Bolest v boku 25.tt. Je to normální?

majkyy4
14. črc 2020

Ahoj holky zítra to bude 25tt, a docela často se mi stává to že mě začne bolet v pravém boku (něco jako když utíkate tak vás začne píchat v boku) ale tohle je prostě bolest a udělá se to vždycky z ničeho nic ani neutikam nic takového. Teď jsem si skusila lehnout na levý bok a bolelo to 1000x víc tak jsem skusila pravý bok (ten bolavy) a je to trošku lepší nevíte jestli je to normální? Nemůže to být náznak něčeho vážného? Předem vám děkuji za odpověď (nechci plášit u doktora když to bude blbost) :D

klokanka31
14. črc 2020

@majkyy4 Lepší plašit než pak brečet

adela1399
14. črc 2020

@majkyy4 Měla jsem stejnou bolest v přibližně stejném týdnu..jela jsem do nemocnice...ležela jsem a když jsem se chtěla zvednout nebo otočit,tak to vůbec neslo šíííílená bolest píchalo mě to a vůbec nevěděla co dělat,bála jsem se strašně o malou...zkontrolovali mě a vše bylo v pořádku...vlastně mi ani neřekli čím to bylo a potom už jsem to neměla...🙂asi jen křeč,z namáhání možná..já pro klid do nemocnice jela...vždy je lepší jet než to podcenit

miba10
14. črc 2020

@majkyy4 radši plaš než pak litovat. Měla jsem něco podobného,kdyz jsem byla podruhé těhotná. Syn byl totiž pořád na pravé straně,tak se víc namahala a natahovala. Ale zavolej si dr, my tady můžeme všichni jen hádat

hanafaustyna
14. črc 2020

Já měla asi v 30tt bolest v pravém boku jak na slepák. A byla to namozena hrana dělohy či co,z toho jak jsem spával na levém boku. Měla jsem spát i na pravém. Ale jela jsem s tím na pohotovost

janalov
15. črc 2020

Je v podstatě pár základních možností - buď tlačí miminko, nebo máš skřípnutý nerv apod. nebo tě zlobí žlučník (stává se často právě v těhotenství) nebo v krajním případě je to jeden ze znaků preeklampsie. Poslední možnost je samozřejmě riziko a bylo by dobré ho vyloučit. Můžeš si třeba zkusit změřit tlak, vysoký je další příznak. Mě tyto strašné bolesti začaly v minulém těhotenství, svádělo se to na miminko, potom i rozjíždějící se preeklampsie. I několik let po porodu mě to pobolívalo. Myslím si, že buď se mi tam něco poškodilo nebo se rozjel ten žlučník, nevím. V současném těhotenství mám tyto časté a hrozné bolesti skoro od začátku.

cilkat
15. črc 2020

Určitě odebrat krev na jaterní testy (je to to první, co na ginde dělají, když nahlasite bolesti na pravé straně), ale může to být cokoliv. U staršího jsem měla takle křeče v zadovejch svalech, jak se měnil postoj (bylo to v druhé trimestru, bylo to po dnech, kdy jsem víc stála a pomáhalo to "rozlezet", ale kolikrát trvalo hodinu až dvě, než se to uklidnilo. Spíš tupá, ale velká bolest). U mladšího jsem měla nožičku narvanou v játrech... Tupá bolest, která moc nechtěla přejít, ale opět pomáhalo ležet... Dál často zlobí žlučník nebo střeva. Každopádně to doktorovi řekněte 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru