Dcera se bude jmenovat stejně jako dcera sousedky

bru_cka
13. srp 2017

Ahoj,
Zajimal by me Vas nazor na tuto situaci: jsem tehotna, cekame holcicku. S manzelem jsme meli par tipu na jmena, az jsme se na jednom cca pred 14 dny tak nejak intuitivne shodli. Ted se o miminku uz bavime timto jmenem.
Vcera jsem se vsak bavila se sousedem pres ulici a ten mi rekl, ze jejich dcerka se jmenuje stejne ( narodila se tusim ze v cervnu).
Videli byste jako problem, aby se nase holcicka jmenovala stejne? Potkaji se ve skolce, ve skole uz pravdepodobne ne (nase mala bude az prosincova 🙂 )
Se sousedy se ted nijak nestykame, ale nevylucuji, ze az budeme mit deti, ze to bude jine. 🙂

meronym
13. srp 2017

To me pobavilo. Touto metodou byste mohli vyloucit snad vsechna jmena. Pokud to ani neni v rodine, dokonce se nestykate, tak je to UPLNE jedno.

bru_cka
autor
13. srp 2017

Ja jsem tehoz nazoru, manza (zatim taky). Ale asi vlivem rozhasenych hormonu me to vcera rozhodilo a zasadilo brouka do hlavy. Tak jsem si rekla, ze se zeptam nekoho nestranneho 🙂

vaporetka
13. srp 2017

@bru_cka muj manzel resi pri vyberu jmena to same...jeho kolegyne z prace, se kterou se vida trikrat za rok ma decko se jmenem, ktere by se nam libilo.

A tak se ho taky snazim presvedcit, ze blbe je to v rodine, kdy se pak nevi, o kom se bavi. Tak snad se taky dostaneme k nejakemu fajn jmenu;))) pro kluka uz mame a holcicku zatim resime;)

vetyver
13. srp 2017

Mě by to asi i vadilo, protože jestli jste fakt jen přes ulici, potom se budete potkávat víc, hřiště, nákupy, doktorka atd. Zavolas Eli pribehnou obě nebo žádná.. (ale zrovna tohle je dvousecny, může to být Eliška, Elen, Ellen, Evelyn, evelina, eleonor atd..) Navíc já jsem tedy ráda když mají naše děti jedinečná jména, která nemá nikdo v okolí.

galatea_a
13. srp 2017

Chápu to správně, že jde jen o křestní jméno? Tak to bych vůbec neřešila - přece vždycky bude ve školce, škole apod. někdo, kdo má stejné křestní jméno. Přece ji nepojmenuješ Theofila jenom kvůli tomu, aby se tak nejmenoval někdo jiný 😀

miaellen
13. srp 2017

ja bych to neresila...dala jsem jmeno Ellen a vedela jsem, ze me rodina zabije (treti ellen v rodine, ale pre

lenkaluk
13. srp 2017

Nereste to. Nestykate se s nimi, treba se odstehuji, vy se odstehujete, atd...

miaellen
13. srp 2017

poslala jsem odp.pred dopsanim😃 no proste me v rodine chteli zabit 😃

saoirse
13. srp 2017

Za mě:pokud jméno nemá rozlišovací vlastnost, je to nepříjemný,postrádá pak primární účel. Zavolat třeba Sofinko nebo Sebiku a otočí se polovina hřiště...Ale pokud by to měla jen jedna známá z okolí,asi bych to nebrala jako velkej problém🙂

isabelafuentes
13. srp 2017

To by mi nevadilo. Ono i jedno jmeno se da rict ruzne a kdyz treba jedne holcicce budou rikat Barco a druhe Baro,uz je to mirne odliseni. V rodine je to horsi,ale taky se to da prezit. Bracha meho svagra dal svemu diteti jmeno po tomto mem svagrovi - cili jeho dite se jmenuje stejne jako jeho bratr,a taky se s tim vsichni srovnali.
Nereste to 😉

pavlinar
13. srp 2017

Mně by to teda naštvalo :D ale je fakt, že kdyby se na to člověk moc ohlížel, zbyde mu tak Gertruda a Pankrác 🙂 Asi bych pak měla ale potřebu příležitostně to těm sousedům "vysvětlit", že jsme to měli dávno vybrané

vilmic
13. srp 2017

Tohle je úplně v pohodě. Povím ti můj příběh se jménem. Mám malýho syna, těhotná nejsem. Ale když byli synovi asi 3 měsíce viděla jsem český film a úplně čistě náhodou mě tam zasáhlo holčičí jméno jedné z postav. Úplně jsem se do něj zamilovala a rozhodla, že to bude moje potencionální holčička. Jedná se o slovanské jméno, stejně jako má syn. Navíc se k němu váže další symbolika spojená s mým životem, takže parádá. Když na to padla kdekoli řeč, vždy jsem řekla, že takto se bude moje holčička jednou jmenovat. Cca tři-čtyři měsíce na to přišel švára s přítelkyní s tím, že jsou těhotný, ve 13tt. Super, všichni radost, ten večer jsme se bavili se "švagrovou" a ptám se jí, zda mají vybraná jména. Prý ne, že o tom ještě vůbec nepřemýšleli, tak jsem jí požádala, aby mi toto jméno nechala, že jsem se do něj zamilovala. Převyprávěla jsem jí celý příbeh s filmem a další důvody a ona mi to odkývala, že jasně.
O cca 6 týdnů později na rodinné oslavě vypadlo se švagra, že když to bude holčička bude se jmenovat přesně takto. Byla jsem úplně v šoku, nechtěla jsem dělat před rodinou scény, tak jsem to nechala na druhý den, ptám se švagra proč to jako dělaj. Švagr o našem rozhovou prý vůbec nevěděl a jméno našel sám na wikipedii.. no, obrázek si udělejte sami. Samozřejmě čekají holčičku a dokonce přišli na mojí oslavu státnic s tím, jestli by mi vadilo, kdyby to jméno dali. Řekla jsem, ať se nezlobí, ale že vadilo. Viz. důvody výše. Prý čekali, že jim to v rámci slušnosti nechám, když ani nevím jestli tu holčičku někdy budu mít. Ano, tento argument je neprůstřelný. Opravdu nevím, jestli budu někdy holčičku mít. Situace je teď taková, že se nebavíme, protože mě hrozně zklamali, jestli dají ono jméno nevim, to se dozvíme za pár týdnů..

guinea
13. srp 2017

@vilmic To je opravdu hloupá situace a vím, jak se cítíš. Myslím že jediné, co můžeš udělat, je hodit to za hlavu. A jestli holčičku mít budeš, tak jí to jméno prostě dej! Bude mít ta holčička (švagra a přítelkyně) stejné příjmení, jako by měla vaše holčička?
Mimochodem to je důvod, proč já "moje" jména nikdy nikomu ze zásady neříkám...

vilmic
13. srp 2017

@guinea Nakonec by neměli stejné příjmení. Ale je mi to blbý vůči prarodičům. Víš, když by měli obě holčičky na návštěvě. Uvidíme, jak to dopadne. Bylo z toho v rodině celkem pozdvižení, protože se to samozřejmě rozkřiklo. Je to na nich. Ale máš pravdu, nic jinýho než to hodit za hlavu nezbývá. Ze začátku jsem z toho byla hodně smutná, naštvaná, zklamaná.

vilmic
13. srp 2017

@guinea Joo, a poučená už jsem taky. Už nikdy nikomu jméno řikat nebudu.

bru_cka
autor
13. srp 2017

Holky moc vám děkuju, že jste mě tak nějak uklidnili. Asi má člověk vážně teď nějak víc "času" řešít kravinky. Zůstaneme u námi plánované Vendulky a nenecháme si zkazit náladu. Vždyť mě už ani jinak nejde tomu bříšku říkat 🙂 Ještě jednou děkuju a hezký den Vám všem.

zuzi_now
13. srp 2017

@vilmic wau, tak to je teda sila... rikam si, ze to lidem neni trapny?! Vykradat cizi jmena, na ktera mas citovou vazbu. Ja takhle vykvakala v praci netradicni jmeno pro holcicku, ktere jsme meli vybrane vlastne hned. Nicmene jsem cekala chlapce a vyber byl pro nas slozitejsi... jak jsme byla potom prekvapena a nastvana, kdyz kolegova manzelka za pul roku porodila holciccku s onim jmenem!

vilmic
13. srp 2017

@zuzi_now To víš, oni si zjevně myslí, že jsou střed vesmíru. Oni totiž tu holčičku čekaj.. no jo.
Už jsem to celkem strávila, ale trvalo to.

liliprili
13. srp 2017

Jojo, v tehu clovek resi kdeco 😀 ale jestli jde jen o sousedy, klidne bych dala stejne jmeno, kdovi, jestli se stykat budete, jestli se holky budou vidat..navic mohou byt i v ramci stejneho jmena oslovovany ruzne 😉 ale radsi bych pocitala s minimalne nechapavou reakci, az sousedum reknete, jak jste malou pojmenovali a nejak bych to uvedla na pravou miru, abyste nevypadali jako "zlodeji jmen" 😀 😀
Stejne jmeno (obzvlast i se stejnym prijmenim) bych resila v rodine, uz tak nejsem priznivcem dedeni jmen po generacich, tam se pak rozlisuje akorat mlady a stary a to mi prijde divny. Dva bratranci nebo sestrenice se stejnym jmenem, to uz je ale jina liga, zvlast kdyz je oba maji hlidat prarodice 😀
Kdybys ale porad musela hlidat, jestli takove jmeno uz nekdo nema, zbyla by ti na vyber opravdu akorat tak nejaka Eulalie 😀
My jsme tedy z top vyberu taky vyradili dve jmena, protoze je maji deti blizkych pratel, se kterymi se hodne vidame a deti nejsou o tolik starsi (kdyby tam byl rozdil treba deset patnact let, asi bych to uz tolik neresila).
A ukrast mi nekdo "moje" jmeno, tak se teda neznam a taky bych se s dotycnymi nejakou chvili nebavila. Jasne ze si nikdo nemuze jmeno pro jeste neexistujici dite zamluvit a ze vzdy plati, ze kdo driv prijde, ten driv mele, ale taky by se mela dodrzovat alespon zakladni lidska slusnost a respekt, zvlast kdyz jste si to tak vysvetlili..vybrane jmeno bych pak svemu diteti na just dala!

slayc
13. srp 2017

@vilmic to je docela podpás.. Ale asi bych jim, kdyby se mě ptali jestli mi to nevadí, řekla, že bude jednou pěkný, jestli se Vám holčička narodí, že budou mít obě stejné jméno. Kdo ví, třeba by je to polekalo a jméno by vybrali jiné pod vidinou toho, že se to stát naprosto s klidem může. 🙂

fazole1989
13. srp 2017

@vilmic Jaj ted me to jmeno uplne zajima 🙂

vilmic
13. srp 2017

@fazole1989 To já vám ho klidně povim. Je to Zora, viděla jsem ho ve filmu Lída Baarová. Její sestra se tak jmenovala, taková krásná, čistá bytost.
@slayc Oni ten večer přišli dokonce s tím, že by jedna byla Zora a druhá Zorka.. 😅 Tak to už byl konec. Jen mě jako napadlo, která bude která?? Myslim, že to bylo jen jako taktika, že spolíhali na to, že ho pak nedám.

pavlinar
13. srp 2017

@vilmic Ty jo, tak to je sprostý... To bych se teda neudržela... tak když nemají vlastní fantazii a myšlenku, ať si to nechají... Kdybys měla vyhlédlou Racochejlu, tak by ji taky chtěli, co. Něco v tom smyslu bych jim řekla

vilmic
13. srp 2017

@liliprili Já právě taky nesnášim dědění jmen, ale mám ráda když to jméno má nějaký svůj příběh. Tohle si mě našlo prostě samo. Nebylo to, že bych zoufale hledala a měla ho jako znouzecnost. Proto mě to taky tak děsivě naštvalo a opradu jsem "bojovala" za nějakou slušnost vůči nám. A pokud ho nedají, tak ho určitě dám. Muž sice přišel s tím, že by ho nedal, ale to má smolíka.. 😅

fazole1989
13. srp 2017

@vilmic jeee dekuju, krasne jmeno a dost neobvykle. Ja prave chci taky jmeno, ktere v rodine neni, takze chapu vase nastvani ☹

luj89
13. srp 2017

Kdybyste meli vybranych vic jmen, tak bych asi zvolila jine, nez ma sousedka, ale pokud jste se shodli jen na jednom, tak nevahejte 🙂.

slayc
13. srp 2017

@vilmic prdět na ně:D na just bych ho pak dala 🙂

slayc
13. srp 2017

No, dítě sice ještě nemáme, ale několik jmen se mi líbí, ovšem u kluka se to jméno líbí jenom mě, nelíbí se ani manželovi:D a nejhorší je, že pak se mi líbí jméno manžela. Takže pokud jednou neprojde první varianta, tak sem si řekla, že jestli to bude chlapeček, tak holt bude mít nakonec jméno po tatínkovi. V obou rodinách je jediný, takže by mi to ani nevadilo. Kdyby se tak jmenoval někdo od nás nebo byl někdo další v jejich rodině s jeho jménem, nezvolila bych ho 🙂

jaanicce
13. srp 2017

@vilmic To je na presdrzku... Ja porad nad jmeny tapu, ale urcite by me nenapadlo nekomu vykradat jmena.. Trapaci!!

vilmic
13. srp 2017

@jaanicce Já nemám potřebu, aby moje dítě bylo jediný na světě s jeho jménem. Ale v jedný rodině je to síla. Vtipný taky bylo, že asi dva týdny před tou oslavou jsme spolu mluvily a řikala mi, že by se jí líbila Matylda, ale že tu má v hledáčku kámoška, tak tu dát nemůže... 😅😅😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru