Kdy jste cítily první pohyby miminka?

europa00
26. led 2022

Ahojky už he to skoro 10 let co jsem byla těhotná mám pocit ze už si detaily vůbec nepamatuji ale tehdy to bylo snad kolem 19 týdne…. Teď jsem 13+3 a vím ze je to strašně brzy pohyby jako takobe necítím co by asi nebylo možné, ale takove jakoby simraní bublinkovani je to vůbec možné ?? Navíc někdy cítím takový tlak v děloze není to tvrdnuti břicha nebo tak mi to nepřijde. To mě trochu vyvádí z míry přesto Zr si říkám ze by to bylo normální když vše roste a roztahuje se. U syna jsem vůbec nic neřešila ještě v 8 měsíci jsem v zimě šla na vyslap na pustevby … teď tolik energie nemám tak bude mi teď 39 😂 ale ve všem jsem pomalejší… dnes mě deloha tlačí a jen z chuze. Snad je to normální a někdy večer když he klid práce cítím to simrani… má to některá taky tak ??? Ze proste v tom 14 týdnu ví ze je to to miminko ne střeva ?😂

klokanka31
26. led 2022

@europa00 Já myslím že to možné je, mě se teď nechce počítat týdny,ale s malou jsem otěhotněla koncem srpna, a nějak ke konci listopadu jsem cítila bublinkování, bylo to jiné než pohyby střev. A o vánočních svátcích jsem pak už cítila zřetelné lehké kopnutí.

petradt1986
26. led 2022

Kolem 12,13 tydne je fakt jeste brzo.

Prvni 20 tt, druhe 16-17tt nyni třetí teprve uvidim kdy.

michaelarousova
26. led 2022

@europa00 u druheho tehu jsem to mela taky cca 12-13 tt takove simrani ale poradny kopnuti prislo az kolem 20tt..

europa00
autor
26. led 2022

@michaelarousova holky ahoj a co tlak ??? Dnes ho nám cely den a už ne znervózňuje… není to křeč ani jako před menses stav proste pocit ze tam něco mám 😂😂😂 samozřejmě ze mám tam miminko . Ale někdy jsem úplně v klidu necítím žádné pnutí v děloze a dnes od rána a teď už lezim a stav furt stejný. prirovnala bych to k tomu jako byste měli hodně upnuté oblečení na děloze a ta vás z toho tlačila… nic tam nemám jsem naostro a stejně to nepřichází. Není to bolest jen tlak

petradt1986
26. led 2022

No a kdyby se pocital termin porodu podle radoby prvních pohybu, kdy si fakt maminky mysli, ze ve 12 tt to byly zarucene pohyby. Tak rodi ve 32-34tt.
Muj primar mi povidal, ze nema smysl vyvracet maminkam jejich pocity. I kdyz jim vysvětluje, ze organy se stlacuji, stehuji se se jak roste deloha, tepny jedou na plno, streva se napinaji, plni a presouvaji. Apod. Tak to lze ihned zamenit. Ale nechává je pritom.

petradt1986
26. led 2022

@europa00 a nemas mit termin MS? Rika se ze v terminu kdy by mela predtim dorazit MS je deloha takova tahlejsi apod. Obcas i silnejsi bolesti a tak.

jjasmina
26. led 2022

@europa00 určitě až po 20tt

martulka88
26. led 2022

Hodně pohyby jsou o tom, jak je miminko uložené... Někdo cítí i okolo 15tt...

europa00
autor
26. led 2022

@petradt1986 ahojky já necítím pohyby 😅 jen někdo cítím takové lehtani uvnitř ale to muže byt cokoliv jen se ptám jestli takové to bublinkovani někdo v tom 14 týdnu už cítil a měl pocit ze je to mimi… pohyby jsko takobe opravdu necítím to snad ani není fyzíologicky možné

europa00
autor
26. led 2022

@petradt1986 upřímně ti vůbec nevím js si tyto věci nepamatuji 😂ale tím to asi nebude…. Spíše jestli to nemůže byt nějaký zánět… naposledy jsem měla gardenelu na 1 křížek Ake doktorka říkala Zr nic dávat nebudeme po atb by se mi rozjelo beztak něco jiného… tak jen mazu zevne dalacinem … deloha muže byt asi podrazdena … pokud by to pretrvavalo zajdu k doktorovi

becicka
26. led 2022

První až po 20. týdnu, teď druhé už tak od 16. týdne 👍

leilinkaa
26. led 2022

@europa00 ahoj, mozne to asi je. Asi ale ne u kazdeho. Jsem aktualne 23tt, placenta na predni stane a u me je to fakt jako airbag. Pohyby citim ani ne 2*za tyden a to posledni tyden. Predtim ani naznak ...na ultrazvuku dcerka vzdy vyvádí akrobaticke kousky😂🤣🤣

maminaodrachel
26. led 2022

@europa00 začínam 14tt a už od 13tt cítim jakoby bublinky šimraní v brušku 🙂

gamora
28. led 2022

@europa00 ja som tiez 13+3 a zatial nic, ani bublinkovanie, iba obcas taky zvlastny tlak v pravo v podbrusku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru