Velký žloutkový váček v těhotenství. Někdo zkušenost?

magdalena12393
14. zář 2021

Ahoj vsem,

dnes jsem byla u gynekologa, ktery mi potvrdil, ze jsem tehotna. Dle MS bych mela byt 6+4tt, bohuzel, ale doktor neznel vubec pozitivne. Na utz byl videt zloutkovy vacek, plod a i pomaly tlukot srdicka. Pry mam vetsi vacek nez je obvykle a zarodek je velmi maly. Rikal, ze to muze znamenat spatny vyvoj, ale take nemusi. Kazdopadne to na me nedelalo vubec dobry dojem. Rikal, ze tomu nechame cas a uvidime, jenze me objednal na dalsi utz az za 4 tydny. Je to standardni postup? To uz bych mela byt 10+4tt, pokud nedojde k potratu :( . Setkali jste se s tim nekdo?

Predem moc diky

adula000
14. zář 2021

to se mi zdá pozdě, nechápu proč tě neobjednal o týden později.

veinnna
14. zář 2021

@magdalena12393 Tak si myslím, že je to ok. Kdyby měl obavy pozve Tě dřív 😉. Někdy doktoři mluví všelijak. Důležitý je, že srdíčko už tlouklo a velikost je v řádech mm to se nedá ještě brát bůhví jak. Gratuluju

anpineapple
14. zář 2021

@magdalena12393 Tak i kdyby te objednal dřív a nevyvíjelo se to dobre, tak s tim nikdo nic neudělá. Bohužel začátek těhotenství je vždycky bud a nebo 🤷🏼‍♀️.
Ale bylo srdíčko, to je dobry ❤️ Držím pěsti ať se daří!

mmichaella
14. zář 2021

@magdalena12393 drzim palce, at to je ok. Co je pomaly tlukot? V tomhle tt je to v rozmezi od 100-160bpm

magdalena12393
autor
14. zář 2021

@mmichaella to bohuzel netusim kolik bpm, nazval to jako pomaly rytmicky pohyb srdce, ze tluce spis tak sporadicky, ale tluce. No jak rikam, evidentne se mu to uplne nezdalo, o to vic me zarazilo, ze budeme cekat 4 tydny :/

magdalena12393
autor
14. zář 2021

Diky moc vsem za odpovedi a uklidnovani 🤩 proste ten mesic budu muset pretrpet a doufat

kocila
14. zář 2021

@magdalena12393 v 6-tem tydnu klidne ani srdicko byt nemusi-berou dle MS,ale nezohlednuje se ovulace,ktera muze byt soupnuta,takze bych to vubec nevidela hned cerne.Kontrola je po 4tydnech standardni postup a doktor posuzuje stav dle aktulanich nalezu,asi ma zkusenost,ze vacek vypadal jinak,ale nejsme vsichni stejni..treba muj doktor zve na kontrolu az v 8tydnech, aby se predeslo spekulacim-je srdicko,neni atd..drzim palce👍

leeloo_x
12. únor 2022

@magdalena12393 dobry den, mohu se prosim zeptat, jak to dopadlo? Prozivam ted neco podobneho. Dekuji

magdalena12393
autor
12. únor 2022

Dopadlo to velmi dobre, dnes jsem 27+2tt 🙂 . Nakonec se ukazalo, ze jsem otehotnela o tyden pozdeji a tim padem byl jeste vacek vetsi a srdce nebylo videt 🙂.

leeloo_x
12. únor 2022

@magdalena12393 to muze zpusobit vetsi vacek? Mne totiz utz take o tyden nesedi s MS. Plod je mensi. Takze i u me to vypada na pozdejsi ovulaci. Na dalsich kontrolach jiz byl zloutkovy vacek v poradku tedy? Dekuji za vliti nadeje do zil 🙂

magdalena12393
autor
13. únor 2022

@leeloo_x Ano ano, na dalsi kontrole uz bylo vse v poradku. Na kontrolu jsem sla nekdy v 10.tt a doktor rovnou posunul termin o tyden pozdeji dle utz. Rikal, ze se to muze stat. Otehotnela jsem tyden pred menstruaci 🙂 . Hlavu vzhuru, urcite bude vse v poradku, drzim palce! !

cyriela
7. bře 2022

Nevíte, prosím někdo, do kdy je plod vyživován žloutkovým vackem?

vladienka
7. bře 2022

@cyriela cca do 12tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru