Clexane. Byl někomu předepsán během těhotenství po prodělání Covidu?

lotka97
7. bře 2022

Prosím, byl některé z Vás předepsán Clexane (injekce) během těhotenství po prodělání Covidu? Gyn. doktorka mi ho předepsala, abych náhodou neměla při/po porodu trombózu, jelikož nejsem očkovaná proti Covidu. Nevím, jak tato antikoagulancia fungují.. Není to ale třeba teď zbytečné, nebo spíš brzo, když jsem teprve v 19tt? Navíc při minulé kontrole mě asi nevnímala, protože si to nenapsala. Takže s aplikací začínám až skoro po dvou měsících po prodělání nemoci..
Děkuji za odpovědi 🙂

marketaholasova
7. bře 2022

@lotka97 poradila bych se na hematologii. Redim taky clexanem preventivne kvuli leidnovy mutaci. Ale az od 39 tt driv me rekli dle rozboru krve zbytecne. A ze covid a trombozy vetsinou spolu nesouviseli. Zalezi jestli mas nejakou mutaci a nebo jestli uz jsi trombozu mela. Prvni tehotenstvi jsem redila od 32 tt. Hlavne vsude hlasit ze redis krev clexanem kvuli krvaceni

lotka97
autor
7. bře 2022

@marketaholasova Žádnou mutaci nemám, trombózu jsem nikdy neměla. Doktorka je asi jen vyděšená z Covidu, protože jak mi potvrdila těhotenství a hned na to zjistila, že nejsem očkovaná, začala mě strašit, že potratím, porodím mrtvé dítě, nebo sama umřu, protože porod neudýchám. Covid jsem prodělala i před těhotenstvím a žádné problémy s tím spojené nemám. Mimi je dle screeningu zdravé.. Ale naštěstí mám jen 14 injekcí. Děkuji za radu, hlásit to určitě všude budu 🙂

malinkata
7. bře 2022

Já ho měla týden po pozitivním testu na Covid. Pichala jsem 10 dní preventivně a byla jsem 11 týdnu

la_amanita
7. bře 2022

Ano, dostala jsem Clexane a poctivě jsem si ho aplikovala. I když jsem byla očkovaná, ale covid jsem prodělala chvíli předtím, než bych šla na třetí booster. Bylo teď na konci těhotenství, ve 36.-37. tydnu.

srnii
7. bře 2022

Jsem očkovaná dvěma dávkami a prodělala jsem covid v 35tt, 10 měsíců po druhé dávce. Clexane jsem píchala až do konce šestinedělí, vynechala jsem jen den před indukcí a v den porodu.

blbajulca
7. bře 2022

@lotka97 já bych se na to určitě nevyprdla, já kvůli kovidu rodila předčasně, i když jsem měla jen lehký průběh....ale to bylo v době, kdy se to moc nespojovalo...

andycr
10. bře 2022

Léky na ředění krve jsou doporučovány po prodělání covidu mezinárodní gynekologickou asociací. Panuje obecná shoda na tom, že je to prevence trombózy. Ale pozor ne v nohách jak si někdo mylně myslí. Covid může způsobit drobné sraženiny na placentě nebo v pupečníku, následně se může stát, že placenta přestane fungovat, vyživovat miminko může dojít k předčasnému porodu nebo potratu v nižších týdnech těhotenství. Takže určitě to nepodceňovat a 10 dní pár injekcí vydržet.
Mám to za sebou v únoru. Prodělali jsme Covid s mírnými příznaky a po 3 očkování.

lotka97
autor
11. bře 2022

@andycr To je zajímavé, děkuji za osvětu 🙂 teď už chápu, proč mi to dala teď, i když mi řekla, že je to kvůli trombóze při porodu, jak jsem psala.. Statečně aplikuji, i když se i 5 minut přemlouvám k bodnutí, a břicho mám poseté fialovými puntíky 😅

andycr
11. bře 2022

@lotka97 no myslím že do porodu máš ještě daleko a ten clexan působí teď. Ale třeba to myslela tak, že by ta sraženina mohla zůstat v těle nečinně do porodu a pak dělat neplechu.
Měla jsem taky břicho samou modřinu, párkrát jsem to dala i do stehna a taky to šlo. Některé si píchají celé těhotenství.

veruvlv
28. bře 2022

@andycr muzu se zeptat....jsem pozitivni a automaticky jsem prave lonzultovala s porodnici ty injekce a pani doktorka mi rikala, ze ted uz od toho zase trochu ustupuji, polud tam nejsou nejake predpoklady, protoze na druhou stranu to zase muze zpusobit krvaceni a vlastne az moc naredeni krve...zitra si mam volat a probrat to - nemam problem si je pichat pro jistotu, dve davky ocko a teprve prvni trimestr...tak se ptam, zda nekdo neslysel i tady o te druhe variante, co vlastne mohou zpusobit, at mam na zitra srovnani k diskuzi

andycr
28. bře 2022

@veruvlv o těch injekcích jsem s doktorem bavila už v prosinci a na začátku února jsem ho chytla. Doktor mi ho prostě předepsal. Ale kamarádka ho měla 14 po mě, taky těhotná a jí ho doktor nedal s tím, že si má koupit aspirin 🤷 Každý doktor asi jiný názor. Nám to nijak neublížilo.

veruvlv
2. dub 2022

@andycr dekuji, dekuji....nakonec jsem injekce nedostala z duvodu krvaceni v predchozich dvou tehotenstvi - v prvnim trimestru...pry davaji az od druheho trimestru a mohlo by mi to uskodit a spustit prave to krvaceni. Ted jsem to konzultovala jeste s Apolinarem a doc. Mára říkal, ze by to take tak udelal az od druheho, jeste mi dal teda kontakt na Kouckeho dyztak, ale tak snad to bude vse dobre...a doufam, ze uz toho zmetka nechytnu ted po ocko i prodelani a vyhne se mi to 🙏🤦🏻‍♀️

andycr
3. dub 2022

@veruvlv tak jestli si to konzultovala s více lékaři, jedině dobře. Krvácení v předchozích těhu může být komplikace no. Já nekrvacela, jen jendou v 9tt po sexu trochu špinila.
Jinak já doufám že už to taky nechytneme, ale byla jsem v pátek se synem u doktorky, že strašně kašle a ani po lécích na kašel, se to neuklidnuje. Ptala se mě, jestli jsme si dělali antigen. Říkám že ne, že C19 jsme měli v únoru a na to mi řekla, že ho můžeme mít znovu i po 3 týdnech. 🤷🤦 Jsme plně očkování, prodělali jsme ho a já opravdu doufám že už ho nechytneme, hlavně ne k porodu na konci května.🙏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru