20.tt pohyby. Od kdy by měly být pravidelné?

therezaa
12. zář 2020

Ahoj,
Mám dotaz jsem dnes 19+3tt pohyby citim. Třeba včera malá opravdu kopala “cely den” a dnes jestli jsem zaznamenala 3 kopanecky. Nevíte od kdy by měli být pohyby pravidelne? A zda je to v pořádku, ze jeden den pohyby jsou a druhy ne?

sanoela
12. zář 2020

@therezaa ahoj, v tomto týdnu jsem si kolikrát nebyla jistá jestli to jsou nebo nejsou pohyby, tak od 22tt jsem už dokázala poznat a taky některý den bylo víc nekdy min. Přece jen má v bříško miminko ještě dost místa, tak nemusíš cítit všechny pohyby. Myslím, že až tak od 28-30 to bylo pravidelne a intenzivní 😁

therezaa
autor
12. zář 2020

@sanoela tak já teď čekám druhé, ale už si to vůbec nepamatuju. Myslela jsem pravé, ze pravidelne jsou dříve.

sanoela
12. zář 2020

@therezaa nevím možná u někoho ano, každý to.muzem mít jinak. Mě se malá vrtěla hned, jak jsem byla v klidu, když tak nad tím přemýšlím asi pravidelnost v tom ani nebyla 🤔😁

therezaa
autor
12. zář 2020

@sanoela mě pravé překvapil dnešek, ze téměř nic po tolika dnech.
Ale už se vrti🤦🏻‍♀️ Já pravé myslela, ze už si nějak tvoří režim.

sanoela
12. zář 2020

@therezaa myslím, že ve 20tt je to brzo na režim. To ještě některý ani necítí pohyby😊 kdyžtak zkusit sníst něco sladkého a lehnout si na záda a ruce za hlavu a ono se ozve mrne😉. Jinak závidím, klidně bych si to zopakla ty krásný pocity, cítit miminko 🥰

therezaa
autor
12. zář 2020

@sanoela pravé už jsem si dávala čokoládu.
Už se parkrat teď zavrtela. Asi dnes nemá den.
Nj asi je brzy na režim mas pravdu.

Je to krásný celkove být těhotná Já si to po letech užívám zase😊

emillyhk
12. zář 2020

Takový ten první "kopaneček" jsem měla na konci 17. týdne, pak cca ob den, spíš v ranních hodinách. Ve 20. týdnu už to bylo několikrát denně. Potom jsme byli na velkém ultrazvuku a od té doby 3 dny ani ťuk... Tak jsem si říkala, ze trucuje (doktorka ho čtvrt hodiny přesvědčovala, aby se pootočil a ukázal obličej - neukecala ho)... A po třech dnech nejednou kope na druhé straně než doteď. Takže podle mě se vrtí, ale zrovna kope někam, kde to zatím není cítit 😉

moonulka
12. zář 2020

Mě malá někdy kopala pořád, až jsem se nemohla soustředit na práci a jindy si kopla ráno a večer jsem ji musela ještě přemlouvat. Pravidelnější to bylo snad až tak po 30.tt. Taky záleží jak máš placentu, může se jeden den zrovna jinak otočit a nemusí to být tak cítit, hlavně takhle v počátcích pohybů.

andyskarsgard
13. zář 2020

Ahojky já jsem 28tt a taky nemám pravidelně pohyby.. Přijde mi že jeden den si tam třeba celý den spinká a druhý den pořádně kope.. A pak ho to unaví.. 😂 😂 Prostě jak se mu chce.. Pravidelně to urco nemám. Já mám sice I placentu vepředu.

mamikry
13. zář 2020

Takhle brzo ještě pravidelné být nemusí, ale pokud jste zvyklá je cítit a najednou by úplně ustaly, jeďte raději na kontrolu.

therezaa
autor
13. zář 2020

@mamikry na kontrolu jdu zítra, mám doma AS tak jsem poslechla. Myslím ze je malá nozickama asi do vnitr. Nebo nevím.

mamikry
13. zář 2020

@therezaa jestli jste slyšela bouchat srdíčko, tak to bude v pořádku. Miminko má ještě hodně místa na otáčení. 😉

therezaa
autor
13. zář 2020

@mamikry asi to tak bude. Prislo mi, ze je opravdu nějak divne otočená i srdicko bylo takové tlumené. Tak snad je vše v pořádku zítra uvidím 🙏🏻

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru