Cestovní postýlka na doma. Je to vhodné?

petranaty
29. říj 2019

Ahojky , napadlo mě, si místo košíku na mimco a místo malé postýlky ,koupit cestovní postýlku ,abych mohla mít mimco u sebe i v obýváku ,kuchyni . Myslíte že je to vhodné ? Eventuálně koupit do ní nějakou lepší matraci ? Nebo je postýlka vhodná jen na občasné použití ?

lida9
29. říj 2019

me osobne cestovni postylka vyhovovala tak max u babicek ci na cestach... takova rozvrzana hybajici se, radsi jsem mela poradnou postylku v pokoji a kolebku na prte v obyvaku, tu pak jsem sice za cestovni vymenila, ale spis jako ohradku, kdyz zacal vstavat... jinak u te cestovni jsem mela jen dolni pozici, coz bylo narocne se porad ohybat, takze chce vybrat nejakou na male miminko co bude mit i vyssi druhou pozici🙂

viki999
29. říj 2019

@petranaty Měla jsem to tak, v obýváku cestovní, u něj v pokoji mám normos, patro jsem do té cestovní dokupovala zvlášť, prodávají je snad i univerzální..
Dokud to bylo v té horní pozici a byl fakt prtous, tak ok, teď mi vadí i na to příležitostné spaní na vyletech, protože když zavadi o boky, tak to susti nahlas a budi ho to..

petranaty
autor
29. říj 2019

@lida9 jojo já už koukala po polohovatelnych ,jen se stále nemůžu rozhodnout ....a ta kolébka je do jakého věku dítěte ? O té cestovní jsem přemýšlela právě proto že se dá využít i pro starší mimco ...

petranaty
autor
29. říj 2019

@viki999 a myslíte ,že jsou takto hlučné všechny postýlky ?

fyii
29. říj 2019

@petranaty ahoj ja mam v obyvaku cestovni postylku od narozeni. Z pocatku jsem mela deti v te vyvýšené poloze, tj. asi v polovine postylky, to se tam uchytylo pres nejaky system co u te postylky je a pozdeji jsem je dala az na to dno. Podlozka je vypolstrovana dost, takze ja uz dalsi matraci neporizovala. mam k te postylce i prebalovaci pult a kolotoc. Vyuzila jsem ji hodne na obe deti i kdyz clovek potrebuje dite jen odlozit a odbehnout tak super. Nam znacku Graco

fyii
29. říj 2019

@viki999 nam.nic nesusti, my mame takovou pevnou latku,takze to bude typ od typu

petranaty
autor
29. říj 2019

@fyii a jakou máte značku ?

viki999
29. říj 2019

@petranaty asi záleží na druhu te site..
Jinak mám petit a mars a měla jsem do ní koupenou kvalitní matraci, na to co tam je bych dítě nikdy jen tak nedala..

petranaty
autor
29. říj 2019

@fyii takže za vás ano ? 🙂

viki999
29. říj 2019

@fyii máte pevnou látku že všech stran? Naše má právě obě delší strany síť, aby proudil vzduch.. asi jsem bezsitovou nevidela ani..

petranaty
autor
29. říj 2019

Asi bude lepší si postýlku osahat v kamenném obchodě , než kupovat přes net co?! 🙂 A zjistit tu hlučnost :D

viki999
29. říj 2019

@petranaty Já ji teda kupovala přes net, přiznám se, že mě to tenkrát ani nenapadlo.. mám přesně tuto..

petranaty
autor
29. říj 2019

@viki999 děkuji ;)

lida9
29. říj 2019

@petranaty kolebku jsem pouzivala jen do doby nez se dite zacne pritahovat/sedat... coz je u kazdeho jinak... jinak ta moje vestovni postylka byla ze supr omyvatelneho materialu, ale jak psali holky, proste susti pri doteku nebo jak to nazvat ten zvuk...

gingerbread
29. říj 2019

@petranaty Ahoj,možná bych být tebou kočkama,jaké mimco budeš mít,jelikož já měla kosik na kolečkách a téměř v něm nechtěla spinkat byli jsme zoufalí až nás zachránila houpacka a ergo nositko... možná si od někoho spíš půjčit postylku/kolebku abys viděla jestli ti v ní mimco bude spát,nebo pořídit tu cestovni (Za mě úžasná Nuna),kterou využijes na cesty a i později až si začne mimco hrát s hračkami tak jako ohradku ..

ange_de_la_morte
29. říj 2019

pokud to chceš už pro malé miminko tak bych doporučovala takovou aby se dala zvednout ( tedy mimčo nebylo až těsně nad zemí .... my měli cca do 3-4 měsíců košík a pak jsme dali cestovní postýlku - ta zůstává i místo ohrádky pro situace kdy si třeba chci odskočit na záchod apod a potřebuju malou někam dát

anuliinka2013
29. říj 2019

@petranaty I když máme malý byt, přesně tak jsem to měla... Koupili jsme opravdu kvalitní a látkovou, s novorozeneckym lůžkem... Měli jsme ji cca do 13 měsíců, když byl větší, tak i na "odložení ", když jsem nutně potřebovala něco sama udělat, a potom i otevřenou na hraní (rád si tam lez). No a teď je složená a vozíme ji s sebou na cesty...

fyii
29. říj 2019

@petranaty Graco byla drazsi, a ma vsechno v cene jak jsem psala

fyii
29. říj 2019

@petranaty urcite dobra vec, kosik je tak na 3 mesice a tohle pouzivam i ted nekdy mala 16 mesicu

marketa1218
29. říj 2019

Mám sedmitydenni holčičku a neumím si jí takhle malinkou v cestovní postýlce představit. Přijde mi to nepohodlné jak pro ní, tak i pro mne. Přes den jí mám v košíku se kterým si jezdím po bytě, jak potřebuji. Až povyroste bude možná ta cestovní postýlka nebo ohradka, kde si bude hrát když půjdu třeba dát prádlo do pračky apod.

fyii
29. říj 2019

@viki999 mam tam i sitku, zitra nafotim, ona ma i zakryti te sitky, je celkem vymakana

kafr
29. říj 2019

Koupili jsme cestovní postýlku ze dvou důvodů:
1) rodiče mám 500 km daleko, jezdíme tam vždy na několik dní. Výsledek: malá tam spala jen párkrát přes den. V noci se pořád budila, hodně nových vjemů a potřebovala být u mě. Později až se víc vrtěla, tak ji zase budila ta postýlka - opravdu dost šustí (to závěsné lůžko). Nakonec nám zůstalo, že spíme spolu a cestovní postýlka nezabira místo v autě.
2) jako prostor pro miminko v obýváku. To se to závěsné lůžko dalo používat, než se začala přitahovat ručičkami za okraj. Dolů už se mi moc ohýbat nechtělo, byla na volno v prostoru.
Myslím, že pro novorozence stačí i ta nejobyčejnější matrace z IKEA.
Kolibka- slouží dokud se dítě nezačne otáčet na bok, pak už je nebezpečná (ale asi záleží na typu)
Každopádně pro případné další dítě jsme si postýlku nechali a kolibku poslali dál.

petrak15
29. říj 2019

Já si koupila cestovni postylku primo pro miminko, tu mensi verzi, a mela v obyvaku, melo to kolecka a miminko bylo vys. Za me spokojenost.

luj89
29. říj 2019

ahoj, me to prijde jako zbytecny velky kram. Dcera byla uplakane kontaktni miminko, takze byla bud u me v satku nebo na rozlozenem gauci nebo na zemi na dece/hraci dece a pak v lehatku. Kazdemu vyhovuje neco jineho, ale asi bych to resila az po porodu.

verionka
29. říj 2019

Já jen dodám k té hlučnosti - mně naopak nakonec vyhovovala víc, než klasická postylka. Když byl syn větší (tak kolem těch 8 mesicu), tak sebou v postýlce hodně házel a vždycky se praštil o ty šprucle v klasické postýlce a budilo ho to a ty rány i nás. Tak jsme mu ji někdy v roce vyměnili za cestovní a v té spal o poznání lépe, takže za mě je cestovní méně hlucna, než klasická dřevěná 😉

fyii
30. říj 2019

@viki999
@petranaty
tak jsem nafoti cast postylky, zbytek uz mam nahore tj.prebalovak, kolotoc s hrazdickou a tu vyvysenou polohu ty postylky, ale jen pro predstavu..

vercik83
30. říj 2019

Ja ji takto pouzivala

petranaty
autor
31. říj 2019

@fyii děkuji ,vypadá dobře 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru