Čípek na 1 cm zkrácený v 27. týdnu těhotenství

lienecka
1. bře 2017

Ahoj, právě jsem se vrátila od Dr. úplně vyjukaná. Jsem v 27tt (26+4) a čípek mám zkrácený na 1cm, hrozící porod, nakázáno podložená ležet, kdyby cokoliv tak do špitálu. Máte tu některá s tímto zkušenost? Donosili jste? Nic mi nebylo, jen teď o víkendu tvrdnutí a křeče jako by zevnitř. A najednou toto.

pejskyne
1. bře 2017

Dodržuj ten klid, ber magnézium, snaž se být co nejvíc v klidu (psychicky), víc nenaděláš. Měla jsem čípek zkrácený cca od 27. tt u obou dětí, první jsem porodila v 33+5, u druhého jsem na sebe byla o hodně opatrnější a rodila jsem 37+6. Hodně štěstí!

lienecka
autor
1. bře 2017

Děkuju moc za zprávu, jsem trochu klidnější. Byl to pro mě šok. První těhu před 8 lety bez problémú. Doteď jsem lítala a nikde nic a najednou na 1cm a nevěděla co se děje, co čekat, jestli mám šánci malé udržet co nejdéle když to je jen 1cm.

bera28
1. bře 2017

Já měla 1,5 cm od 21tt. Ležela jsem v nemocnici, ale stejně jsem rodila ve 26tt. Držím palce.

lienecka
autor
1. bře 2017

Ježíši, a všechno dobré, zvládli jste to? Co miminko?

pav_la
1. bře 2017

Ja jsem měla od 23. týdne cipek 1,7. Měla jsem narizený stejný domaci klidový režim jako ty + Utrogestan. Rodila jsem ve 25+2. Kolikrát jsem si říkala, ze jsem se měla nechat hospitalizovat. Ale jestli by to dopadlo jinak, nevím.
Ale jsou i případy, kdy i drive zkrácený cipek nekonci predcasnym porodem.
Držím palce, ať vše dobře dopadne.

lienecka
autor
1. bře 2017

Děkuju moc za zprávu, urogestan jsem nedostala. Zvládli jsme to s mrňouskem v pořádku, vybojovali jste to? Za 14 jdu na kontrolu k Dr. doufám, že se to zlepší, ten zbývající 1cm mě dost děsí. Stále to jako by tupě tlačí od spoda občas projede křeč. První těhu bylo bez problemú a teď toto. Ještě jednou Ti děkuju za zprávu, zoufale hledám nějaké info o tom všem

bera28
1. bře 2017

@lienecka já rodila dvojčata, všechno jsme zvládli. Teď už jim je 9 let.

lienecka
autor
1. bře 2017

Jste bojovníci. To je dobře, ať se jim stále jen daří 🙂

absintka19
1. bře 2017

@lienecka skutecne to chce klid a magnezium-me predepsal magnusolv, fakt nic nedelam, manzel mi nedovoli a cipek se uz nezkracuje. To je maximum co muzes udelat. Taky jsem hodne aktivni ale po teto navsteve se jen 'valim' a odpocivam.

pav_la
1. bře 2017

@lienecka Dopadlo to dobře. Rodila jsem dvojčata, bude jim 5 let a jsou oba v pořádku.
Buď opravdu v klidu a nech se obskakovat 🙂. Já jsem z postele vstávala jen na WC a na rychlou sprchu, jinak jsem se nehnula, i jídlo mi nosil manžel do postele.

lienecka
autor
2. bře 2017

Holky vy jste mě uklidnily. Zdravím vás z gauče 🙂 také mám magnosolv. Poctivě ležím, jen WC, sprcha a pití. Poskládali jste si pánev aby jste byly více ze šikma? Nebo stačí jen ležet? Na zádech se mi špatně dýchá, nejvíc mi vyhovuje ležet na boku, ale mohu??? Také mne muž obskakuje a hýčká, je to veliká opora i když se to ve mě pere, jak na vše zústal sám a já jsem "ležák" a bojím se každé návštěvy WC a tvrdnutí, byla jsem dost akční. Strašně moc si přeji ten náš poklad udržet alespoň do 36tt, teď jsem 26+5. Absintko19 v kolikátém tt jsi? Držím packy ať se ti daří.

absintka19
2. bře 2017

@lienecka lezeni na boku, na zadech to bude horsi a horsi 🙂 takze na boku, pry lepsi je levy kvuli prutokum, ale ja stridam jinak by mi upadla kycel 🙂
Ja jsem v 31tt a v 28tt se mi take zkratil. Je to otrava porad lezet, ale pro Adelku vsechno 🙂 neboj, bude dobre. My jsme velky sportovci ale aspin jsem se dokopala cist-1000 rad pro zahradkare, takze sezona muze zacit 🙂
Taky drzim, aspon do 36tt si taky rikam ze ji domluvim 🙂

ninive211
2. bře 2017

Já měla v 28.tt naměřen čípek 2cm, okamžitě rizikovka, o pár dní později v rizikové poradně ale naměřeno 29 mm, takže prý že tam docházet nemusím a mohu zůstat u svojí dr, měla jsem teda nařízeno ležet alespoň ze začátku, a magnezko 3x denně 2 tablety. Poctivě jsem to dodržovala tak týden, deset dní pak jak se čípek ustálil, tak už jsem i dělala zlehka běžné domácí práce, ale já ho teda neměla zkrácený až ak extrémně a neotvírala jsem se (CS byl 1). Nakonec jsem vydržela do 39+0 , kdy byl naplánován císař, bez jakýchkoliv poslíčků či známek blížícího se porodu.

saabina
2. bře 2017

U 2.tehotenstvi jsem to také mela, po hospitalizaci jsem byla propustena domu lezet a narizen přísný klid.rezim, byla jsem 26tt a mela pekelný strach. Necítila jsem, ze by bylo něco špatně. Doma jsem opravdu jen ležela, kdyz jsem si treba dělala obed, tak pak hned lehnout. Podlozena pánev je nejlepsi. Nechce to ani pololezet opěrná o polštáře či čelo postele, to tlačí porad na cipek(tak mi to poradila ma spoluzacka-nyní porodní asistentka). Porodila jsem, až kdyz uz jsem si přestala davat tolik pozor a v létě si šla na zahradu, uvařila ob den veceri pro rodinu atd. Porodila jsem 35+1 a malej to zvládl skvěle, i kdyz to první mesic bylo dost narocny....
Držím pesti, ať vydrzite co nejdéle.🙏

plksv
2. bře 2017

Hodně mi pomohla postel na špalkách - až 20 cm. Protože jsem zvyšovala postupně, byla jsem zvyklá 🙂. U prvního dítěte jsem strávila poslední trimestr v nemocnici, tak u dalších jsem se hlídala. Děti se narodily v termínu.

dzuzik
26. kvě 2017

Ahoj, jsem ve 27. tt také jsem se teď vrátila od gynekoložky a mám prý měkčí čípek. Dostala jsem injekci magnesia a utrogestan. Mám prý více odpočívat. Mám šanci, že se to upraví? Nerada bych rodila takto brzo. Děkuji

verunka_korunka
26. kvě 2017

@dzuzik měkčí cipek se asi neupravi. Taky uz lezim doma skoro 2 mesice, ale ja krom mekciho čípku, mela i otevreni zevnitr do nalevky. To se klidem a lezenim spravilo, ale cipek a branka jsou měkké a povolené stále... takze klid, polehavat, nestat na místě a nenosit nic tezkeho a hlavne to tezke nezvedat 🙂 dcera 18m ma proste smulu, mohu si k ni tak maximalne sednout na zem...

dzuzik
26. kvě 2017

No já právě ještě chodím do práce, ale jinak se šetřím. V práci v pololeže a doma budu odpočívat.

lienecka
autor
26. kvě 2017

@dzuzik
@verunka_korunka Moc zdravím a strašně ráda předám pozitivní informace. Lehla jsem v 26+4tt čípek 1cm CS 4 (mělo by být hraniční 2), malý byl hlavičkou v porodních cestách, zprávy Dr. každý týden špatné LEŽET!!! jinak porodím kýlové mimčo a neudýchá to. Muž nám podložil manželskou postel špalky, na gauč mi dal podloženou matraci (malého jsem měla pomalu až pod bradou aby hlavičkou nenaléhal. Vstávala jsem max 4-5x za den, jedla i pila v leže do kopce, jídlo jsem měla nachystané u gauče po ruce, snídani, ovoce i pití, oběd jen k ohřátí v mikrovlnce. Udržovali jsme, stále ale vše špatné a stále jen ležet, nic jiného semnou Dr. nedělal, byla jsem zoufalejší a zoufalejší, bez naděje. Pak jsme v noci kvůli tvrdnutí letěli do Podolí kde jsem byla registrovaná, kapačka, utrogestan a už to jelo, čípek se ale nehnul a tvrdnutí ustalo tak jsem chtěla a jela domů. Už si mne přebrali do péče a jezdila jsem každý týden tam, ale hlavně nám dali svým přístupem naději. Každý týden i den kdy malý držel jsme slavili a snažili se to dotlačit do 34tt, 36tt....Od 33tt byl už čípek sotva 1cm a otevření pro prst prostupné, ale od té doby se to nehlo. Takže jsem v 36-37tt vstala zrušili jsme to šikmé ležení a tahle to zůstalo a já si začala užívat chození, donošené miminko v bříšku, procházky venku no prostě nádhera. Nu a DNESKAAA jsme 39+2tt (od 37tt čípek zašlý jen se čeká na branku), hlenová zátka odešla před 12dny a vždy se v Podolí na kontrole směju, jak mne poctivě uhemovali, že budu snad rodit až na podzim, ale vesele už poslíkujeme (jako dnešní probdělá noc po 17-20min) a těším se kdy to přijde a malý bude s námi. Takže Nevzávat to a případy, že to vydrží i takovýhle prd čípek od 15+4tt 3cm a 26+4tt jen 1cm, 33+4 sotva 1cm, otevřená pro prst .... PROSTĚ JSOU. Držím vám moc palečky, tlapky ať se mimísci krásně dopejkají 🙂 a vydržíte co nejdéle 2v1

verunka_korunka
26. kvě 2017

@lienecka dcera je narozena 26tt v podoli po mesicni hospitalizaci, cipek byl otevreny tak na 2-3 prsty, ale nnavic az do pochvy cipkem vyklenul vak blan... takze masakr a prognozy pri prijmu velmi spatne, ale zazraky se deji a kdybych nemela zanicenou plodovku, placentu atd, tak bych to zvladla jeste dele...
Takze ted jsem vedela ze je nutne dat se do odpocivaciho modu a bude to dobré 😀 a ted uz jsem 34+5, akorat se mi nechce mala otocit a je kp... a ja bych chtela rodit prirozene, pokud to bude mozne, ale v podoli uprednostnuji bohuzel sekci.

werushkaberushka
26. kvě 2017

Já měla ve 24tt čípek je 1 cm, CS 4-5, pak ve 27tt jen 4mm! A rodila jsem 37+1 vyvolávaně. Takže naděje je. Bylo to šílené, jen jsem ležela, měla strašný strach i bolesti. Když mi porod vyvolávali byla jsem na 2 cm otevřená, ale malému se stejně nechtělo.

bledulka84
26. kvě 2017

Zajimavy, ze te poslala mudra domu, ja jsem 32+2 a dnes stejny nalez, cipek 1 cm (pred tydnem 2 cm) a hned hospitalizace a kapou mi kortikoidy na dozrani plic pro prcka, co kdyby nahodou. Radsi bych si zavolala nebo rovnou jela na konzultaci nekam do porodnice.

lienecka
autor
26. kvě 2017

@werushkaberushka hezkýýý, to jste to taky dotáhli daleko👍, proč ale vyvolávali na 37tt když by mimčo ještě vydrželo????

werushkaberushka
26. kvě 2017

@lienecka Po kortikoidech přestal růst. ☹ mrzí mě to, ale když mi to dávali, tak jsem byla šťastná, protože by miminko aspoň umělo dýchat. Ale už má 7 měsíců a krásně to dohnal. 🙂

lienecka
autor
26. kvě 2017

@bledulka84 Co jsem se dozvěděla tak můj MUDr býval kdysi kapacita ALE, teď už mu jde o prd před důchodem a měl i několik velkých kyksů, taky jsem zuřila strachy, že s námi nic nedělá, jen ležet!!!! Volala jsem mu druhý den co mě nakázal ležet, proč se to takhle zkrátilo, jestli to nemůže být infekcí, prý je to nesmysl a nebavil se semnou. Bylo to zoufalý. Bude jsem tak ráda, že si nás přebrali v Podolí. Docházel mi utrogestan a do Podolí jsme měli jet až za pár dní na kontrolu, tak jsem prosila svého Dr. aby mi ho napsal, odmítl to s tím, že je to jen Alibismus 😠. brát utrogestan a nic než ležet mi stejně nepomůže!!!! V Podolí se zděsili a opět začít brát, udělali s námi zázraky: čípek stále držel ten 1cm, jen tlumili to občasné tvrdnutí když zazlobilo a brala jsem utrogestan, ale hlavně prý když jsem donosila první dítě do 40tt je veliká pravděpodobnost že i druhé bude vysoký týden těhu, dali nám obrovskou naději. A k mému Dr. už nejdu, kontrolu v šestinedělí mám domluvenou u nového Dr.

lienecka
autor
26. kvě 2017

@werushkaberushka úplně tě chápu, pamatuju si jak jsem zoufale chtěla a měla vysněný 34tt kdy se začínají tvořit sufraktanty a 36tt kvůli dýchání. Tvůj malý je obrovský bojovník a 37tt už jsou "dopečená miminka" na kterých už jen doděláváme kurčičku. Čekám také chlapečka a ti jsou v tomto zlobidla víc než holčičky, ale krásně to zvládnul a vybojoval to👶 prďolka. Přeji moc zdravíčka🙂

werushkaberushka
26. kvě 2017

@lienecka Je úžasný. Měl sice jen 1990g, ale síly měl na rozdávání. Taky to s tvým chlapečkem zvladni! A užívej si miminka. Strašně rychle to uteklo. 🙂

lienecka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinkad29
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru