Jak velký je čípek ve 12. - 13. tt? Mám 2 cm a zdá se mi to málo

kajunka01
21. črc 2019

Ahoj , kolik jste mely delozni cipek v nejakym 12-13tt?mam 2cm a zda se mi to sakra malo u maleho se mi zkracoval od 20tt a otviral a hrozil predcasny porod, dr delala jen palpacne pohmatem ultrazvukem ho nemerila pry, nekde jsem cetla ze ultrazvukem je vetsi nez pohmatem co je na tom pravdy? Reklanze je vse ok ze se ki zkraceny nezda ale ja se bojim, dekuji za uklidneni a nazory

surikata131
21. črc 2019

Pohmatem ho podle mě nemůže změřit, akorát pozná polohu a konzistenci, měří se UZ vaginální sondou...myslím, že jsem měla asi 4 cm

kajunka01
autor
21. črc 2019

@surikata131 ja se ji prave ptala u ultrazvuku ze co cipek jestli neni kratky ze u prvniho jsem mela problem a ona ze by musela udelat cervikometrii ale ze se ji pohmatem nezdal zkraceny ze se ji zdal v pohode normalni

kajunka01
autor
21. črc 2019

@surikata131 v papiru mam napsane cipek tuhy uzavreny 2cm

andrea2016
21. črc 2019

Ja teda nechci strasit, nevim, co dr merila. Pohmatem asi nic moc. Ale 2cm ve 13tt je sakra malo!

kajunka01
autor
21. črc 2019

@andrea2016 ale pohmatem, ultrazvukem nemerila, prej je to vse ok

lery92
21. črc 2019

@kajunka01 standardní délka čípku má být 50 mm .Nemohla se přepsat ?Místo 5ti napsala 2?Nemáš nějakou zhoršenou cytolku ?To by totiž mnohé vysvětlovalo proč se jí 2 centrály zdají oukej .

hezz17
21. črc 2019

@surikata131 samozřejmě že pohmatem se měří i délka.

kajunka01
autor
21. črc 2019

@hezz17 takze myslite ze vse ok? Asi rukou celou delku cipku nezmeri proto ty 2cm ze??

hezz17
21. črc 2019

@kajunka01 čipek měřený pohmatem je vždycky kratší než funkční délka hrdla merena ultrazvukum. Cipek pohmatem je jakoby z vmejsi strsny a hrdlo je vnitřek. A měření pohmatem je hrozně subjektivní. 2 nebo 3cm nejsou tak moc znat.

kajunka01
autor
21. črc 2019

@hezz17 dekuju, prave jsem se bala ze je cipek opravdu celkove jen 2cm

puhelin
21. črc 2019

Moje dr. meri cipek vaginalnim utz. Zjistila ve 26tt, ze meri sotva 18 mm a doporucila mi cerklaz, kterou do tydne v nemocnici udelali. I jsem ho mela rozevreny do tvaru V. Ted jsem 39tt, minuly tyden steh odstranili a my stale drzime 2v1.

kajunka01
autor
21. črc 2019

@puhelin a palpacne odhadla kolik?? Me ultrazvukem nemerila

hezz17
21. črc 2019

@kajunka01 myslím že většina lékařů neměří obě metody zároveň. Já jsem třeba někdy kolem 14.tt měla funkční délku hrdla na uz asi 40 mm a palpacne na pohotovosti 2,5 cm.

kajunka01
autor
21. črc 2019

@hezz17 tak jo dekuju budu v klidu a dr by mi urco rekla kdyby bylo neco spatne

puhelin
22. črc 2019

@kajunka01 To delal az primar pri prijmu v nemocnici a ve zprave mam myslim 2 cm, takze se skoro trefil. Moje dr. me rukou poprve vysetrila az ve 38tt. Primar pak meril vaginalnim utz cipek (delku i sirku rozevreni) a nameril to co moje dr.

kajunka01
autor
22. črc 2019

@puhelin ono je prave rozdil jestli je to ultrazvukem nebo rukou ta velikost

nicolnik
22. črc 2019

Mne stanovi vzdycky cervix skore a k tomu meri cipek utz, rekla bych ze to je nejvic objektivni.

puhelin
22. črc 2019

@kajunka01 Mne se trefil skoro presne, ale on uz je to vazne hodne zkuseny lekar, tak asi i proto se nemylil. Urcite mi ta cerklaz pomohla, v te dobe melo miminko sotva 850 g.

kajunka01
autor
22. črc 2019

@puhelin mluvila jsen s dr a prej ve 13tt 2cm palpacne je vyborny vysledek ze se nemam bat a nemam se vubec nijak omezovat, prej ultrazvuken se meri az pozdejs pokid neni problem a prej ultrazvukem je vzdycky delsi jinak vsem dekuji za rady

janka2v1
26. lis 2019

@kajunka01 Ahojky, dnes 26.11.2019 jsem 12+5, byla jsem vyzvednout tehot. Průkazku a mam uvedené cervix délka 1-1,5cm. Vyšetření dělané před 4dny, jen pohledem... Mudr čípek nemeril ani sondou ani pohmatem, jen kuknul očima. A teď otázka - jak se mám ti to řídit? Dle slivovice mudr je vse v pořádku (mám jen zvýšenou fc štítné žlázy, na endokrinologii jsem obj. Na úterý 3.12.za týden), takže bych i věřila, ze je vše ok. Narazila jsem ale na tuhle diskuzi a jsem ted drobet vystrasena... Kazdy den mě poboliva bříško, nic extrémního, prisuzuji to růstu a roztahovani... Ale co ten čipek?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru