24. týden těhotenství CS 1, co to znamená?

maminkapetula
28. lis 2015

Byla jsem ve středuo v poradně mudr jsem říkala, že cítím v pochvě něco jakoby špatně zavedený tampon ale nenašla z čeho to může být pak jsem si všimla, že mi do průkazky napsala CS 1 co to znamená?

jhoki
28. lis 2015

@maminkapetula Pomocí CS-cervix score se hodnotí zralost děložního hrdla. A co ti řekla? Nemáš zánět?

maminkapetula
autor
28. lis 2015

Řekla mi, že je hrdlo zavřené, ptala se jestli jsem dýl nestala nebo něco, no trosku jsem uklízela a myla jedno okno tak mi řekla ať už to raději nedělám nic víc mi neřekla, zánět asi nemám občas mě teda výtok svědí, ale jen chviličku tak nevím :-/

maminkapetula
autor
28. lis 2015
jhoki
28. lis 2015

@maminkapetula Myslím si, že ti měla udělat stěr, jestli tam nemáš zánět, ale nebudu to komentovat, pač nesnáším doktory a systém našeho zdravotnictví vůbec. Bez změny je CS 0, čím vyšší číslo, tím je hrdlo připravené k porodu. Je to dost individuální, někdo s vysokým nálezem přenáší, ikdyž mu hrozí předčasný porod. Klidový režim se moc nedoporučuje, ovšem vánoční úklid a mytí oken bych vynechala. Záleží také, jak dlouhý máš čípek. Pokud tě o tom bude něco zajímat vygoogli si slova cervikometrie, MUDr.Koucký, utrogestan. Jinak svědění může být zánět.

gosa22
28. lis 2015

tento tlak, co popisuješ, jsem měla taky...a taky zhruba kolem tohoto týdne...musíš odpočívat, pak to samo zmizelo

maminkapetula
autor
1. pro 2015

@jhoki tak mam kvasinky dnes jsem byla opět u mudr

jhoki
1. pro 2015

@maminkapetula Kvasinky jsou ještě ta lepší možnost. Ikdyž dost otravují. Jediné co mi pomáhalo byl Jenamazol a pak Gynocaps.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru