Žádné srdeční ozvy v 7tt, setkaly jste se s tím?

ajinka868
27. kvě 2015

ahoj holky, celkem 4 roky jsme se snažili o mimčo a 9. května jsem zjistila, že jsem konečně těhotná 😀 . Doktor to potvrdil a 21.5. si mě pozval na kontrolu, kde řekl, že nevidí srdeční ozvy. Řekl, že jsem mohla otěhotnět někde okolo 15-20.4. a že by to byl 7. týden, jenže to nevycházelo, to by bylo až tak tenhle týden, tak vlastně nevím pořád, který týden to je. Dnes jsem byla opět na kontrole a řekl, že vše co tam je roste ale bohužel opět bez srdeční akce.Další kontrola je za týden, tak uvidím. Naděje umírá poslední, ale moc už tomu nevěřím 😔 . Zajímalo by mě, zda se s tím některá z vás taky setkala.

desencanto
27. kvě 2015

Mi bylo potvrzeno srdíčko podle menzes 8+3 ptž jsem otěhotněla později... zatím není nic ztraceno

ckei
27. kvě 2015

I mně potvrdili srdíčko u mimča v 9tt...a vše dopadlo dobře.

martinakl
27. kvě 2015

@ajinka868 Mne taky az na zacatku 9t a je z toho zdravy kluk 🙂

linee
27. kvě 2015

@ajinka868 A kdy si mela poslední MS? Muze to byt ještě brzy, pokud si mela pozdejsi ovulaci. Kolik meril plod? Urcite bych ještě neprestaval doufat, především, pokud roste jak ma.

ajinka868
autor
27. kvě 2015

@linee posledni jsem měla 2.4. akorát je fakt, že jsem mívala nepravidelnou MS, někdy bylo zpoždění 2-3 dny jindy týden, tak doktor říkal, že se možná o týden přepočítal, kolik měří plod mi ani neřekl, jen že vše roste, on mě spíš připravuje na to, ať počítám s tím, že to nevyjde 😒

paracka
28. kvě 2015

Počkejte do další kontroly, nic není ztraceno zatím

ronyx
28. kvě 2015

Buď zatím úplně v klidu.Při prvním těhotenství jsem to měla naprosto stejné.Na kontrole v 7 tt mi dr řekla,že je to příliš malé a není srdíčko,že to vypadá na zamlklé těhotenství,poslala mě domů,že za týden se rozhodne,buď povyroste,nebo revize. Naštěstí další týden už byla srdeční akce a teď tomu malému lenochovi,kterému se nechtělo vyvíjet jsou skoro 3 a půl roku 😉 .Každé těhu je jiné.Teď čekám druhé miminko a zase naopak tenhle je nějaký rychlík,těhu je o týden starší a už v 5+6 tt bylo vidět krásné embrijko i se srdeční akcí. 🙂 Držím pěstičky,aby to dobře dopadlo 😉

jitahh
28. kvě 2015

@ajinka868 Buď v klidu - mně pan doktor potvrdil srdíčko až v 8. týdnu a nyní jsem v 33. týdnu🙂 Držím pěsti!

gepe
28. kvě 2015

@ajinka868 ono je lepsi se pripravit na tu horsi variantu a tak to brat. Jsou veci ktere clovek neovlivni a tohle je jedna z nich. Kdyz roste, to je dobry priznak, avsak je lepsi byt pripravena na to horsi a pak byt mile prekvapena, nez jen doufat a verit ze to vyjde a ono bohuzel. Drzim pesti, at je to to mile prekvapeni.

ajinka868
autor
28. kvě 2015

děkuji za odpovědi, jak tady píše gepe, je lepší se připravit na to horší a pak být mile překvapena 🙂 tak uvidím příští úterý na kontrole, to už snad řekne doktor jak to vypadá, dám pak vědět 😉

tilickova
28. kvě 2015

Uvedu svou zkušenost a zkušenost své sestry. Minulé léto jsem byla těhotná. Graviditu u mojí lékařky jsem si potvrdila s tím, že velikost zárodku odpovídá 5. týdnu. Do dalšího týdne povyrostl. Při další kontrole v 7 tt se ale bohužel na UZ neobjevila srdeční činnost a v 8 tt lékařka zkonstatovala, že podle velikosti zárodek přestal růst v 6 týdnu, navíc jsem už měla potíže které signalizovaly problém a musela jsem na revizi. Oproti tomu moje sestra se od lékaře vrátila ustrašená, protože jí bylo řečeno, že termín PM neodpovídá velikosti zárodku a že to může být zmlklé těhotenství. Na další kontrole už ale velikost odpovídala a od té doby miminko krásně roste a vyvíjí se. Myslím, že když se jedná o zmlklé těhotenství, zárodek se přestane vyvíjet, neroste a tělo se snaží se ho zbavit. Pokud nemáš problémy, hlavu vzhůru a já moc a moc držím palce.

renata90
1. čer 2015

Ahoj holky, mam stejne dilema jako vy. Jsem v 9 +5. Prvni ultrazvuk 11.5.,kdy mi bylo potvrzeno tehotenstvi-6 +5, srdecni aktivita a mimi merilo 3mm. Dnes druhy ultrazvuk, pri kterem mi doktor oznamil,ze miminku nebusi srdicko a meri pouhych 5 milimetru ☹. Zadne krvaceni, zadne spineni, zadne bolesti. Poslal me na dva odbery krve a ve ctvrtek dalsi ultrazvuk.

turbina
1. čer 2015

Zdravím.. Momentalne jsem 6+0.. Minuly týden byla vidět na UTZ dutinka... Ve středu mam jít na kontrolu a mel by prý vidět už plod a srdicko... Pokud to tedy nepůjde ještě vidět, tak se nemam strachovat? Bývá to videt tedy cca 6-9tt? Asi se ptám jak hloupa,ale nemam žádné zkušenosti. Děkuji za odpověď 🙂.

ajinka868
autor
2. čer 2015

ahojky, tak dnes jsem byla na kontrole a bohužel srdíčko se nerozjelo ☹ ☹ .Od pátku jsem začla hodně špinit a pan doktor dnes řekl, že ve vnitř se to pomalu začíná trhat a připravuje se na potrat. Po domluvě s ním, jsme se rozhodli, jestli potratím teda samovolně, což je prý nejlepší pro tělo a je pak rychleji připravené pro další těhotenství. Prý do měsíce bych pak mohla otěhotnět znova. A pokud to nepůjde,tak musím na revizi a pak čekat další 3 měsíce. Ale vzhledem k začínajícím bolestem to asi půjde samo.A všem ostatním držím palečky ať to vyjde 😉 😉

mosquito
2. čer 2015

Holky, taky se k vám hlásím. Dle PM bych měla být 6+6 ale na UTZ pouze gestační a žloutkový váček ☹ Vím, kdy byla ovulace a snažení bylo jen jednou během 14dnů v obdodbí ovulace, takže mladší těhu by to být nemělo. Znovu jdu na kontrolu příští týden. Už jsem zažila jedno zamlklé těhu a tak se samozřejmě bojím a myslím na nejhorší... ☹

mosquito
2. čer 2015

@renata90 Renco, drzim palce at vse dobre dopadne. Pro mimi i pro tebe. Taky si snažím říkat, že co se má stát se stajne a je to tak prostě správné. Nejde vysvětlit proč se to stane a musíme se s tím jenom smířit. Myslí na tebe

mosquito
2. čer 2015

@ajinka868 ja jdu na kontrolu znovu za týden. Nemám ani srdíčko, ani embryo... Čekám. Do příštího čtvrtka to bude spousta dlouhých nocí....Četla jsem, že po zamlklém těhu se pak rychle otěhotní. I že bez revize je to lepší a může se hned snažit. Držíím palce ať to vše dobře dopadne.

verusky
2. čer 2015

@mosquito ja mela v 6+3 pouze gestacni vacek a az dnes bilo srdicko a mimi vyslo o tyden mensi (misto 9+3 je 8+3) drzim palecky, at jsi v klidu, zalezi i na kvalite utz, presne v 6+3 jsem predchozi tehu krvacela a mam krasny obrazek z nemocnice figurky z clovece, nezlob se. ale tentokrat u dr. nic ve stejnem case...

verusky
2. čer 2015

@turbina klid, zalezi i na kvalite utz... u me v 6+3 take nebylo nic videt.

verusky
2. čer 2015

@mosquito jinak drzim palecky, at Ti tyden utece a vse je ok, me nechali cekat tri tydny 🙂 tak jsem se snazila strach prekonat virou, ze vse je v poradku 🙂

mosquito
2. čer 2015

@verusky cekat tri tydny se asi zblaznim 🙂 me dr. ani nerekl jak je to velke, nebral krev. Nic by mi nerekl, kdybych se neptala. Palce potrebuji. Tobe tajy hisne stesti a dekuju za povzbuzeni. Bohuzel si myslim ze mimi byt mladsi nemuze a toho se obávám. ..

bajana
3. čer 2015

@ajinka868 máš výborného lekára, mám za sebou rovnakú skúsenosť a po prvej MS po potrate som otehotnela znovu, už s úspešným koncom😊 ber to ako signál, že to ide aj prirodzenou cestou...držím palce

renata90
3. čer 2015

@mosquito Dekuju 🙂 Snazim se na to nemyslet, ale moc to nejde. Mam i neschopenku a o to je to horsi, jsem doma uz pres mesic, v klidu a stejne broucek v poradku neni ☹ no jo no, snad to vyjde priste. A tobe to urcite dopadne dobre! Drzim palce.

turbina
3. čer 2015

@verusky Díky. . Dnes dle UTZ 6+5,ale srdicko nikde :(. Tak uvidíme zase za týden. . Jinak vse roste, tak jak má. 🙂

verusky
4. čer 2015

@turbina ja vim, ze ted je velke riziko mimodeloznich tehotentsvi (z te silene antikoncepce), ale zlata moje byvala doktorka (prvni dve deti), nemela utz, tak jen v devatem tydnu poslechla srdecni ozvy a na utz me poslala ve 13.tydnu. zadny strach nevyjadrila, nic, pohoda a radost. ted se vsechno dohledava, maminky jsou zbytecne ve stresu, vcetne testu z krve v 16.tydnu (ty mi vysly napotreti (se stoupajicim vekem) spatne a miminko zdrave).
no jsou velke penize v lekarstvi...
na dalsi kontrolu jdes za tyden? ja jsem ted nakonec rada, ze jsem sla az za tri tydny, kde se nic hledat nemuselo a mimis se hned ukazal.

mosquito
4. čer 2015

@turbina ja byla 6+6 a zadne embryo natoz srdicko. Jen žloutkový vacek. Jak jsem psala, mladší tehu to byt nemuze. Jak vis, ze vse roste jak ma? Mas videt embryjko? Mne doktor nic nerekl. Nemeril. Nebral krev... Cetla jsem, ze e srdicko muze objevit az v osmem tydnu. Zadna vyjimka 🙂 Bude to dobre 🙂

ajinka868
autor
4. čer 2015

@bajana diky moc 🙂 a jak dlouho ti trvalo, než se tělo vyčistilo, u mě to trvá sice týden ale přijde mi,že to bude trvat hodně dlouho 😖

@turbina uvidíš bude to dobrý, mě pan primář a pak i jiná gynekoložka řekli, že srdíčko jde vidět až od 8tt dříve , takže žádné stresy a hlavně buď v klidu, držím palečky

gepe
4. čer 2015

@ajinka868 ahoj, mrzi me, ze to nedopadlo, melo to tak asi byt... k tomu cisteni, vloni jsem mela samovolny v 11tt a trvalo to cele vcetne cisteni i spineni necelych 14dni, vcetne, nasledne na ko cisto a pouze zvysena delozni sliznice. Nyni mam cerstve za sebou tzv biochemicke, odeslo po5tt a byl to tyden, ted uz nic. Neboj, za chvilku to prejde 🙂 drz se!

bajana
4. čer 2015

@ajinka868 začalo to špinením, 48hod.sa stupňovali bolesti, nasledoval samotný potrat so silným krvácaním a dočisťovala som sa len asi 4-5 dní...na 6.deň som bola na kontrole, ešte sa jej niečo nezdalo, tak mi čosi pichla, ale už som nekrvácala a za dalsi týždeň tam nič nebolo...MS prišla asi na 31.deň a ta ďalšia už nie 🙂

turbina
4. čer 2015

@verusky No tak to Ti závidím.. Já se nestresuji, rikam si, že má ještě čas 🙂.

@mosquito Protože když jsem byla poprvé u doktora, tak dle MS a UTZ jsem byla 5+2 a po týdnu dle velikosti váčků 6+5. No já si taky rikam, že do toho 9tt má čas 🙂.

@ajinka868 Děkuji,vždyť jo... má čas 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru