Moc živé miminko v bříšku. Co myslíte?

17. zář 2020

Ahoj holky, chtela jsem se jen zeptat. Byli jsme v utery u dr, a ta mi rekla: no, teda mate pekne zive miminko😄 docela to ve me utkvelo a docela casto nad tim premyslim😄 myslite, ze to muze znamenat nejakou hyperaktivitu? 😏 Kazde rano piji kafe v praci slaboučke. Jen kvuli tlaku, jinak vubec nic co by tu živost mohlo zpusobovat. Prvni 3 mesice jsem ho nepila vubec. Ale porad citim jak se maly hemzi a kope😄podle me nikdy nespi 😄 jsem strasne rada, ale na druhou stranu me to znepokojuje. Co myslite? Mate nekdo podobnou zkusenost? Jsem 21tt.

lachtanice86
17. zář 2020

Doktoři mi to řekli několikrát a holka neposedí. Třeba jen náhoda a kafe jsem nepila vůbec

autor
17. zář 2020

@lachtanice86 a pohyby si taky citila porad? 😄 To ja se zblaznim😄

drep
17. zář 2020

Mám extra živé dítě. Byla taková už prenatálně. Jistě by se to dalo svést na tisíc věcí, za které by mě některé matky ukamenovaly (pila jsem kávu, létala letadlem, první trimestr sloužila a atestovala). Anebo by se dalo říct, že když já jsem ve středním věku šilený poděs, že je to prostě genetika😂
Je to takový zvyk některých doktorů, že aby nebyli na za morouse, tak něco říkají, já taky komentuju každe své vyšetřovaní či ošetřování a většina věcí jsou prostě jen poznámky v rámci small-talku. Na zásadní věci samozřejmě upozorním.

beatty
17. zář 2020

Kamaradce rekl doktor to same a ditko je vazne zive a vyvojove i trochu napred. Byl hned hrr do lezeni, do chozeni, zkratka neposedi.
A u naseho taky chovani a rezim odpovida prenatalnimu obdobi. I kdyz nas byl a je naopak klidas.
Tak drzim palce 😀🍀

autor
17. zář 2020

@drep noo to komentovani chapu, ale ono to tak je i doopravdy 😄 mam pocit, ze mi chce vyskocit uz z bricha😄 jednou je na te strane pak na druhe pak najednoz se mi nadzvedne cele bricho😄 je to masakr

autor
17. zář 2020

@beatty tak to se jeste da😄hlavne mam strach at nema nejaky problem nebo tak.. jestli to neco neznaci. Zatim jssem ale zjistila, ze to znaci jen to, ze uz nikdy nebudu relaxovat😄

klokanka31
17. zář 2020

Jojo, moje malá se taky hodně vrtěla a kopala, a nejvíc když jsem chtěla klid (při jídle, když jsem chtěla spát). A dva týdny před porodem to bylo hotové tsunami, tam tancovala nebo co, břicho se mi houpalo, pak najednou byly videt boule na levým i pravým boku, jako by rucicky rozhodila do stran... ☺ no a je divoká i po narození, v noci teda spinká celou noc, ale přes den je to divoška ☺

tervi
17. zář 2020

Moje holka při prvním screeningu skála panáka a doktorka jí počítala prsty z fotky. Prý to ještě nikdy nezažila, doslova řekla "připravte se na neposedu, je kapatko živější". Holka je poděs, divoká, zlobivá, nemá pud sebezáchovy, hrůza! Kafe jsem nepila. Být tebou, začnu si obalovat nervy tukem, stejně ho vyběháš ale budeš klidnější.😎😉😂

cherie24
17. zář 2020

Mě taky říkali na každé prohlídce, že je mimčo živé. Ta doslova sabotovala všechny vyšetření. Od první genetiky až po monitory. Pokaždé se natočila, tak že nebylo vidět důležité, pokusy jí natočit líp jí akorát namotivovaly se otočit ještě hůř nebo se mrskala, monitory pokaždé zkopávala. Náše záznamy standartně byly samý kopanec, pořád jsem nasazovala pásy zpátky a pak usnula a odmítala se nechat vzbudit. Místo 20ti minut z toho bylo 3/4 hodiny a ještě ne ideálních. Živelná je, neposedí a nevydrží na jednom místě ani půl minuty. Všude leze - do vany, na gauč, na prolézačky, na židle i na kuchyňskou linku. Musím jí pořád hlídat, aby odněkud nespadla, ale je taky strašně šikovná. Je vidět, že přemýšlí o věcech, je zručná, ani ne v roce už uměla sama vylézt na gauč, pak se otočit a nožičkama na před zase slézt. Jiné děti hází šipky z gauče ještě ve 2 letech 😀 Ale když jí sleduju, tak se nestačim divit jak je šikovná a jak na všechno hned přijde, je i vyčůraná teda 😄 jakože nenudím se, je to trošku hyperaktiv, ale já jsem hodně sportovně založený člověk, tak ani nevim, co bych dělala s líným dítkem 😁

barulina
18. zář 2020

Moje dwti byli obe divocaci uz v brise a jsou velmi pohybove nadani oba. Dcera 8 let tedy nema zadne ADHD atd

lula86
30. zář 2020

Kdyz jsem čekala syna kávu sem nepila vůbec a on bouchal o sto šest. Teď čekám holčičku a kávu piju 1 denně bez kofeinu nebo slabou kofeinovou a naopak ona je daleko klidnější než její bráška. Jinak syn je celkem v klidu není to tak že by neposedel. Ale kopání nohama mu zůstalo do teď a to mu bude rok. :D

lenka062017
4. říj 2020

Som 25tt, kavu nepijem a mam to rovnako. Mimco uz v 9tt na utz poskakovalo jak najate a teraz mam pocit, ze sa prekope bruchom. Tvrdne mi (sice jemne) brucho uz casto, dufam, ze to bude aj tym, jak je tam akcna. Je bdela hrozne velku cast dna. Ale od zaciatku tehotenstva, takze nemyslim, ze sa jej nieco deje🙂 alw teda trochu sa desim, co bude v 35tt....

autor
4. říj 2020

@lenka062017 no taky mam pocit, ze maly nikdy nespi😄 vzdycky staci kdyz si lehnu a uz to jede, cukani, kopani, nejake kotrmelce . No hotove rodeo . Taky se bojim co prijde 😄

lenka062017
4. říj 2020

Uz prva dcera bola v bruchu takto akcna, ale nie teda v tak brzkej casti tehotenstva. Ale okolo terminu som ju uz realne musela uspavat v bruchu na mici, inak mi nedala spat vobec. Uz vtedy mi mohlo byt jasne, ze to s nou nebude lahke🙂 Tajne dufam ze s druhym to nic neznamena, ale naopak - ze tu aktivitu bude dospavat po narodeni😀

kate013
4. říj 2020

Dcera v břichu řádila a to i při chůzi, cítila jsem ji pořád 😀 a po narození vůbec nespala, byla jsem z toho hotová....😂😂😂

radu98
8. říj 2020

Tak bych to asi nebrala 😅 u syna jsem měla problém s tím, že i kopal doktoru do utz 😂 a jinak přes den nonstop jel až jsem si fakt říkala, jestli se neprokope ven přes břicho😂 no a co ti budu, je mu rok, chodit začal na 10měs. A neustále jenom lítá a je k nezastavení 😅
Teď u druhého se modlím, že bude klidnější, jinak si to půjdu hodit 😅

barbora_rozek
8. říj 2020

Nase byla v brisku taky furt v pohybu, ted ma rok a je temperamentnejsi nez syn ale neni zadny extra divoch. Proste normalni devcatko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru