Zvracení na mnoho způsobů. Navštívit raději lékaře?

jennalora
15. lis 2019

Zdravím všechny maminky... Potřebovala bych poradit.... Jsem v I trimestru a neustále pocituju nevolnost a časté nutkání zvracet. Většinou to vyústí ve zvracení.... Zvracím na lačno i po jídle.... Někdy i jen kvůli citlivosti na pachy.... Přestala jsem ze strach jist,protoze co sním tak mi způsobí buď křeče nebo právě výše uvedené zvracení.... Je to normální nebo bych měla navštívit lékaře?

jituli84
15. lis 2019

@jennalora u mě to bylo normální, někdy zvracim ještě ted a jsem ve 27tt, v prvním trimestru mi bylo doslova na umření, hrozné bolesti hlavy k nevydržení, naprostá unava a vyčerpanost

denca033
15. lis 2019

@jennalora je to normální. Ale neboj ono se časem srovná. Já jsem zvracela asi do 20tt.

denca033
15. lis 2019

@jennalora můžeš zkusit si koupit v lékárně lízátka proti nevolnosti třeba ti pomuzou

lilian2111
15. lis 2019

Zkus si v lékárně koupit antimetil, mě pomohl z nejhoršího 🙂 jinak je to normální.

jennalora
autor
17. lis 2019

Všem děkuji za radu

handulkak
17. lis 2019

@jennalora zvracení je úplně normální. Já zvracela celodenně devět měsíců. Teď jsem ve 14tt a zvracim cely den. Důležité není tak jídlo, jako pití. Musíš pít. Mě pomáhala studena kola, cokoliv v čem byl led. Měla jsem i týden, kdy jsem neudržela ani vodu - pak jsem byla na infuzi.

jituli84
17. lis 2019

Holky tak si říkám, že holky, kterým není špatně a snašejí celé těhu jakoby ani těhu nebyly fakt závidím 🙂

handulkak
17. lis 2019

@jituli84 no to i já. A já si pořad říkala, ze druhé bude třeba jiné. 😃 není... zvracení, bolesti v podbrisku, migrény... jen u prvního jsem měla krátký čípek, teď u druhého zase krvácení. 🙈

jituli84
17. lis 2019

@handulkak Já teda musim zatím zaklepat v dubnu SP, skoro hned jsem zase otěhotněla a bez problému, ale že těch nevolností, migren a všeho možného jsem si užila až až

jennalora
autor
21. lis 2019

Je to normální i v noci.... Jdou že mě jenom žaludeční šťávy

handulkak
22. lis 2019

@jennalora u mě naprosto normální - co jiného bys měla zvracet v noci když nejis 🙂
Zvracim žaludeční stavy v noci i ráno. Až když jsem po snídani, tak zvracim něco jiného.
Až pujdes k dr, tak se o tom zmin. Ale jak jsem říkala, důležité je pít.

daisymaminka
22. lis 2019

@jennalora No, nevím jak moc je to normální. Ono je zvracení a zvracení. Pokud už neudržíš ani tekutiny, nebo přes noc několikrát zvracíš žaludeční šťávy, zvážila bych hospitalizaci a infuze. Já osobně jsem při těchto stavech jela hned. Poprvé kolem 11tt, kdy už jsem neudržela ani tu vodu a z těch křečí jsem už měla strach o miminko. A pak ještě jednou o 14 dní později, kdy se situace znovu opakovala. Zvracení v této míře a četnosti už mi normální nepřišlo. Bohužel to tak trvalo cca do 17tt, pak to začalo pomalu ustávat. Nepomohla Cola, homeopatika, lízátka, zazvorove bonbóny, Antimetil, nic. Až infuze. Moc držím pěsti.

jennalora
autor
27. lis 2019

@daisymaminka děkuji moc... Jsem kolikrát na vazkach zda jet nebo ne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru