23tt a necítím pohyby

llluciee
6. říj 2017

Ahoj, chci se zeptat, zda je na tom někdo podobně? Jsem ve 23. týdnu,v neděli začínám 24. týden a od začátku těhotenství jsem zatím necítila žádné pohyby. Placentu mám na přední straně. Příští týden jdu na kontrolu, takže samozřejmě to budu případně řešit s doktorkou, ale zajímá mě, zda je to obvyklé necítít miminko ještě v tomto týdnu? Děkuji

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
llluciee
autor
6. říj 2017

@ttm děkuji za odpověď!

fandysek_1
6. říj 2017

@llluciee Podle mě to není nic neobvyklé. Chodíš ještě do práce a si nějak víc v pohybu? Mě se totiž občas stává, že mám pocit, že malý moc necítím při nějaké práci, protože se na něj tolik nesoustředím. Taky mám placentu na přední straně a opravdové kopance jsem cítila kolem 20 týdne (teď jsem 34 týden a mám někdy pocit, že musí z břicha vyskočit). Kolem 14- 15 týdne jsem cítila jen takové bublinky.

kosi_cek
6. říj 2017

Snad uklidní mé zkušenosti 😉 Druhorozenou jsem poprvé cítila až právě ve 24tt a bylo to hned docela silně, dělala tam úplně kotrmelce, až mě to vyděsilo (prý jajákoli náhlá změna nenvěstí nic dobrého), asi díky tomu, že jsem byla velmi rozrušena v přímě souvislosti s ní a pak jsem ji zas až do porodu necítila! Snad pokud jsem si opravdu v klidu večer lehla a velmi se soustředila, ale kdybych nevěděla, že jsem těhotná a nekoulelo a nešišatělo se mi různě bříško, tak to nepostřehnu, to cítím silněji pohyby střev jako netěhotná 😎 Placentu jsem měla taky na přední straně+ malá k ní byla k ní natočena zádíčky + byla určitě spavější, protože i po porodu spala o dost víc než mé ostaní děti. S čtvrtětem jsem měla taky placentu na přední stěně a pohyby jsem cítila asi o 3 týdny později než s předchozím dítkem s placentou vzadu a to jsem si často lehala, soustředila..a ani ťuk - ač vícerodička...Ale kolem 20tt už byly kupodivu znatelné při jakékoli činnosti, a když bylo miminko větší, tak jsem normálně i končetiny honila, co vykukovaly z pozaplacenty. Z toho jsem měla obzvlášť radost, protože o toto jsem s druhorozenou přišla a myslela jsem, že mě to s placentou vpředu čeká znovu! Fakt hodně záleží nejen na poloze placenty, ale i aktivitě a poloze miminka, hubená jsem byla stále stejně (na břiše žádný tuk) 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru