Kontrola 17. tt. Je normální nedělat utz po měsíci?

anonymka123456789
7. čer 2022

Zdravím dnes jsem byla u svého gyndaře na kontrole 17tt neudělal mi ultrazvuk. Poslední ultrazvuk jsem měla na 1 screeningu ve 12 tt. Objednal mě za tři týdny stim že tam už udělá ultrazvuk. Je to ale normální nedělat ultrazvuk po měsíci? Příští týden ještě odlítame tak nevím jestli nebylo lepší vše zkontrolovat. Popřípadě jestli třeba nejet někam jen pro kontrolu zda je vše ok. Děkuju za odpověď

ivya
7. čer 2022

Pojišťovna proplácí jen 3 ultrazvuky, takže ano, je to normální...

krisstina93
7. čer 2022

Máš nárok na 3utz za celé těhotenství, cokoliv navíc je buď nadstandardní přístup doktora a jeho dobrá vůle, nebo si to musíš sama hradit. Takže ano, je to normální. Pokud nejsi riziková, tak není důvod delat utz každou chvíli.

malinkata
7. čer 2022

@ivya pojišťovna neproplaci 3 utz. Já ten třetí platila

anonymka123456789
autor
7. čer 2022

Aha děkuju no mě to totiž trochu naštvalo že jestli je vše v pořádku jsem prvo

nijij
7. čer 2022

Podle mě záleží na konkrétním lékaři, mě dělá utz na každé prohlídce, vždy zkontroluje srdíčko. Ale je fakt že u prvního syna, jsem snad byla jen na 2 UTZ,

ekou
7. čer 2022

@ivya min jsou 2 utz v ramci screeningu ve 12.t a 20.t a to si pojistovna pocita, ze to proplaci ona ackoliv pacient si to musi platit? 🙂 Spis jen zvedava otazka.

sanyy22
7. čer 2022

@anonymka123456789 mě dělal ultrazvuk na každé prohlídce, a nechávala jsem si každý ultrazvuk udělat i fotečku ať mám památku 🍀

anonymka123456789
autor
7. čer 2022

Jen tedy nechápu na začátku těhotenství jsem měla asi 4 ultrazvuky vaginální a pak ten screening a teď nic no

eloana
7. čer 2022

@anonymka123456789 a srdicko poslouchal? Vice ultrazvuku se obvykle nedela

jjasmina
7. čer 2022

@anonymka123456789 nevim jak teď, ale já měla ultrazvuk na každé kontrole, 2019

anonymka123456789
autor
7. čer 2022

@eloana Nene neposlouchal

anonymka123456789
autor
7. čer 2022

Když jsem řekla že mě občas pícha v pod břišku a že mi včera ztvrdlo břicho tak řekl že je to normalni

levandule_k
7. čer 2022

@anonymka123456789 Byla jsem na přednášce s porodní asistentkou a říkala, že občasné píchání a tvrdnutí je normální. Děloha je sval, různě se roztahuje a trénuje se na porod.

leniczka23
7. čer 2022

To co popisujes, píchání atd je opravdu normální. Naopak dělat UTZ při každé kontrole normální není. Ve 20tt bude Smit druhý screening, na ten se těš a pokud si trošku hysterická co se dítěte týká, porid si angel sound, skvělá věc, ale opět to s ním moc neprehanet. Pohodový zbytek těhotenství přeji.

anonymka123456789
autor
7. čer 2022

@leniczka23 no hysterická nejsem jen jsem poprvé těhotná takže se ptám

nita1984
7. čer 2022

@anonymka123456789 on ten UTZ stejně o ničem nevypovídá. To že teď je vše ok, neznamená, že to bude ok až vylezeš z ordinace. Bohužel, zkušenost z blízkého okolí. Jinak já měla první velmi rizikové těhotenství (přišla jsem o dvojče) a nezměnil na tom ani UTZ po týdnu. Některé věci se zkrátka ovlivnit nedají. U druhého jsem byla naopak ráda, je mě nestresoval neustálým vyšetřováním a kontrolami. U prvního to stejně bylo k ničemu a pruseru to nezabránilo

leniczka23
7. čer 2022

@anonymka123456789 nebylo to myšleno zle, i kdyby si byla, každá jsme jiná, některá se boji víc, některá méně. Proto jsem navrhla ten angel sound abys mohla být klidnější 😊

ivya
7. čer 2022

Nepleťte si screeningy (1. placený, 2. částečně a 3. hrazený) a ultrazvuky u vašich lékařů (3 ultrazvuky lékaři proplatí pojišťovna, v případě nutnosti - problém či rizikové těhotenství - i víc 😉

ronyx
7. čer 2022

Jak už tu padlo, pojišťovny proplácí pouze 3. Já jsem teď v 16 týdnu a na začátku těhotenství mi byl nabídnut balíček za 1000 Kč, který obsahuje ultrazvuk kdykoliv na vyžádání, tudíž každou kontrolu + podrobné vyšetření miminka ve třetím trimestru . Takže jsem neváhala a zaplatila. Za ten klid na duši to stojí

ekou
7. čer 2022

@ivya takze 3 ultrazvuky lekar vyplaca na zacatku tehu :D :D pri kontrole srdicka a spravneho vyvoje

beck90
7. čer 2022

@anonymka123456789 ahoj, já teda mám utz vždycky. Jsem taky 17 TT a příští týden odlitam na dovolenou tak jsem se domluvila s doktorkou a jeden utz si zaplatím aby všechno zkontrolovala. Spíš pro můj klid ;)

ivya
7. čer 2022

@ekou Na začátku si to většinou zdůvodní právě tou kontrolou prosperity těhotenství 😉 Obecně by měl být jeden ultrazvuk v každém trimestru + screeningy. Já jsem zase opak, končím 2. trimestr a už mám za sebou víc jak deset utz... A to je teprve na hlavu.

martulka88
7. čer 2022

Pokud nejsi riziková, budeš mít málo UZ - jen ty 3, co jsou "ze zákona". Já, jakožto riziková jsem chodila každé 2týdny na kontroly do rizikovky od 17tt a vždy UZ.

ivivi
10. pro 2022

Já teda jsem 14. týden a ultrazvuků jsem už měla hodně - první na potvrzení těhu, bylo podezření na mimoděložní, tak za dva dny znova, pak za týden, pak za 14 dní, pak jsem krvácela tak znova a teď screening. Takže jen u své doktorky jsem jich měla 6. Plus ještě v nemocnici na pohotovosti o víkendu, když jsem krvácela. A jsem vedená, že mám normální těhotenství

martulka88
12. pro 2022

@ivivi Tak ty nemáš riziko - např.nějakou nemoc a pod.. To, že jsi krvácela není hned bráno jako rizikové. A když jsou problémy, tak se samozřejmě dělá "navíc"... Ale kdybys neměla podezření na mimoděložní, nekrvácela, tak bys ani tyhle UZ neměla.

jjasmina
12. pro 2022

@martulka88 hele jako to bude dost o přístupu dr, já jedno tehu pottrat v 9tt a druhé těhotenství bez jakykoliv potíží a již na prvním ultrazvuku mi bylo doporučeno jít na neschopenku a šetřit se a by la jsem vedena jako rizikovka. Ve 3. Trimestru jsem dochazela i do rizikove poradny v porodnici.

martulka88
12. pro 2022

@jjasmina Protože jsi potratila. Já jako diabetik a crohnař jsem v prvním těhu byla v rizikovce od počátku, kdy bylo těhotenství zcela bez komplikací a nakonec mi syn zemřel v 38tt. Kvůli tomu jsem chodila v druhém těhu co 2týdny, pokaždé UZ, měli jsme dle screeningu riz.preeklampsie a růst.retardace. A mám tu zcela zdravého syna. Pokud je nějaký problém (musí ho zvážit doktor - ale např. kvůli krvácení na počátku těhu se nechodí automaticky do rizikovky. Ano, může být rizik.těhotenství, kdy lékař doporučí PN, ale neznamená to, že hned jde do riz.poradny-tak to bylo myšleno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru