Vývoj plodového váčku - neroste

nykysek27
6. srp 2018

Ahoj holky, prosím o radu nebo uklidnění. Snažili jsme se o mimi dlouho a teď to konečně vyšlo. První silně pozitivní těhotenský text. První návštěva u lékaře kdy mi řekl že jsem 5+3tt a embryo má, 0,5 mm. Pak jsem přišla znova za 14 dni mělo 12mm. Špinim už od začátku až do dnes. Doktor to vy a řekl že mi nasadí urtagestan. Beru 2-0-2 neboli mě břichu vůbec. Akorád prsa. Jinak krom únavy jsem úplně v klidu. Nasadil mi léky, týden je brala a šla jsem na kontrolu. Kde mi řekl že je vidět embryo líp jak minule, že plodovy váček je pěkný. Ale že vůbec nevyrost od minule že má pořád 12mm. Mám nepravidelnou menstruaci nevím kdy byla přesně ovulace. Co si o tom myslíte? Mám brát zase týden léky a pak se uvidí.
Dekuji ☺️

cinam
6. srp 2018

A srdíčko bilo? Ale asi ano, protože jinak by ti doktor řekl že to není dobré. Držím palce

kittyy17
6. srp 2018

Hele, uvědom si, jakým způsobem ho měří. Udělá vnitřní ultrazvuk, vyfotí snímek s obrovským zvětšením, a pak ručně nastaví začátek a konec měření.
S největší pravděpodobností došlo k nepřesnému měření, nejspíš se minule uklikl o 1mm vedle a naměřil víc. Nebo ho fotil z jiného úhlu...
Já jsem často spinila obě těhotenství, brala na to Ascorutin, a prvního jsem přenášela 10 dní, skončila na vyvolávačce, a pak na císaři, u druhého přeskočili rovnou na císaře...

yerry
6. srp 2018

@nykysek27 moje zkušenost
2010 - věděla jsem kdy jsem otehotnela, manžel dělal zkoušky a moc možností nebylo. MS nepřišla v termínu, byli jsme na dovolené a po 3 denním zpoždění jsem měla pozitivní TT, čárka byla výrazná ale lehce slabší. V 6 tt potvrzeno těhotenství z krve, na UTZ nebylo nic. V 10 TT revize po ZT....
2011 pozitivní test v den MS,čárka silila co dva dny, preventivně jsem brala utrogestan 2-2-2, v 8.tt bylo na UTZ něco divného, kruhový útvar, dr. Řekla že se zřejmě jedna o molu, víkend jsem pobrecela a v neděli začalo lehké spineni a já jsem byla přesvědčena že je konec. V pondělí na kontrole dr. Udiveně řekla že slyší srdíčko a za útvarem je mini miminko, že se ale nemám zbytečně radovat že je menší o 14 dní... v 10 tt bylo mimo menší, ale útvar zmizel. Do konce těhotenství To malá stáhla na 5ti denní skluz a vše bylo jinak v naprostém pořádku. Narodila se o 12 dní dříve CS, jelikož byla zadkem napřed.
2014, pozitivní TT v den MS, v 7 tt byl plod menší, pak jsem odjela na 4 denní dovolenou a v den návratu jsem začala spinit. Po pár vyšetření byla diagnóza opět ZT, tentokrát v 9.tt
2016, pozitivní TT v den MS, vše Ok, srdíčko už v 6.tt, ve 13 týdnu z ničeho nic krvácení, prvně slabé, pak silné, několikrát na pohotovosti, diagnóza hrozící potrat, ale miminko v pořádku, brala jsem utrogestan, prvotrim. Screening v pořádku, krvácení nevysvetleno, viděli mě 4 různí doktoři a nikdo nevěděl proč krvácím. Trvalo to do 17.tt, pak přestalo... zbytek těhotenství v pohodě. Malá se narodíla o 18 dní dříve, praskla mi voda... přirozený porod 10 hodin, pak akutní císař....Malá měla špatně hlavičku a nemohla projít porodními cestami.... so dnes je mi líto že jsem to nedotahla do konce... Ale co už... i když holky přišly na svět všelijak a obe byly malinké (48 cm a 2700g, a 45 cm a 2490g) jsou skvělé a stalo za to si na to počkat....
Byl to stres, strach a chápu obavy každé nastávající mamaminky ale dnes už vím, že některé věci změnit nejdou.. držím palce

nykysek27
autor
7. srp 2018

@cinam srdíčko nebilo, ale říkal že plodovy váček vypadá dobře, že není scvrkle, plodové voda neodtekla, a špinim ale není to masivní jen kdy jdu na WC. Uvazuju jestli nejít na pohotovost ještě. Jeto strašně. Zase týden čekat. 🙁

nykysek27
autor
7. srp 2018

@kittyy17 uvidime no. Taky jsi myslím že se seknul. Tak ten týden musím počkat.

nykysek27
autor
7. srp 2018

@yerry hodně jste bojovala a nakonec s dobrým koncem. ☺️ tak moc bych si ho přála

cinam
7. srp 2018

@nykysek27 jestli to chápu dobře tak od první kontroly v 5+3 uběhly už tři týdny? Pokud ano a srdíčko nebije, tak bych se bohužel připravila na nejhorší. Já teď byla na první kontrole v 5+1 a to byla jen tečka, pak jsem byla v 6+3 a mimčo mělo 6 mm a srdíčko už mu bilo. Já si myslím že pokud má tvé mimčo 12 mm tak už by tam měla být srdeční akce. Ale třeba má doktor predpotopni utz, těžko říct. Pokud tě to uklidní, zajdi si na pohotovost, taky jsem byla v prvním těhotenství kvůli špinění.

kittyy17
7. srp 2018

Klid, máš prekrvenou sliznici, může tam praskat žilka. Nebyl sex? Já vždy slabě krvácela po...

priefi
7. srp 2018

@nykysek27 v 8+3 by uz asi srdicko by melo byt videt a mimi by melo byt vetsi, ale dr.se mohl seknout a za ten 1 tyden zase takove velke zmeny nejsou. U me dr.pri prvni kontrole namerila o 3 dny vice a na dalsi presne, jak melo byt. Kdyz to tak vezmes, mohla jsi mit ovu pozdeji, ale rychle Ti vyrostlo hcg a diky tomu silny pozitivni test. Kdy jdes na kontrolu? V 9+3 by Ti uz srdicko melo byt videt, kdybychom predpokladali, ze je mimi o 2 tydny mladsi. Drzim pesti, at na dalsi kontrole je srdicko a mimi je v poradku 😊

nykysek27
autor
7. srp 2018

Holky děkuji za podporu jste zlatíčka ☺️. Dneska jsem byla v nemocnici pro jistotu . Poslední MS byla 3.6. Takže plod neodpovídá stáří. Měla bych byt začátek 9 týdne ale nejsem. Jsem v 6+2. Doktor mi řekl, že vidí trochu srdeční akci. Že vajíčko je pěkné. Ukázkové ☺️ tak mě trochu uklidnil tak uvidíme jak v pondělí.

yerry
8. srp 2018

@nykysek27 taky budeš, neboj...
Osobně znám holky s mnohem horším osudem, který si ani nechci představovat, že vy se mi stal, také to zvládly a mají nakonec děti... víš on čas rány zahoji a i když nezapomeneš nikdy, jd to časem opravdu jednodušší a až otehotniš a porodis, půjdou tyhle vzpomínky hezky někde do zadu, čas od casu si vzpomeneš, ale s dítětem to už nebude ani z daleka tak bolestivé.... ale chce to čas, nespechej, my jsme po prvním potratu opravdu 3 měsíce používali ochranu, jak kvůli otěhotnění tak i kvůli případnému zánětu. A otehotnela jsem až z další dva měsíce.... po druhém potratu to trvalo dva roky.... ono si to tělo asi i samo určí kdy je té správný čas, ale je fakt že u druhého dítě jsem hodně tlačila na pilu a proto to nešlo, ten poslední měsíc jsem se na to vyprdla, manžel byl objednaný na spermiogram a já jsem si řekla že na to zkusím chvíli nemyslet.... těhu test jsem měla pozitivní 3 dny před manzelovým vyšetřením... To bylo radosti že tam nemusí 🤣

klosnice
8. srp 2018

Drzim palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru