D dimery. Řešil někdo vysoké v těhotenství?

any301
2. bře 2021

Ahojte všem. Ráda bych se zeptala, zda jste některá z Vas řešili vysoké D dimery v těhotenství. Třeba okolo 1000. Moc děkuji za Vaše odpovědi.

jitka_cv
2. bře 2021

@any301 určitě řešit na hematologii.

any301
autor
2. bře 2021

@jitka_cv děkuji za odpověď. To ano, ale zajímá mě... konkrétní priklad🤗

simix22
2. bře 2021

@any301 jo píchala jsem si pak fraxiparin

drep
2. bře 2021

Ddimer je v podstatě produkt rozkladu krevní sraženiny. Velmi citlivý, ale ne úplně specifický pro jedinou diagnózu. Řešte to s příslušným odborníkem -gynekolog a hematolog. Osobní zkušenosti nejsou k ničemu, protože Alena může mít elevaci kvůli plicní embolii a Aneta kvůli abrupci placenty. Léčba bude zcela odlišná.

any301
autor
2. bře 2021

@drep děkuji, ale na to jsem se neptala. Jak jsem psala výše zajímají mě konkrétní případy. Hezký vecer

any301
autor
2. bře 2021

@simix22 děkuji a mohu se zeptat, kolik jste měla D dimery?

simix22
2. bře 2021

@any301 taky nějak přes 1000 pak se to ještě zvedalo čím jsem byla víc těhotná..ono to přirozeně stoupá všem těhotným.

markyska82
3. bře 2021

@any301 Hned volejte na hematologii.Řekněte že jste těhotná a jakou máte hodnotu dimerů. Je nutná brzká kontrola a další odběry na milion věcí týkajících se srážlivostí,krev.obrazu a jaterních testů. Neotálet,volat. Tohle musí posoudit a řešit hematolog

any301
autor
4. bře 2021

@markyska82 děkuji. To vím a tak jsem učinila, ale ptala jsem se na prakticky prilad/zkušenosti. Dekuji

nazka
4. bře 2021

@any301 ano já. Měla jsem pak clexane ještě celé šestinedělí

baruniceslepice
4. bře 2021

Mam trombofilni mutaci. Když jsem začala docházet na hematologii, měla jsem d dimery kol. 1000. Prošla jsem si kolečko různých vyšetření, které byly negativní. V těhotenství mi stouply d-dimery na 2500, píchala jsem si clexane, pak ještě asi 3 měsíce po obou porodech. Pani doktorka mě dost hlídala, zkoumala, proč mám hodnotu tak vysokou. Na nic se nepřišlo.....

any301
autor
4. bře 2021

@baruniceslepice děkuji. A chodila jste třeba častěji do tehu poradny nebo něco?

any301
autor
4. bře 2021

@nazka děkuji. Přišli na to z čeho?

nazka
4. bře 2021

@any301 měla jsem preeklampsii, takže ta mi rozhodila úplně všechno
V druhým těhotenství jsem byla úplně bez problémů

any301
autor
4. bře 2021

@nazka děkuji

baruniceslepice
4. bře 2021

@any301 ne, jen často na hematologii, kde mi upravovali dávku léků na ředění krve. Gynekologická poradna normálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru