Kdy a jakým způsobem začnu cítit pohyby prcka?

petule_e
3. únor 2017

Ahoj, jsem strašně nedočkavá a zvědavá... Takže jsem se rozhodla zeptat vás už zkušenějších těhulek či maminek. Strašně mě zajímá kdy a jakym způsobem začnu cítit pohyby prcka. Jsem v 16tt nevím zda to je ještě brzo, ale kamarádka mi říkala, že právě okolo tohoto týdne pohyby začala vnímat. Já ale nic necítím ☹ spíše mam pocit jako by křeči či nepříjemného jakoby tahání. 😊 ☹😝

luj89
3. únor 2017

Ahoj, záleží hodně na postavě, na uložení placenty, na množství plodovky a na tom, jestli čekáš první nebo další dítě. Každopádně v 16 tt si troufnu říct, že pohyby ještě skoro nikdo necítí. Já je začala cítit v 18 tt (1. dítě).

swizz
3. únor 2017

to je brzy pokud je to tvé první miminko. Počkej tak 14 dní ale na začátku to bude spíš lehtání a šimrání které pak přejde v pohyby. Nemusíš být nervózní. Já byla taky alergická na otázky ve 4. měsíci: A už cítíš pohyby??😉

pet359
3. únor 2017

@luj89 ja to same...18 tt a to jsem si nebyla jista, jesrli to je "ono" 😅 v 19tt uz mu to jasne bylo a v den, kdy jsem zacinala ten 21 tt to citil na ruku i chlap....jo a taky jsem prvorodicka...neni nic neobvykleho ty pohyby ucitit az kolem 20tt...

petule_e
autor
3. únor 2017

Ano je to mé první mimčo.. 🙂 tak jsem přehnaně zvědava a nedočkava 😀 takze kazdy naznak ktery by mohl znamenat pohyb je prome signalizujici hold me tahani ... A polechtani je zrejmne velily rozdil...tak zase budu hezky cekat 😀 kdy to prijde.

luj89
3. únor 2017

@pet359 Tak my to cítíme na ruce od toho 18 tt. Dokonce bych řekla, že je to víc cítit přes ruku než jak to cítím já sama v sobě ;)

swizz
3. únor 2017

@luj89 měla jsem to samé v 18 tt. Zrovna přibližně v tuto večerní hodinu jsem měla náhodou ruce na bodbřišku a ucítila dva šťouchanečky 🙂 a pak už jsem nepochybovala....

tsafarikova
3. únor 2017

@petule_e já pohyby cítila u prvního v 18tt a u druhýho mám placentu vepředu a pohyby že jsem si opravdu byla jistá že už až tak ve 22tt

lucinka58
3. únor 2017

Já u prvního měla placentu ve předu a cítila pohyby až okolo 26 tt. Fakt jsem ji měla blbě položenou. Ale v tom 26 tt to už byly pořádný kopance. Teď čekám druhé a cítím je asi od 17 tt - ale nejsem si úplně jistá jestli je to malá nebo střeva 😀

petule_e
autor
3. únor 2017

@tsafarikova me ma doktorka stale nerekla jak mam umistenou placentu, ani ze screeningu v 1. Trimestru.. To nemam uvedeno ve zprave .. Musim se na to na dalsi kontrole zeptat. 😊

tsafarikova
3. únor 2017

@petule_e a zprávu od dr nemáš? mě taky nic neřekl ale přicvaknul mi do průkazky zprávu pokaždý když mám velký ultrazvuk a tam jsem to našla🙂

petule_e
autor
3. únor 2017

@tsafarikova no praveze nic.. 😔 mam tam vypsano co vsechno bylo zobrazeno.. Plice a tak dale, ale o placente ani zminka jak u me dr. Tak na screeningu.

alcar
3. únor 2017

Ja mela u dcerky placentu vepredu a citila jsem od 18+4 takove simrani zpocatku a pak takove jakoby bublani. Ted s dvojcaty mam placentu vzadu a od 18+3 citim uz klasicke kopani. A mam silnejsi postavu.

petule_e
autor
3. únor 2017

Mám vlastně ještě jednu otázku, kdy už je jasně zjistitelne pohlaví dítěte?? 😲

tsafarikova
3. únor 2017

@petule_e někdy je vidět už na screeningu v prvním trimestru ale to je spíš odhad a ještě musí být mimčo opravdu dobře natočený , jinak okolo 20 tt

eloise02
3. únor 2017

Já jsem pohyby cítila až kolem 24tt a pohlaví nám řekli na 2.screeningu.

petule_e
autor
3. únor 2017

@tsafarikova na prvnim screeningu to pan doktor videl, ale odmital nam to rict 😀 ze pry je to jen hruby odhad na posledni kontrole ve 14tt mi moje dr. rekla ze to vypada na kluka.. 😀 ale porad zadna jistota .. Tak snad uz na dalsi kontrole (19tt) pujde hezky videt.

bikiki
3. únor 2017

Ja jsem prvni pohyby citila ve 20tt, ale to byli pekne znatelne stouchance, ktere citil i manzel. Manzelova sestra rikala, ze citila takovou bublinku uz v 16 tt 😳😳😳. To mi prijde jako pekna blbost. Ja takova senzibilni matka nejsem 😂😳😳. A co se tyce pohlavi, tak me doktorka rekla pohlavi okolo toho 16tt, ve 20tt mi to bylo potvrzeno.

tsafarikova
3. únor 2017

@petule_e nám po kontrole okolo toho 20tt řekl že tam nebylo vidět úplně nejlíp ale že tam nic narostlýho vidět nebylo takže holka😂 za měsíc máme poslední utz tak doufám že slečně nic nenarostlo😂 jednu květnovou už mám a sice tu nemám mimi věci ale od velikosti 74 tu mam po dceři hromadu věcí aspoň bysme je využili😂😍

petule_e
autor
3. únor 2017

@bikiki Takze sedelo pohlavi v 16 a pote ve 20tt? 🙂

orvokki
3. únor 2017

Prvé pohyby som cítila okolo 19-20tt, ale iba v kľude a keď som mala ruku priloženú na brušku. Boli to také drobné akoby vlnky, išli cítiť naozaj veľmi slabo. Väčšie pohyby a kopance, ktoré už nešlo s ničím pomýliť, prišli až v 22tt. 😉
Pohlavie nám doktorka povedala na kontrole okolo 16tt, na 2. screeningu ho potvrdili. 🙂

petule_e
autor
3. únor 2017

@tsafarikova Ackoli vim ze jde hlavne o zdraví miminka tak tiše závidim 😅 je to me prvni miminko a ja se strasne modlila za holcicku 😀 hold pani doktorka tvrdila ze je tam neco navíc 😖😀 tak drzim palce aby princezně nakonec neobjevili schovaneho pindu😂

lv
3. únor 2017

20. a 21.tt

swizz
3. únor 2017

u nás toho schovaného pinďu objevili ve 38. tt když jsem se na to náhodou zeptala 😂 doma samozřejmě 70 % růžových věcí, aby taky ne 14 dní do porodu...

tsafarikova
3. únor 2017

@swizz no tak doufám že toho se nedočkám😢navíc mi dělá radost že se tchyně plete ta jediná tvrdí že je to kluk😂protože kluka chce holčičky jí tak moc neberou😂 ostatní vsázejí na holku

bikiki
3. únor 2017

@petule_e ano ano sedelo, porad tam je holcicka, a doufam, ze uz to tak zustane. Nekolik podobnych pribehu jako pise tady swiss mam taky ve svem okoli 🙈🙈🙈. Ja pocitam na 100% s holcickou.

tsafarikova
3. únor 2017

@bikiki mě doktor říkal že pokud je tam jasně pindík tak už nezmizí ale že může být prázdný pytlík a pak chlapeček vypadá jako holčička😢

barumat
3. únor 2017

Všude jsem četla, že pohyby u prvního dítěte žena nejčastěji cítí mezi 18. a 20.tt. A za mě to trefili přesně, cítila jsem je přesně v půlce 19.tt. Jinak pokud si dáš palce k sobě, ukazováky taky, aby to vytvořilo takový, ehm, kosodélník 😀 tak to trošku zplošti a výsledný "obrazec" si přilož na podbřišek mezi stydkou kost a pupík. V tomhle rozmezí jsem poprvé cítila takové lehké ťukání, žádná motýlí křídla ani šimrání. Prostě ťuk ťuk, a převalení.

urtica
3. únor 2017

V 17 tt - placenta vzadu. Stejně jako @barumat - bylo to takové ťukání...

petule_e
autor
3. únor 2017

@barumat tak odteď do budoucna začnu zkoušet taktiku "kosodelníku" 😂

luj89
4. únor 2017

@swizz a i z toho důvodu si nenecháme říct pohlaví 🙂. Zaprvé je nám naprosto jedno co to bude, zadruhé nemám ráda, když je holčička od hlavy až k patě v růžovém oblečení s kytičkama a kanýrkama (a naopak kluk) a za třetí si chci výbavičku schovat i pro druhé dítko, takže se neutrální věci hodí ;). No a samozřejmě taky chci mít překvápko k porodu 🙂. Jen se teda v dnešní době hrozně špatně nakupuje, když chceš neutrální věci, zvlášť v některých obchodech mají sortiment rozdělený na holčičí a klučičí (třeba Tesco - tam i ponožky jsou růžové nebo modré 😀)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru