. led 2022

Nedokážu posoudit množství UZ, ale já i švagrová jsme obě měly 1. screening také vzorný a u 2. screeningu už se objevily menší potíže, které bude třeba řešit před i po porodu, takže bych to ještě zvážila.

me_druhe_ja
31. led 2022

Já taky nejsem příznivcem častého UTZ a už vůbec ne ty domácí hovadiny typu Angel Sound, ale první dva screenigy mi přijdou nejdůležitější....

europa00
autor
31. led 2022

@mamikry no ono i doktor mi řekl ze zakladem je geneticky vystrebe embryo tam podchytis 99% 1 trimestralni screaning dopadl na 1 s hvězdou. Sám doktor říkal ze co se týká VVV má byt úplně v klidu už hlavně proto ze malý má za sebou genetiku na všechny vady chromozomu. Takže toho se opravdu nebojím. A ano třeba u preklampsie atd vady těch průtoku tam už většinou gynekolog pozná ns normálním ultrazvuku jestli nebi vývoj opožděný jestli se dítě nejeví menší z ničeho nic než by mělo. Navíc to srdce se vyšetřuje i v tom 30- 32 týdnu. Chodíš na ozvy a podobně. Normální je mít 3-4 ultrazvuky ta těhotenství a ne 20… já to bohužel nahrála kvůli tomu spineni nám níže uloženou placentu, Ake prý se vytáhne později. Hlavně vím ze malý to opravdu nesnáší a není mi to příjemné ho takto zatěžovat ještě dopplerem který zahřívá srdce i Mozek a navíc srdcecni vada která vy se musela řešit nedej bože po porodu by se odhalila i v tom 32 týdnu přece

ileni
31. led 2022

Odmítnout můžeš co chceš. Ale zvazila bych to. 2. Screening kontroluje něco jejího než ten první...že první byl v pořádku bohužel neznamená v tomto případě nic

europa00
autor
31. led 2022

@me_druhe_ja v čem se prosím liší 2 a 3 ??? Já už VVV chci pustit z hlavy myslím ze je by ne malý vyšetřeny horem spodem.

europa00
autor
31. led 2022

@ileni jak říkám máme geneticky vYsetrene embryo a jak sám doktor na screaninngu řekl to je nejvíce co můžete mít

ileni
31. led 2022

@europa00 to vám nikdo nebere. Jen pro příklad. Známým se stalo, ze miminku chyběla část mozku, zjistilo se to právě na 2.screeningu. tohle není úplně o genetice... ale zřejmě jste rozhodnuta tam nejít, tak úplně nechápu, co řešíte..

mamater
31. led 2022

@europa00 Rozhodně bych šla známé zjistili na 2 scr… že miminko nemá pul srdíčka i když v prvním bylo vše ok.Bohužel musela díly toho zvolit potrat protože miminko by nemělo šanci na přežití po porodu.

me_druhe_ja
31. led 2022

@europa00 Na tom druhým se kontrolují zase jiné, ale stejně důležité věci jako na prvním. Tam je to hlavně o trisomiich, o přítomnosti končetin a tak. Kolem toho 20tydne je už dítko dost velké na to, aby se mohlo zkontrolovat detailněji, ale zase ještě ne moc velké. Protože v tom 3.screeningu už nezkontrolujes zas tolik věcí, protože už je to "obřík" a něco není vidět....nevím, co přesně se kontroluje a kdy, ale screeningy bych prostě nevynechavala...a když už jo, tak bych si vybrala ten posledni právě....

Jinak nikdy nic ti nezaručí zdravé dítě Bohužel....gen.nemoci je spousta..a spousta z nich je nedědičných a vznikají až pri dělení buněk... bohužel o tom něco vim

emamaira
31. led 2022

Také jsem měla screening v 1. trimestru v nejlepším pořádku, ale na screeningu v 2. trimestru se ukázala docela vážná srdeční vada. Na 1. ještě nebyla vidět. Není to genetická vada. Pro mě je 2 screening nejdůležitější, v tom třetím už orgány nejsou tam přehledně vidět, jak je tam dítě už namackane. Odmítnout samozřejmě můžeš, ale zrovna tenhle utz podle mě není vhodné odmítat.

europa00
autor
31. led 2022

@ileni nejsem úplně rozhodnuta ještě to budu řešit s gynekolozkou mozek a jeho komory kontroloval doktor i teď … a počítám ze to stejne budou kontrolovat i ve 32 týdnu. Asi se cítím špatně ty to té mám za sebou tolik ultrazvuku a ze malý se pokaždé snaží utéct a nemá kam úplně z toho vyvádi… cítím se pak hrozbě. Rak vYch rada podstoupila jen to nejnutnější. Všichni víme ze živit toho tvorecjs začíná už tam, není to hluchých 9 měsíců… miminko nasává všechno už teď nás stres atd. A pak mu xxxx krát děláme něco co ho hodně stresuje a ubližuje mu a to v podstatě nikdo neřeší. Nejsem žádná bio matka opravdu ne, přínos ultrazvuk je opravdu velikansky a je to super. Ake všeho s mírou… pokud mě další ultrazvuk totálně vystesuje už několik dni před nim pak tam a ještě to není pro dítě zdravé a vadi mu to přehřívání orgánu ještě když hs svým věkem za chvíli 39 spadam do tabulek kde počítač vždy muže falešné něco vyhodnotit … tak di říkám proč. Doktor je špička ns fakultní nemocníci a když jsem byla velmi nervózní a bála jsem se tak mi říkal proč ??? Vy mate to nejvíce vyšetření a to je genetika embrya to co děláme my tady je už hraní si na písečku … když něco nezapadá do tabulek dělají se v podstatě genetické testy které má moje mimi už dávno za sebou. Jak říkám vypadá zo nezodpovědné Ake KdVych neměla genetiku maleho tak jdu na všechny ty vyšetření.

europa00
autor
31. led 2022

@mamater toto he opravdu šílené. A nic jiného nenaznacovalo tak zásadní vadu ??? Frekvence srdeční atd.

mamater
31. led 2022

@europa00 nic vůbec nic ani stav známé mladá zdravá holka.Opravdu bych tyhle 2 velké scr.. nepodceňovala 🙂

europa00
autor
31. led 2022

@mamater děkuji ta info ja pravé mYsleka ze 2 screaninng je jen potvrzení prvního. Ake pravda orgány. Tam jsou určitě vidět lépe než u menšího mimca… určitě to orokontultuji s lékařem… paradox he ze u syna si nepamatuji ze bych byla vůbec ba nějakém😂 na prvním jsem nebyla určitě a druhy natož třetí si vůbec nepamatujiake už je to 10 let

ruzova_pastelka
31. led 2022

@europa00 Podívej, já tady lobuju za vynechávání ultrazvuků, co mi klávesnice dovolí, ale tohle je to nejdůležitější vyšetření z celého těhotenství. Vynechala bych cokoliv jiného, ale tohle nikdy. Upřímně - pokud už vynecháš všechno, kromě druhého a třetího screeningu, tak už tu zátěž moc nezvýšíš, to už je nic oproti tomu, co máš za sebou.

Času se u screeningu neboj, ono to není o moc víc záření než při jakémkoliv jiném UTZ, protože lékař dítě vyfotí, pak UTZ vypne a zkoumá fotku. Navíc přehřívání plodu neustále kontroluje.

Pokud chceš udělat to nejlepší pro miminko, tak si vyber zařízení s nejmodernějším vybavením, protože obecně čím novější je ultrazvuk, tím méně záření.

europa00
autor
31. led 2022

@ruzova_pastelka děkuji ti moc a jak tohle zjistím ??? Oni všude píšou jak mají ty nej ultrazvuky 😂 asi natě holky pravdu js se jen cítím strašně provinile když vidím jak tam malý chce uniknout, doktor ho sni nemohl poradně zaměřit. Navíc jsem celkem ve stresu seděla jsem v té ordinaci a celých 40 minut než jsem přišla na radu jsem fakt vyká ve stresu.. pravé ze doktor mě uklidnil a říkám ze já nemám co řešit ze to nejdůležitější ze všeho už nám a to he genetika ze to co teď deka on je v postage oproti tomu vyšetření blbost. Tak jsem pravé mYsleka ze ten druhy screaning nebude tak nutný…. Dle toho hsk mi to podal. Proto se tu i vyptávalm… určitě nechci nic podcenil ani ohrozit nimi. Jen nám dnes pocit ze z ultrazvuku se stal sport… co návštěva gynekologa to ultrazvuk pak všechny screaninngy do toho ještě někdo chodí na 3d ( se synem jsem byla taky) vůbec ne nenapadlo ze je to škodlivé tehdy, Ake pravda syn měl jinak jen ty základní můj gynekolog nedělal žádné ultrazvuky navíc jen pro potěšeni … do toho ty domácí dopplery které některé ženy používají i každý den k poslechu. Msm pocit ze svět se v prdel obrátil a teď už se na věci dívám jinak než před 10 lety. Mnohem více si uvědomuji jak tomu malému život už začal ze vnímá ze se utváří jeho osobnost, ze citu můj stres i radost. A když ho vidím jsk se snaží zoufale utéct před dopplerem je mi fakt uzko. Moje gynekolozka naštěstí ultrazvuk používá max na 20-30 sekund a ne doppler. Zjistím di více informaci děkuji za příspěvek

klokanka31
31. led 2022

@europa00 poslala jsem ti sz

europa00
autor
31. led 2022

@klokanka31 děkuji už jsem podepsala 😘

jjasmina
31. led 2022

@europa00 2. Screen je pomalu stejně důležitý jako první, jestli první vyšel, druhý nemusí, známá po 2. Musela rovněž podstoupit přerušení. Tohle bych neriskovala, jinak odmítnout můžeš cokoliv

aguu
31. led 2022

@europa00 u druhého kontrolují orgány, funkci srdíčka a u známé se přišlo na vadu ledvin. Takže po porodu byli nachystani a psychicky připraveni na zdravotní obtíže děťátka.

pipi_puncocha
31. led 2022

Za mě je velmi důležitý, právě kvůli odhalení menších odchylek, kvůli kterým je ale nutný např. porod ve specializovaném centru s operací velmi brzy po porodu (typicky u srdečních vad, různých píštělí atd.). Což z genetiky ani na prvním screeningu nemusí být patrné. Pokud máš obavy ze zátěže z opakovaných ultrazvuků, šla bych na toto vyšetření a naopak potom vynechala UZ při dalších kontrolách na gynekologii.

aselluska
31. led 2022

Já to teda upřímně nechápu. Chceš poradit, ale obhajuješ si názor, že nechceš, že VVV ti doktor snad téměř vyloučil. Proč myslíš, že malýmu vadí ultrazvuky? Už dost brzo se miminko v děloze hýbe, mrská sebou sem a tam. Jestli usuzuješ z toho, že se na ultrazvuku snaží utéct, tak to mi teda moc nepřijde. Má tam ještě prostor a takový pohyb je normální. Když si za tím tak stojíš, tak se neptej na fóru, kde ti jasně že každá řekne svůj názor, zkušenost.

loylii
31. led 2022

@europa00 všechny UTZ jsou důležitý. Tebe nezajímá jestli je prcek v pořádku? I sebemenší odchylka mu muže zachránit život. Já naopak na UTZ lezla co nejčastěji.

drakenn
31. led 2022

To sis dala s tím dotazem 😁. Jestli to tak cítíš, tak tam nechoď. Ten tvůj stres a nejistota, zda děláš dobře může být víc skodlivy, jak ten ultrazvuk. Já nejsem příznivcem nadužívání ultrazvuku, nechapu zas matky, co tam furt lezou a dožaduje se ho. To samé ty domácí hebla, zbytečně si maminy ty děcka grilujou. Zdravé to pro dítě opravdu není a citlivější plody opravdu reaguji při vysetreni jak sama zmiňuješ.

europa00
autor
31. led 2022

@aselluska však proti nazoru druchý nic nenamítam, díky nemu si utvařím názor vlastnía jak říkam budu to vše konzultovat s lekařem. a ano poznám že mu ultrazvuk vadí, je rozdil pohyb a opravdu snaha se mu ze všech stran vyhnout, a ano myslím že žádnemů dítet není příjemne zahřívaní orgánu, a to at chces nebo nechces tak k tomu dochází a to právě u doppleru...ten se má dělat opravdu uvážlivě na co nejkratší dobu. ostatně jako všechny ultrazvuky. ano chápu když se na miminku neco dokrorum nezda a benefity převažují nad rizikem...proto se tady ptám. myslela jsem že 2 ultrazvuk je pouze potvrzeni prvního, a dle toho jak se se mnou doktor bavil jsem vydedukovala že ho ani nemám zapotřebí s geneticky vyšetřeným mimčem...možná jsem to jen blbě pochopila, jak říkam budu se teprve na to ptát u své gynekoložky až tam půjdu.

europa00
autor
31. led 2022

@drakenn děkuji..nechci nic podcenit, budu se ptat i na nazor gynekoložky..tady mě zajímalo jak to kdo měl a vnímal...dělám si tak obrázek. v pohodě me tohle nerozhází některé ty trošku útočnejší komenty..s tim se musí počítat, když clovek zaklada takový dotaz

journals
31. led 2022

Neblbla bych. Screeningy vnimam jako dulezite. Prijde mi, ze zbytecne prehanis

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru