Bolest hlavy v těhotenství. Poradíte?

vallisha
22. srp 2020

Ahoj,

je mi 23 let a jsem v 13tt, již druhý den mě bez přestání bolí hlava ( více v zadní části). Dodržuji jak pitný režim, tak dostatek spánku. Dávám si studené obklady či bylinkové náplasti, ale nic nepomáhá. Jsem těhotná poprvé, proto nevím, zda je to normální takhle dlouho, na migrény ani časté bolesti hlavy jsem nikdy netrpěla. Budu ráda za jakoukoliv radu, pokud máte někdo zkušenost. Předem děkuji.

jjasmina
22. srp 2020

@vallisha Já měla příšernou kocovinovou migrenu snad do druhého trimestru + nevolnosti od 10tt až do konce

vallisha
autor
22. srp 2020

@jjasmina Mě přestaly nevolnosti a nastoupily tyto neustupující bolesti hlavy. Byla jste s tím u lékaře nebo jste to neřešila?

lucifux
22. srp 2020

@vallisha baštíš nějaké vitamíny, třeba ti nějaký vitamin chybí. Nejlepší je pořídit nějaké vitamínové spektrum pro těhulky.

jjasmina
22. srp 2020

@vallisha neřešila, ale raději se určitě poraďte s dr. Já hodně spala, studené obklady

veunka17
22. srp 2020

Tma, klid, spánek, čerstvý vzduch a studené obklady. Trpěla jsem na migrény skoro celé těhotenství... Bylo to vlivem hormonů. 😏

romesak
22. srp 2020

Ahojky já na bolesti trpěla při tehu hodně. Nebyl den,aby mě nebolela😞

travnulee
22. srp 2020

@vallisha paralen jsi zkoušela? Kdyby nezabral, řešila bych s doktorkou.

vallisha
autor
22. srp 2020

@lucifux Ano, Femibion 🙂

vallisha
autor
22. srp 2020

@travnulee Práškům se chci pokud možno vyhnout, nebrala jsem je ani před těhotenstvím.

vallisha
autor
22. srp 2020

@veunka17 Děkuji za odpověď a radu. 🙂

vallisha
autor
22. srp 2020

@jjasmina Ok, děkuji 🙂

jjasmina
23. srp 2020

@vallisha Ten paralen si samozřejmě vzít můžete, ale já osobně jsem měla takové celodenné bolesti každej den, že nevim kolik bych si jich musela dát denně, takže stejně jako vy jsem se práškům vyhýbala 🙂

travnulee
23. srp 2020

@jjasmina ono totiž kolikrát stačí si vzít ten prášek za vcasu a bolest se nerozjede, nebo si ho vzít třeba na noc, pomůže to pořádně se vyspat. Takhle se člověk může točit v kruhu nevyspani, bolesti a těžko z toho ven.

slunickovm
24. srp 2020

Ja teda nevim cim to bylo ale během obou těhotenství jsem cca kolem 13.tt trpěla silenou bolesti hlavy, která trvala cca 3-4dny. Snažila jsem se spat, masírovat krk a pak to přešlo. Nikdy jindy jsem do té a od té doby bolesti hlavy nemela

jitulinka35
30. srp 2020

Mě teď týden v kuse bolela hlava. Včera tak dokonce moc, že jsem chtěla mlátit hlavou o zeď. No nejspíš to bylo od krční páteře, protože jsem si celý den masírovala krka a protáhla si záda a je po bolesti. Z nedostatku pití (piju 2,5-3l) nebo spánku to určitě nebylo. Navíc mě strašně brněly a bolely ruce a i to je pryč.

marti89
30. srp 2020

@jitulinka35 To jsem měla 3 dny teď také, trochu mi vyskočila teplota, tak jsem váhala, jestli to je reakce na změny počasí (přeci jen bouřky byly silné, tlak na houpačce), nebo na mne něco leze. A do toho poslíčky přes noc co 5 až 7 minut dost silné. Manžel mi v lékárně na bolest hlavy sehnal toto, funguje to dobře a bylo to jediné, co u nás pro těhule mají.

vallisha
autor
30. srp 2020

@slunickovm Já to měla nakonec od krční páteře. Nic nepomáhalo 2-3 dny, měla jsem správný příjem vitamínů, vody, jídla. Zabrala až masáž krku a bylinkové náplasti od TianDe. 😊

slunickovm
30. srp 2020

@vallisha tak možná to bylo to stejne 😀. Dobra zprava je, ze uz se to pozdeji neopakovalo

loylii
30. srp 2020

@vallisha mě se takhle v těhotenství projevoval vysoký tlak. A na to pozor. Nebyla to migréna jako taková, tu neznam, ale měla jsem pocit, ze se mi v zadní části hlavy nevejde hlava do lebky, nebo jak to nazvat😇

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru