Na UTZ řekli kluka, ale vy vnitřně cítíte, že je to holka

disa
4. dub 2017

Ahoj,když jsem byla poprvé těhotná,tak jsem věděla že to bude kluk,cítila jsem to a holku jsem si ani nepřipouštěla a taky to tak bylo. Ale teď na screeningu mi řekli že na 70% čekáme zase kluka,ale já pořád vnitřně cítím že to tak není,že je tam ta holčička. Ale možná je to jen můj pocit,protože holčičku jsem si moc přála a nějak se s tím nemůžu smířit. Vím,měla bych být ráda že je mimčo v pořádku(a to opravdu jsem) a neřešit takový věci,ale nejde to. Zase si říkám že 70% je už hodně,aby se to ještě změnilo.Nějak si neumím představit že mám dva kluky,už tenhle náš raubíř vydá za dva 🙂. Stalo se to některé z vás? Změnili někomu pohlaví miminka i když to bylo na tolik procent? Díky

izz76
4. dub 2017

Věřila bych víc ultrazvuku než pocitům,ale šance,že se i ultrazvuk plete je... Mě řekl doktor ve 12tt na 60% kluk a teď už je z ní 2,5letá slečna🙂 I když její chování nepřipomíná holčičku ani v nejmenším 😀

misulinka44
4. dub 2017

Pokud to byl prvotrimestralni screening tak tam je úspěšnost 50:50,takže bych to vůbec nebrala v potaz;) až později,kolem toho 20tydne už je to většinou jisté,pokud se teda dítě neschovava😁

lidag
4. dub 2017

první screening není moc směrodatný. Naše druhá měla být podle UZ ve 13tt kluk a už při dalším screeningu to byla holčička 🙂 taky jsem cítila, že kluk to není.

absintka19
4. dub 2017

@izz76 ono 60% kluk je taky 40% holka, takže tak 🙂 ještě ze máme jen 2 pohlaví 🙂 až po porodu je jistota 🙂

absintka19
4. dub 2017

@disa 70%kluk je i 30%holčička 🙂 počkejte do porodu 🙂 vždy je to 50:50 🙂 ale náznaky na utz to zvyšují/snižují

disa
autor
4. dub 2017

@izz76 jé to bych si taky přála aby se to změnilo 🙂. Malá zlobí? Našemu malýmu budou 2 roky a jen se vzteká a neposlouchá 😀

disa
autor
4. dub 2017

@absintka19 taky si říkám že tam pořád nějaký ty procenta jsou 🙂. Tak porod je vždycky jistota,ale vydržet to 🙂

rickym
4. dub 2017

Já od začátku cítila, že budeme mít holčičku.. i když poprvé nám pohlaví řekli až na II. screeningu. Ale už v 8tt jsem mamce říkala, že to je jasná holka🙂 A i pár holčičích hadříků jsem nakoupila🙂 A bude to holka..🙂
Kamarádce zase do 20tt říkali, že bude holka a je z toho kluk🙂

disa
autor
4. dub 2017

@rickym Já se právě s tim moc nesetkala že by se moje doktorka spletla. Malej se nám do 5.měsíce nechtěl ukázat,ale při každým ultrazvuku vždycky potvrdila kluka a tak to zůstalo.

78marcela
4. dub 2017

@disa u me co rekli na screeningu, to.proste platilo. Moje doktorka je spickova, neplete se.
U male mi rekla s jistotou, ze je to holka ve 13.tydnu, ackoliv jsem byla presvedcena o klukovi no a ted jsem byla stopro presvedcena o druhé holcicce a rekla kluka. Dalsi utz to jen potvrdily. I kdyz jsem doufala, ze se spletla, moc jsem chtela druhou holku a toho kluka jsem dlouho v sobe zpracovávala..
Takze ja verim utz a ne svemu vnitřnímu pocitu.

zlobr
4. dub 2017

Počkala bych do velkého UTZ ve 20tt...tam už to bude dobře vidět. A třeba se tvoje tušení potvrdí. Tady to šachování s procentama fakt nemám ráda. Já jsem se na pohlaví poprvé zeptala až právě v tom 20tt a bylo to dost dobře vidět 😀

clare379
4. dub 2017

Me na I.screeningu řekli, ze by to mohl být kluk, což neberu moc vážně, je to veta jako mohla by to být holka 😀 vnitřně teda taky cítím kluka i kdyz by jsme si přáli holku 🙂

lenickakl
4. dub 2017

My jsme s manzelem oba byli presvedceni o holce a v 17. tydnu na genetice nam rekli kluka, nasledne potvrzen kluk z plodovky.

disa
autor
4. dub 2017

@zlobr tak já ani nečekala že tak brzo mi to poví a tak jsem se neptala a řekla sama jestli chceme vědět pohlaví.

zlobr
4. dub 2017

@disa no tak tím spíš nechápu, proč ti říká pohlaví, když je to jen na 70%.
Chápala bych, kdyby to 100% viděla a proto ti to chtěla říct. Nicméně držím pěsti, ať je to nakonec holka, když si ji přeješ 😉

cizllik
4. dub 2017

Holky,me ted na 1skriningy rekl ze to vubec nejde videt to pohlavi a furt ho zkousel nahanet a ze musime vydrzet do druheho.Dali mi fotky a ja tam jasne vidim pindika a nejde i do hlavy proc teda rikal ze to videt neni

zuzineckah
4. dub 2017

@disa já bych si naděje moc nedělala 😀 Já si zase přála třetího kluka (měli jsme už holku x kluka) a taky jsem se dokonala blbla "zaručeným pocitem", že tam je 😀 A už na vstupním UTZ se docent vyjádřil, že tipuje holku. Na prvním scr pak doktorka, která mě měla na starost po zbytek těhotenství, viděla na 70% kluka, a hned na další poradně jsme koukaly znova a pindík prostě nebyl 😀 Další UTZ to jen potvrdily... A opravdu máme do třetice naši malou dračici❤
Ale pokaždé, když jsem šla do poradny tak jsem si říkala, že teď se třeba ten pindík objeví 😂

simya
4. dub 2017

@cizllik to co vidíš bude spíš pupeční šňůra. V tomhle stáří vypadají obě pohlaví prakticky totožně a chce to opravdu vhodné natočení, a hlavně roky a roky zkušeností, aby doktor správně tipnul pohlaví..

takyjedna
4. dub 2017

@cizllik A ty jsi odbornice na ultrazvuk? Ten tvuj domely pindik muze byt taky treba pupecni snura.

soleilll
4. dub 2017

Vždycky mě rozesmějí řeči typu "hned jsem cítila, že jsem těhotná" (téměř bezprostředně po souloži), případně tyhle pocity ohledně pohlaví plodu "já to věděla/cítila od začátku". Nevěřím tomu ani za mák a myslím si, že jde o přání otce myšlenky a vsugerování si toho pocitu.
@disa Jestli čekáš kluka a chceš holku, máte problém oba. Můžeš si sama za to, že sis vsugerovala touhu po holce a nakonec i pocit, že ji čekáš. Měla bys ho rychle vyřešit, než bude hůř.
Mně řekli u obou těhotenstvích v 11. tt pohlaví a obě byly správně. Jde samozřejmě o kvalitu přístrojů a hodně záleží na zkušenosti vyšetřujícího lékaře. Vzhledem k tomu, že si ten tvůj nechal 30% nejistoty, asi to nebude takovej machr, jako ten můj, ale ani tak bych na to úplně nespolíhala. Co nejdřív se přeprogramuj na eventualitu jakéhokoli pohlaví. Myslím, že během těhotenství se dají řešit i jiný témata, než je chtěné pohlaví budoucího dítěte. A každopádně - dva kluci jsou daleko lepší, než dvě holky. 😀

cizinkaa
4. dub 2017

Na prvotrimestralnim screeningu mi doktor taky rekl, ze by se priklonil k holcicce, ale pri dalsich navstevach uz to byl vzdy chlapec. Pockala bych si. 😊
Ale jinak za sebe doufam, ze k tomu nasemu klukovi casem pribude jeste jeden kluk. 😊

cizllik
4. dub 2017

Nevím no jestli to může být pupeční šňůra

simya
4. dub 2017

@cizllik I kdyby nebyla, ve 13 týdnu tam mají obě pohlaví jen pohlavní hrbol, a u obou pohlaví je prakticky totožný. Z toho fakt nic nepoznáš.

blecha94
4. dub 2017

@cizllik To není pindík, je to pohlavní hrbolek, ze kterého se později vyvine buď penis, nebo klitoris.

@disa Já si byla do 17. týdne jistá, že čekáme syna - pravda byla ale taková, že ten můj pocit pramenil z mého přání. :D V 17. týdnu mi gynekolog řekl, že je to holčička, že si je jistý na 95 %. Znovu jsem se zeptala až ve 36. týdnu, kdy mi tu holčičku potvrdili, no a za pár týdnů se mi chcalena i narodila. 🙂

Věřila bych spíš lékaři, než pocitu, i když pokud jsi byla na sceeningu ve 12. týdnu, tak se klidně mohl splést, v takhle raném stádiu jsou si pohlaví velice podobná - všechny jsou to vlastně holky a rozdíl je pouze ve sklonu hrbolku. Třeba se ti za pár týdnů tvůj pocit potvrdí a ještě se to změní. 🙂

dora13
4. dub 2017

Pri druhem tehotenstvi jsem si byla stopro jista, ze cekame holku (bo intuice, ze jo😃), na NT jsem sla vlastne jen pro potvrzeni -- a kluk jak buk😃 Verila bych vic UTZ, ale zrovna NT je jeste brzo, to se zmenit muze.

disa
autor
4. dub 2017

moc děkuji všem za názory ,19.dubna budu vědět víc 🙂

zuzineckah
4. dub 2017

@simya no... řekla bych, že tam se pozná zkušenost doktora. Docent na mé klinice řekl, že to na 70% vidí na holčičku právě podle hrbolku 🖒a měl opravdu 😉

plea
4. dub 2017

Človeče, strašne rada by som Ti napísala, že máš dať skor na svoje pocity, ale ja som bola presvedčená, že čakáme chlapca. A na prvotrimestriálnom screeningu nám oznámili, že čakáme dvojčatá dievčatá 😀. Myslím, že obvykle mám intuíciu dosť dobrú, ale v tomto prípade zlyhala na celej čiare 🙂

disa
autor
19. dub 2017

Ahojky,tak na dnešním ultrazvuku je na 100 % potvrzen kluk.

normalnimatka
19. dub 2017

@disa hm tak upřímnou soustrast🙂))
jako jasně, "hlavně aby to bylo zdravý".... ale za sebe říkám, že pohlaví opravdu jedno NENÍ. pokud někomu je, přeju mu to. mně ne a taky jako ty doufám, že podruhý se dočkám holčičky. jestli ne, tak z toho asi budu pěkně v háji... a pořídíme třetí:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru