Krvácení dásní v těhotenství. Mám jít k zubaři?

mamca27
9. pro 2019

Ahoj holky mám takový problém dnes jsem odpoledne vencila psa,najednou cítím v puse krev tak se jako by povytahla a odsflusla si. A najednou krev takže asi 5 krát a nakoc dobrý. A dnes večer při čištění zubů zas krev mám volat zubařce? Stejně ji budu volat ohledně plomby ale tam mám jít až po novém roce. Mám ji říkat že jsem těhotná ona to ještě neví. Díky moc

jjasmina
9. pro 2019

Taky mi krvácí, ale jen při mezizubním čištění, ale já teda dochazim na parodontologii a dentální hygienu, jinak u zubaře jsem byla někdy po prvním trimestru, měla sem mít stejně razítko od zubaře do prukazky a jinak všude hlásím, že jsem těhu-

mamca27
autor
9. pro 2019

@jjasmina mě můj gynekolog právě neposílal k zubaři.

jjasmina
9. pro 2019

@mamca27 aha já musela mít razítko jak od zubaře tak od praktika, zubaři bych zavolala být vámi, v těhotenství je větší i kazivost zubů

dobevacka
9. pro 2019

@mamca27 moje doktorka mi vyloženě neřekla, abych si došla k zubaři a k obvodacce. Ale mela jsem to v prukazce... K zubaři chodím na pravidelné preventivní prohlídky jednou za pul roku. tam jsem to řekla hned a v podstatě mě jen zkontroloval a opravu plomby nechal až po porodu. K obvodacce jsem zavolala, ze jsem těhotná a jestli se mam dostavit a domluvili jsme se. Tam mi dělala EKG... Takže to zkus obvolat a uvidíš. 😊

jjasmina
9. pro 2019

@dobevacka Tak mě pro změnu obvodačka ekg nedělala vubec, ale do těhu prukazky mi vložila lekařskou zprávu s anamnezou a se vším co jsem prodělala

dobevacka
9. pro 2019

@jjasmina každý doktor to má jinak. To pozoruji cele tehotenstvi. Proto bych se nebála zavolat a domluvit se...

mamca27
autor
9. pro 2019

@dobevacka ja jdu akorát teď ve čtvrtek ke své obvodní doktorce co jsem měla akorát vyřídit že chce gynekolog nějaké jiné vyšetření do průkazky a EKG. Jinak zubař právě nic. Takže myslíš že mi bude dělat plombu až po porodu. Já k ní měla jít už v září jenže zubarka náhle onemocnila a začíná ordinovat až teď takže jsem měla smůlu zkonteolou za půl roku.

lllucielll
10. pro 2019

@mamca27 když jsem byla na preventivce u zubaře v těhotenství, normálně mi opravila plombu a řekla, že po dobu těhu a pak kojení mě chce vidět každých 5 měsíců. A krvacivost dásní je při čištění normální, vše je hodně prokrvene...

krupka3
10. pro 2019

Zvysene krvaceni v tehotenstvi je normalni, vsechny tkane jsou vice prokrvene. Dr ti s tim nijak nepomuze bohuzel. Max zvysena ustni hygiena.

dobevacka
10. pro 2019

@mamca27 Asi záleží, jak to máš akutní... Můj zubar me nechtel zbytečně stresovat a vrtat mi zub bez injekce, tak jsme se domluvili az po porodu.

jjasmina
10. pro 2019

@dobevacka a po porodu muže dát injekci když se kojí?

lpch
10. pro 2019

V tretim trimestru jsem resila totez, v rodine mame zubarku, tak jsem se ji na to ptala. Souvisi to s vyssim prokrvenim tkani a jedina rada je cistit, cistit, cistit. Idealne mezizubnim kartackem min 1x denne

krupka3
10. pro 2019

@jjasmina Ano, pri kojeni se injekce muze. Dokonce i celkova anestezie - lokalka je proti tomu nic.

patmouse
10. pro 2019

@mamca27 behem tehotenstvi mas narok na dve preventivni prohlidky u zubare. A prave v tehotenstvi bys mela o zuby dbat vice nez jindy. Vlivem hormonu atd. jsou prave castejsi i zanety a krvaceni dasni. Urcite je dobra i pravidelna navstena dentalni hygieny,nejen klasickeho zubare.

mamca27
autor
10. pro 2019

Děkuji všem za rady a tipy. 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru