Jméno pro druhorozenou dceru - Eliška, Ellen, Karolína, Tereza nebo Nikola?

shargianna
12. únor 2019

Ahoj koníkovky. Mám takovou prosbu. Čekáme druhátko a tak nějak jsme s manželem počítali spíš s chlapečkem, nakonec nám ale pan doktor prozradil, že čekáme druhou holčičku a my máme dilema, jaké jméno vybrat (u kluka jsme měli jasno 😀). Příjmení máme české a trošku krkolomné (dost háčků a čárek). První dcera se jmenuje Anetka, tam jsme měli jasno hned a teď tápeme. Máme vy výběru: Eliška, Elena/Ellen, Karolína, Tereza, Nikola. Které se Vám nejvíce líbí? Nebo napadá někoho něco jiného? 🙂

pavlak5
12. únor 2019

mě se líbí Ellen, nebo Nikola

gruyerre
12. únor 2019

@shargianna Ahoj, tak mě třeba napadá asi 50 jiných jmen, ale nebudu je vypisovat, protože je nesmysl, abyste vybírali jméno pro dceru podle cizích lidí... Máte knížku Jak se bude vaše dítě jmenovat? Doporučuji, když jste na tom tak, že vůbec nevíte, jsou tam všechna jména, jejich významy. Napište si s manželem každý 10 jmen a třeba se shodneme na tom nejhezčím

stef9328
12. únor 2019

Mame sousedy a holcicky se jmenujou Anetka a Ellenka a to se mi libi,jenze ja si je porad pletu. Anet a Ellen. ...mimochodem taky cekame za 2t,dny druhou holcicku,mame doma Sofia a druha bude Victoria. Ale za me Ellen

tercasv
12. únor 2019

Z těch, co jsi napsala, tak Elena/Ellen 🙂

treasurka
12. únor 2019

Kromě Elen a Nikoly se mi líbí všechny co jsi napsala. My máme Magdalénu a Kláru a líbí se mi ještě Ester.

shargianna
autor
12. únor 2019

Děkuji všem za názory. Mě by se nejvíce líbila Elenka. Anetka a Elenka se mi k sobě líbí. Ale manželovi se to moc nelíbí, ten by nejradši Elišku, která se ale moc nelíbí mě :D Samozřejmě ještě projíždíme všemožné seznamy a hledáme co by nám padlo do oka, ale zatím z toho vylezl jen tento výběr 🙂

mirtha
12. únor 2019

Adrianka 🙂

shargianna
autor
12. únor 2019

@mirtha to se mi taky líbilo, akorát, že Anetku hodně lidí oslovuje Áňa a myslím, že Adrianku by oslovovali Áďa, tak by se to dost pletlo 🙂

marketa1218
12. únor 2019

Také beru Elenku 🙂 My jsme teda na začátku těhotenství, ale kdyby holčička, tak Nelinka nebo Justýnka 🙂

lucifux
12. únor 2019

Já jsem měla vybranou Amálku. Jenže čekáme druhého rošťáka. Taky jsme vybírali aby se kluci k sobě hodili. Máme doma Vítka a čekáme Otíka...

sudylichozrout
12. únor 2019

@shargianna Z techto Karolina 🙂

mandala
12. únor 2019

Pokud máte příjmení s háčky, tak Elišku nee...😉

shargianna
autor
12. únor 2019

@mandala Taky si to myslím 🙂

makronka222
12. únor 2019

Ellen

barulina
12. únor 2019

Nikola

pavla555
12. únor 2019

Tak mně se libí Karolínka (mám jí doma 🙂 ) a pak Ellen, ale příjde mi, že už je jich taky moc. A co Beátka?

pavla555
12. únor 2019

@marketa1218 Justýnka je pěkný 🙂, tak držím pěstičky 🙂

evcounek
13. únor 2019

My mame doma Zuzanku, ale chtěla jsem Katku jenže Zuza je listopadová a kdyby byla Katka tak by slavila v jeden měsíc svátek i narozeniny. Jinak za mě buď Elenka nebo Eliška.

isabelafuentes
13. únor 2019

My mame Zuzanku a libi se nam vic a vic😊👍 Skvele rozhodnuti.

isabelafuentes
13. únor 2019

Z tech,co pisete,se mi nejvic libi Terezka.

aneta15
13. únor 2019

Já mám doma Anetku a druhá dcera by byla Agáta máme ale Romanka

simina9111992
19. únor 2019

Nikola na stopro

babanci
20. únor 2019

@shargianna Z těch,co jsi napsala,bych vybrala Karolínku. Elišek je kolem nás strašně , dáváme přednost méně obvyklým jménům,z toho důvodu ne. A třeba Nikola a Tereza..hm, asi ne.To se mi nikdy moc nelíbilo. Já bych pouvažovala a vybrala jméno,co mi osloví na první dobrou. Že nebudu muset přemýšlet které,protože budu vědět,že jedině tohle.

jaja01k
20. únor 2019

Mně se líbí Karolína 🙂

baris
21. únor 2019

@shargianna ke jménu Anetka se mi líbí Elenka. Já mám doma Kateřinu a Karolínu a říkáme jim Káťo a Kájo 😂

mysce
21. únor 2019

My budeme mít Karolinku, i přes to že je to dlouhé a bude mít i dlouhé příjmení s háčky a čárkami. Ale moc se nám líbí. Takže za mě Karolínka 😉 i pro to, že jako učitelka v MŠ mám pocit že je to opravdu málo časté, nemáme ze 150 děti jedinou tento rok. 😉

elinka90
21. únor 2019

Já jsem Eliška a toto jméno se mi nelíbí jako dospělé. Nemám ráda, když mě někdo oslovuje přímo Eliška. Přijde mi to hodně dětské a v poslední době je strašně moc Elišek

minakris
24. únor 2019

Z tohoto výběru by se mi líbila Karolínka 🙂

vendelinka08
24. únor 2019

Trochu nechapu tyto dotazy...kazdy ti napise co se mu libi...ale o jmene prece rozhodujes ty s manzelem...co se libi vam....jako ptat se tady jake jmeno se komu libi mi prijde zcestne. 100 lidi 100 nazoru.

karoczde
26. únor 2019

@baris my jsme se ségrou taky Kája a Káťa🙂).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru