Divný pocit+bolest břicha ve 12.tt. Je to normální?

sanyy22
4. led 2021

Ahojte, chtěla bych se zeptat. bude mi 23 a jsem poprvé těhotná. Takže mě vyplaší i když špatně kýchnu🤭Jsem v necelém 12tt na gyndu jdu v pátek. Od včerejška mám v břiše takove divné tlaky. někdy ten tlak je na pravé straně někdy na levé. Když třeba vstávám z postele tak mě zabolí břicho okolo pupíku , i když zatnu břicho tak to divně zabolí. Jsem furt taková nafouknutá. A několikrát se mi stalo hlavně v noci že mě vzbudilo mravenčení obou palců na noze. Odezní to cca po 7-10 minutách chůze. Jsou to normální pocity v prvním trimestru?? Děkuji za rady.

crejzy
4. led 2021

To pobolívání na stranách břicha určitě, roztahuje se děloha a roste bříško ;)

palja
4. led 2021

@sanyy22 na to mravenceni jsem brala magnesium, měla jsem nedostatek hořčíku. To magnesko se bere i když tvrdne břicho. Je to volně prodejné, ale poradila bych se s lékařem.
Jinak ty divné pocity v břiše co popisuješ jsem měla taky, je to normální k těhotenství jak se děloha zvětšuje a roste 😉

sanyy22
autor
4. led 2021

Děkuji holky za reakci, dost jste mě tím uklidnili. Naposled na gynde se totiž na mě dívali jak na blbce kterému furt něco je.

carameels
4. led 2021

Okolo toho 12tt jsem taky byla pořád šíleně nafouknutá a “všechno” bolelo. Dokonce i to, když jsem 5 minut stála u linky, tak mě začal dost bolet podbřišek. Ale naštěstí je tohle normální jev, jak psaly holky, děloha se začíná zvětšovat, mimino bude potřebovat čím dál víc místa 🙂

klokanka31
4. led 2021

@sanyy22 Já si na ty tlaky a pobolívání v břiše pamatuju moc dobře. Navíc já byla vyplašená že jsem měla za sebou mimoděložní (tam kupodivu bez bolestí). No a mám zdravou holčičku ☺ buď v klidu a nestresuj se, miminko si jen musí dělat víc místa 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru