Manžel a bříško. Jak to chápete?

6. zář 2021

Dobré ráno maminky, trápí mě jedna věc a zajímal by mě váš názor nebo jestli to máte některá podobně. Jsem 23.tt a miminko už je přes bříško hezky cítit. Manžela celkově moje těhotenství moc nezajímá, o víkendu jsem mu řekla, že malé kope, ať si sáhne. On mi řekl, že mu to přijde, jako bych mu řekla, at si šáhne, když si chci třeba prdnout...😲

Chápe to někdo? Omlouvám se za anonym, ale stydím se za něj 🤐

littlebee124
6. zář 2021

Někomu to přijde divne a je to zcela normální. 🙂 Nějaký chlap s ženou zase nespí, jelikož se boji, ze by miminku ublížil a nebo mu ho zkratka přijde i úchylné.
Přítel ten zase bříško pusinkuje a hladi a mazli se s nim, ale přijde mu zvláštní k němu mluvit. Ale snaží se, aby mimco bylo zvyklé i na jeho hlas.
Takze zkus mu říct, ze by bylo fajn, aby sem tam s malou mluvil a pohladil ji, protože až bude na světě, bude pro ni další osobou, která ji třeba dokáže utisit. 🙂

klokanka31
6. zář 2021

To je vůl 🙄

izzylka
6. zář 2021

Někteří chlapi na to prostě nejsou 🤷🏻‍♀️ si vzpomínám na toho mého v prvním těhu 🤣 malej zrovna kopal,chlap si sáhnul a hned ucuknul, že je to jak vetřelec 🤣 ani teď si bříška moc nevšímá....ale jinak je to skvělej táta. Jen jak je mimčo v bříšku, tak ho to moc nebere 🤷🏻‍♀️ my ženský tohle vnímáme jinak 😅 neřikám, že jsou takový všichni chlapi, ale někteří prostě jo...a neznamená to nic špatného 🤷🏻‍♀️

lachipie
6. zář 2021

Ono ti chlapi to většinou neprožívají tolik jako ženy. Pro ně to vlastně ještě neexistuje, oni neví co to je za pocit, nosit nový život pod srdcem. Můj muž se mě celé těhotenství prakticky nedotkl, bříška se dotkl asi jednou, když jsem mu to řekla, aby si sáhnul jak malej kope, nespal se mnou celé těhotenství.. Ale byl se mnou u porodu a neuměl si představit, že by nebyl a od první chvíle malýho miluje a malej miluje jeho.

dyechampion
6. zář 2021

chlapi. toho myho jsem nemela brat k porodu :D byl z nej tak podelanej, ze odmitl prestrihnout pupecni snuru :D
ale tata je to skvelej..az na ty dramata pri prebalovani. :D

jeyre
6. zář 2021

Můj muž to měl stejně, dokud byly děti v břiše, tak ho zajímalo jen to,jestli je všechno v pořádku po zdravotní stránce. Na nějaké hlazení nebo mluvení na bříško si fakt nepamatuju 😄 Ale jakmile vykoukli k ven, tak je to "táta lev", zůstal s nimi u postýlky v porodnici, když jsem ležela na JIP, staral se o ně v pohodě, i když není všechno dokonalý. Chci tím říct, že to, jak se ten tvůj chová teď, nemusí vůbec znamenat, že se nebude zajímat ani potom.

palja
6. zář 2021

Mně manžel na břicho nesahal nikdy v těhotenství. Prostě někdo to tak má. Jinak o malé mimino taky extra "nejevil zájem". Když bylo potřeba, tak pohlidal, postaral se... Ale dcera byla uřvanější, takže ani nevěděl co s ní. Pořádně se jí začal věnovat až okolo 2 roku, až byla samostatná, bez plinek a mohl si s ní normálně hrát až mu rozuměla. Teď jsou dceři 3 a pořád se jí věnuje. Prostě někdo to má tak a někdo jinak.

zmrzlinka
6. zář 2021

Je to chlap ....uvidíš jak se bude chovat až se miminko narodí....

petralp
6. zář 2021

To není nic nenormálního, můj partner si teda rád sáhl až když jsem byla v pokročilejším stádiu kdy pohyby byly opravdu výrazné, břicho se mi vlnilo. Ale nijak extra to neprožíval on a musím říct, že ani já, i když jsme se oba moc těšili a byli rádi. Teď už je chlapeček měsíc na světě a kromě přebalování dělá téměř vše a zapojuje se do péče aniž bych mu musela nějak říkat.

alilali
6. zář 2021

Můj chlap nesáhl na břicho u dcery ani jednou, nezajímal se, jen co se zdraví týče a je to nejlepší táta.

emillyhk
6. zář 2021

Chlapa hlazení břicha taky nějak nebralo - jako párkrát si sáhl, když malý začal kopat, ale většinou mi jenom koukal na břicho, jak se tam různě boulí, apod. A táta je z něj super, syna miluje, blbnou spolu, je to úžasné 😊 Jen to přišlo spíš až po porodu 😉

lachtanice86
6. zář 2021

No a? Hlazení břicha nijak nedokazuje jaky ne/bude táta.

littlebee124
6. zář 2021

@klokanka31 Nechápu tu potřebu hned nadávat.

klokanka31
6. zář 2021

@littlebee124 No tak jestli chlap přirovnává miminko k nadýmání tak je fakt vůl. A korunovaný.

marselina
6. zář 2021

Nekteri chlapi to tak proste mají. Můj manzel teda porad bříško pusinkuje a povídá si s miminkem, ale taky ho mam doma o víkendu jen 1x14dni. Pracuje bohužel mimo ČR.
Asi bych se tím na tvém místě netrapila a užívala si tehulkovani.

littlebee124
6. zář 2021

@klokanka31 Porad nechápu proč hned nadávate. Někomu to přijde jako vetrelec. Každý je chlap je jiny, ten vás třeba taky nedela něco co jiny zase ano a nikdo mu tu hned nenadava.

rubesovak
6. zář 2021

Přítel se snaží od samého začátku zachytit přes bříško nějaký pohyb🙂 a mě nevadí když třeba přijde kamarádka a zeptá se, jestli si může sáhnout na bříško když prcek kope. A třeba ségra je úplně opak, představa že by jí manžel, natož kdokoliv jiný sáhnul na bříško je pro ní šílená a nechutná a švagra by to ani nenapadlo, nevidí důvod a celé těhotenství nějak neřeší. Ale na prcka se těší. A to samé je s chlapama. Někteří to prožívají pomalu víc než ženská, a pak jsou chlapi kteří si prostě počkají až vyleze prcek ven a pak si ho pochovaji a co v břiše děje předtím je nezajímá🙂

pampeliska1313
6. zář 2021

Manžel se na syna těšil, ale na břicho si šáhl asi dvakrát. Když jsem vyšla s tím, že mě to mrzí, odpověděl, že je to pro něj vlastně hrozně divný, nezvyklý a tím, že on to vlastně necítí, tak to vnímá pořád jako něco vzdálenýho a proto to nedělá..ale jakmile už to byly kopance, který viděl, tak si už i vyjímečně šáhnul.:D za to teď mu musím kluka pomalu rvát z náruče.:D

sirinfirst
6. zář 2021

Čekám třetí a ani jednou se manžel o miminko (jinak než po zdravotní strácne) nezajímal, dokud nebylo na světě. Na břicho mi nesahal, nemluvil na něj a mě ani nenapadlo to po něm chtít. Je to přeci čistě jeho věc.

marimanta
6. zář 2021

@rubesovak jo! My to těhotenství doma neprožíváme noc nikdo, nemám ráda, když mi někdo sahá na břicho. Ještě tak v pohodě děti nebo muž, ale ty to nebere. U dalších lidí, i blízkých, mi to je velice nepříjemné. Já taky nikoho neosahávám 😎 A to čekáme páté plánované dítě a muž je super táta 😊

nikolite
6. zář 2021

Já to chápu 🙂 Přítel mi na břicho nesáhl celé těhotenství. U ultrazvuku vypadal že snad omdlí 🙄🙄. Prostě pro něj miminko začlo existovat až od narození. Teď je z něj perfektní táta koupe, přebaluje kolem malého dělá vše. věnuje se mu na 110%.

vendes
6. zář 2021

Nemám ráda, když mi někdo sahá na břicho. Občas to snesu od muže a mámy, muž naštěstí tu potřebu moc nemá. Jinak kolem dětí zastane vše kromě kojení. Ani já nehladím, akorát mi břicho potom tvrdne.

sylvka
6. zář 2021

Neřeš.mam doma obdobu . Já sice budu mít třetí dítě ,ale on první a nak se s tím vůbec neumí popřát,i když vidím že se moc snaží.jako sáhne si,mluví k němu občas...ale když to břicho vidí,spíš se tváří na zvracení 😁 Největší vliv to má na nás sexuální život,pro něj je to prostě blok. Nechce jít ani k porodu,no smiřovala jsem se s tím,teď už jsem vyrovnaná a dohodli jsme se,že prostě bude čekat venku a až se Karolína narodí,teprve přijde. No prostě každej chlap je jinej.

1772
6. zář 2021

@littlebee124 Myslím, že @klokanka31 spíš reagovala na to slovní vyjádření . To, co řekl, by mě urazilo a mrzelo více než neschopnost břicho pohladit. Přijde mi to hodně neotesané a vulgární.

janina228
6. zář 2021

@marimanta joo na to jsem teď nedávno slyšela dobrou hlášku.. v nějakým filmu to bylo.. těhotné se ptá nějaký známý, jestli ji může sáhnout na břicho (a rovnou sáhne) a ona jen odpoví,že na břicho ok, ale kde zrovna sahá je děloha 😂.. jestli budu ještě někdy těhotná,tak tuhle hlášku budu používat taky😂

dashyyy
6. zář 2021

@1772 třeba to jen nedokázal v tu chvíli vyjádřit jinak.. hned ho urážet mi přijde dost zbytečný

carmenz
6. zář 2021

Jako to přirovnání k prdu je vtipný, no. To bych mu asi řekla, že je to v tomhle způsobu myšlení teda dost podobný spíš tomu, když mu hladim varle 🤣 Tam se taky prohání části budoucích dětí, ne? A to mu asi fuj nepřijde 😅
Každopádně bych ho nenutila, to opravdu ne a zjevně podle reakcí je taková nechuť v normě, tak bych si to užívala sama. Zapojí se určitě později.

cherie24
6. zář 2021

Bych řekla, že takový ty představy, jak manžel hladí bříško, povídá si s miminkem a běží si sáhnout při každém kopnutí je jen jedna z mylných situací, které nám jsou vsugerovávané v amerických dojákách a v reálném životě to tak vůbec není. Můj ex se o břicho nezajímal vůbec ani se mnou nechtěl spát. Řekl, že je to prostě divný, když tam je to dítě a je z toho u sexu nervózní. Můj současný mi břicho občas hladí nebo mi tam položí ruku, ale řekl, že ho pohled na moje holé těhotenské břicho hrozně děsí a nemůže se na to dívat. Přes tričko je to ale v pohodě prý 😀 Jinak mě ale obletuje, každý večer masíruje, chuť na sex má pořád a na miminko se těší, přesto mi řekl, že mu to přijde hrozný ten můj pupek. I to, že se tam miminko vrtí a já to cítím a je to vidět, že je to nepřirozený 😀

zajusenka
6. zář 2021

Chlapi to mají jinak, a každý je jiný... je to stejné jako s romantikou, hlazením atd... někdo na to je, a někdo ne. Jeden chlap se bude držet za ruku a pusinkovat i na veřejnosti, 2hý si to nechá na doma, a 3tí se potulí jen na chvilku u telky a dost.
A s miminkem je to stejné. Co jsem tak slyšela nejednoho chlapa, co má dítě, tak dokud bylo v bříšku, tak to bylo jako "hmm tak jo" a vůbec si to nedokázali představit, pro ně je to jen velké břicho... žena to miminko cítí, cítí jak roste, vnímá ho jako samostatnou osobnost. Muž toto začne vnímat až v okamžiku kdy se miminko narodí a vidí ho, po té s ním teprve začíná navazovat ňáký vztah, přičemž žena má v tomto před ním 9 měsíců náskok.
Pak je to zas jako s tím tulením, ležící, brečící miminko nemusí být pro chlapy atraktivní, nevědí co s ním, bojí se, že mu ublíží, zaroveň s miminkem netráví tolik času a i o to je pro ně složitější vyznat se v potřebách miminka a jeho aktuálním rozpoložení (hlad, únava, mrzutost...) nemají k miminku ještě tak silný vztah, a třeba jim dělá problém na něj šišlat sladký řečičky atd...
Postupně jak miminko roste, začíná se zajímat o okolní svět, a jak si umí víc a víc hrát, tak si s ním začínají hrát i tatínci. Některému postačí, když má miminko chrastítko, nebo už ho může vyhazovat do vzduchu, a řádit s ním, jiný si "počká" až začne jezdit na kole, hrabat se v hlíňe, a podávat nářadí, když se hrabe v motoru 🤷‍♀️🙈

Jeho popis jako prdnutí nebyl v tomto asi zrovna moc citlivý, ale asi to neumněl jinak vyjádřit... prostě je to pro něj jen břicho, ale věř, že až se narodí bude z něj vykulenej, možná bude jen z povzdálí koukat, ale jak miminko poroste, poroste i čas který spolu budou trávit. Jednoho dne, se budeš tahat za vlasy, co to panebože zas dělali, a jak to vypadá, že je černej jak bota, mokrej od hlavy až k patě, pusu plnou uhlí, a boty plný písku 😁.

netopejr
6. zář 2021

Normální, časté. Pro ne je to abstrakt. Zatim. U porodu muzou byt super anpak se starat naprosto skvěle. Nenuttw ho. Pokud potrebujet3 obejmout, pohladit Vy, tak si o to řekněte. Nenutte ho vyjadrovat pocity, ktery ani nemá.... On se stará o Vas, a tim i o dítě. Pokud tohle ted funguje, stačí. Prebalovat a opecovavat klidne bude. A to všechno je vic nezbrozneznelej chlap, kterej pebize prohulí, nakup nedonese, kol porodu se zchlastá a v sestinedeli se o vas nestará..... Vazte si toho , co mate, a chtějte to, co můžete dostat.
Vy už jste s mrbousem znatekne x zydbu,non jeste be, nezaziva to, jen vas vidi, ro je jine Nelitaji mu hormony atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru