Masáž v těhotenství, čím podepřít záda?

vendelinka08
3. bře 2018

Prosím těhulky o odpověď na dotaz!!! Chystám se dělat těhotenské masáže a ráda bych věděla, když budu dělat masáž v leže na zádech, jak a čím podepřít záda, aby se vám těhulkám dobře leželo a vydržely jste? Co je vám příjemné a jak si sami zpříjemňujěte tuto polohu? Přemýšlím o nějakém sedacím vaku, nebo polštáři... ale opravdu nechci kupovat něco zbytečného... tak prosím o vaše zkušenosti, hlavně pak i s větším bříškem. Děkuji moc za vaše názory, postřehy a zkušenosti!!!

drakenn
3. bře 2018

Tak to snad víš z kurzu, ne?!!

sthanina
3. bře 2018

@vendelinka08 Ahojky, já jsem na masážích na zádech vůbec ležet nemohla (od cca 6 měsíce). Ležela jsem na boku, to bylo úplně nej. Namasírovala mi nejdřív půlku zad a pak jsem se přetočila na druhou stranu a namasírovala druhou. Krk a šíji mi masírovala v sedě na židli bez opěradla....

zdenkaell
3. bře 2018

Od cca 24.tt jsem na zádech, ani v polosede nevydržela ani 3 minuty. Sedací vak taky ne.

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@drakenn no na kurzu se dovíš hodně věcí, ale já se ptám na osobní zkušenost a to se na kurzuu snad nikdy nenaučíš, ne? proto se ptám těch, kterých se to týká na osobní zkušeosnt, a pokud ji nemáš, tak se neptej? ostatní holky, co napsaly, odpověděly, přesně tak jak potřebuji...

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@sthanina ano, na boku také masíruji, ale jsou tam i tahy, co se dělají na zádech, pokud tedy bude těhulka schopná na nich chvíli ležet, s podpěrou zad....

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@zdenkaell díky moc za odpověď...🙂

drakenn
3. bře 2018

Těhotné u masáží neleží na zádech - kvůli dolní duté žíle. To bys jako profík měla vědět.. tvůj dotaz se mi prostě zdá dost mimo... usuzovala jsem , že ještě kurz nemáš..

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@drakenn Ty masáže pro těhotné děláš?

drakenn
3. bře 2018

Ano

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@drakenn q nikdy neděláš žádné tahy na zádech? pouze na boku? to je zajímavé, jak na každém kurzu učí masáže jinak....

vendelinka08
autor
3. bře 2018

a neřekla bych že je to dotaz mimo, to jen tady na MK, jsou občas spíše mimo ty co odepisují.... já jsem na masáže chodila celé těhotenství.... myslím, že není nad to, když píšou maminky se zkušeností....

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@drakenn tvoje reakce se mi spíše zdá nadřazená a arogantní....jako profík to můžeš napsat klidně i normálně, třeba s tvou zkušeností.... prostě jinak...ale .....

drakenn
3. bře 2018

Ležení na zádech se vyhýbám. Je to krajně nepřijemné a ve vyšším stádiu těhotenství i nebezpečné. Těhotná si má odpočinou, ně v nějaké poloze "vydržet".
Však ti tady holky odepsaly, že na zádech ne..
Víš, moje známá byla na baňkách na začátku těhotenství a dostala i baňku na křížovou kost. Paní masérka prostě začínala.. Známá o miminko přišla. Což je smutné.

rickym
3. bře 2018

Já chodila na masáže kvůli bolestem za krkem v 5-6 měsíci a seděla jsem normál na stoličce a bylo to v pohodě...😉

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@drakenn nemyslím, že musí vydržet, pokud ji to nebude příjemné, tak je jasné, že ji budu masáže dělat pouze na boku... ale jde o to, že každá žena je jiná.... já jsem měla třeba bříško až od 24 tt, a do té doby bych klidně na zádech s podpěrou ležela. Ale zkušenosti jsou prostě pro mě přínosem, sama časem zjistím, jak to vše je. Masáže dělám 14 let.... a ano, dát baňku v těhu na křížovou kost, je velmi riskantní.... proto jsem na těhu kurz šla, abych věděla opravdu co můžu a co ne a nehrála si na zkušenou masérku, která byla těhotná.... chci dát těhulkám hezký zážitek a ulevit jim....

slimacikmia
3. bře 2018

Ja nemám problém s polohou na chrbte ani v 8 mesiaci, skôr mi nie je príjemné ležať na boku... je to tak teraz a bolo to tak aj pri prvom dieťati. Mám normal anatomický vankúš a potrebujem mať vyššie, alebo pokrčené nohy. Tiež som počúvala, že by som mala spať na boku, ale keď to nejde... na masáži som to na boku nemohla vydržať, sedenie lepšie, ale tiež nič moc no...

vendelinka08
autor
3. bře 2018

@slimacikmia dekuji za zkusenost...😊

tynka9
3. bře 2018

Já na zádech vydržela úplně v pohodě do konce těhotenství.

zlorenka
4. bře 2018

já jsem na tom stejně jako slimacikmia...začínám 8.měsíc, ležení na zádech+pololeh pohoda, i na břiše chvíli vydržím (pak začnou bolet záda)..ale takový pravý bok bez šance :D...na těhu masáži jsem byla v 2.trimestru, masírovala mě vsedě s podloženou hlavou a stálo to za houby, jak nechce/nemůže přitlačit to bylo spíš šimrání a vyhozené peníze... 🙂

leymea
4. bře 2018

@tynka9 napodobne, spala jsem skoro jen na zadech. 🙂

esufi
4. bře 2018

dát nohy výš, případně trochu zvýšit zadek. Samotné mi to pomáhá na bolavá záda. Dutá žíla - to je ženská od ženské - některé nesnesou ležení na zádech už v 10tt a brní jim nohy, jiným nevadí až do porodu. Maminka si sama umí říct, co jí vyhovuje a co ne.

vendelinka08
autor
4. bře 2018

Holky dekuji vam za vase odpovedi...tak nakonec je hodne maminek..co mohou lezet na zadech.jde o to jim to zprijemnit. 😊😊😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru