Velké přibírání v 1. trimestru. Je někdo, kdo také hodně přibíral?

1. čer 2020

Ahoj. Je tu někdo,kdo hodně přibíral na začátku těhotenství? Jsem nyní v 10tt a za 14dní mám ´3-4kg nahoře :( Mám furt hlad, nejde se nenajíst, nestačí jablíčko, paprika a pod, je mi zle ale nezvracím...Děsím se toho, co bude dál.Mám normální postavu ( 169/64). U prvního jsem nabrala hodně ale to až později a to jsem neměla žádné chutě, hodně pohybu :(Děkuji

cherie24
1. čer 2020

Já nabrala v těhotenství 23 kilo a do 4 měsíců po porodu jsem byla zase na své původní váze. Vyběhala jsem to procházkama s kočárkem a kojením. Přibrala jsem docela dost už v prvním trimestru a je fakt, že tolik jsem toho nesnědla ani když jsem byla v tréninku na závody a taky byla malá pěkný kus a skončila jsem kvůli tomu na císaři. Dost dlouho jsem nad tím přemýšlela, jestli kdybych se tak nefutrovala a radši se víc hýbala, jestli by malá nebyla tak veliká... :/ těžko říct jestli by to dopadlo jinak, ale říkala jsem si ale že u dalšího těhu se budu trošku ovládat

martt
2. čer 2020

Ja jsem u druhého těhu, také v prvním trimestru pribrala hodně. Za první trimestru jsem měla 10 kg na hoře, za celé těhotenství jsem pak měla 35 kg na hoře. Po porodu jsem to do roka a pul dala dolu na svoji původní váhu co jsem měla před těhotenstvím.

klea81
2. čer 2020

První kilo jsem přibrala v 6.měsíci 😁

pasiba
2. čer 2020

To je v pohodě. Já jich nabrala 30 a jsou už dole. To že nabereš třeba jen jedno kilo v šestém měsíci ti štěstí nezajistí 🙂

te_reza
2. čer 2020

Taky jsem měla pořád hlad, bylo mi blbě z toho, že jsem hladová a zrala sem pátý přes devátý. Měla jsem +20

yasminna
2. čer 2020

Já v obou těhotenství nabrala asi 25 kilo. A přibírala jsem už v prvním trimestru. Bylo mi zle od žaludku a jediné co zabíralo, něco pořád pojídat. 🙂 Naštěstí se mi podařilo vše shodit. U prvního děcka to šlo rychle a dá se říci samo, u druhého to šlo pomaleji, ale dá se říci že plus mínus jsem zase na svojí váze.

yasminna
2. čer 2020

@cherie24 já myslím, že to moc vliv nemá, zda se matka futruje v těhu a má velký dítě. Moje kamarádka za celé těhu nepřibrala vůbec nic, jelikož 9 měsíců prozvracela, naopak ještě zhubla. Jediné co jedla byly pomeranče, to jí prý pomáhalo a obě děti měla čtyřkilové. 🙂 A zase naopak známá co jedla hodně a přibrala v těhot. 30 kilo měla mimčo 2,9kg. Za mě to fakt moc nesouvisí. 🙂 Já si v těhu taky dopřávala a děti měli oba kolem 3,5 kilo. Takže bych řekla docela ideální váha. 🙂

meronym
2. čer 2020

@pasiba Uzivatelka @klea81 se prezentovala i v jine diskusi tykajici se hmotnosti a podle mne je posedla hubenosti. Svoje “uspechy” v teto oblasti a nezdrave nazory (napr. chlap 182cm/72kg je akorat) cpe vsude mozne.

pasiba
2. čer 2020

@meronym Taky jsem to četla. Snad ji brzy napíšou nějaké účinné léky

klea81
2. čer 2020

@meronym posedlá hubenosti, jen proto ze nemám 70 kg? aha, tak já si jdu dojíst ten nanukac a nebudu tady rušit 😁přibrala jsem až v 6.měsíci, protože do té doby mi bylo zle i z deci vody. Tys jako myslela, že jsem nepribirala schválně, jo? 🙈

meronym
2. čer 2020

@klea81 Ja hlavne nechapu ten prispevek v diskusi, kde sa zakladatelka pta na neco uplne jineho.

autor
2. čer 2020

@klea81 opravdu je tvůj příspěvek mimo, tímhle se chlubit mi přijde úplně mimo..Spíš obdivuji ty, které přibraly 20 a víc a shodily to. Ano, hodně přibirám, mám strach,tak jsem se zeptala 🙂

pasiba
2. čer 2020

@klea81 Takže nemáš čím přispět k tématu..... Tak co tady děláš? Tvou zkušenost si tu nikdo nežádal a i tak jsi přispěla 🙄

martiniquest
2. čer 2020

Ja v prvnim trim nabrala asi 4 kg, taky jsem mela porad hrozny hlad. Byla jsem z toho akorat ve stresu. Pak se to chvili zpomalilo a zaclo zase skakat na konci. Celkem jsem nabrala 20. Dole jsem je mela za 3 mesice (nebo 4? Nevim presne), aniz bych pro to neco extra delala. U syna jsem v prvnim trim nabrala podobne, celkem pak 15,5 a na puvodni vaze jsem byla po pul roce - ale tenkrat jsem po porodu porad tlacila pecivo a sladke, cemuz jsem se napodruhe vyhnula a opravdu to slo lepe.

klea81
2. čer 2020

A tys přispěla nevyžádanou kritikou cizího komentáře. Dobře ty 💪

klea81
2. čer 2020

A kdo říkal, že je to chlubeni? Ty se chlubíš lidem zvracením? 🤔 Já spíš nechápu jak někdo může jist, přestože je mu zle. 😇 Nebo dokonce přibrat 30 kg, to snad musí jist sádlo od rána do večera 😬

meronym
2. čer 2020

@klea81 Vy toho nechapete hodne.

meronym
2. čer 2020

@klea81 Nektere zeny priberou 30 kg, ackoli se stravuji uplne normalne. Konkretne pocet nabranych kg v tehotenstvi se ovlivnuje velice spatne. Arogance z vas primo okapava.

martiniquest
2. čer 2020

@klea81 🙈🙈🙈

jako_mala_holka
2. čer 2020

Moje mamka pribrala v prvnim tehotenstvi (cekala me) 30 kg, ted po 3 detech vazi snad min nez ja 😀 ale rikala, ze trpela hodne na otoky, tak nevim, je fakt, ze ja se narodila s necelymi 3kg... ja naopak v prvnim trim zhubla skoro 7kg, coz me desilo vic nez kdybych pribirala (byla jsem i v nemocnici a doktori strasili, ze musim pribirat 😕).. ale ted v 39tt mam nahore jen cca 8kg nad puvodni vahou, vse ok... jenze moje bezna vaha bez tehu je cca 70kg... myslim, ze je to hodne ruzne a bat se nemusis

pasiba
2. čer 2020

@klea81 Dobře ty.... To používá moje dcera pubertačka. Tak to vše vysvětluje 🙄

klokanka31
2. čer 2020

Já začala přibírat až v 5.měsíci, pomalu, pak nejvíc v 8 a 9 měsíci, byla jsem zavodněná. Měla jsem o 18 kg víc, ale dva týdny po porodu a mám dole 15 kg. A postavu jako před otěhotněním.

cherie24
2. čer 2020

@klea81 já jsem třeba ten typ člověka, jak se říká, kdybych snědla koně, tak nic nepřiberu. Dokonce jsem se mockrát snažila přibrat a bez úspěchu a v těhu ty kila letěly nahoru takovým stylem, že jsem se bála při kontrolách postavit na váhu. Moje babička to taky měla, přibrala při jednom 25 a při druhém 30 a všechno to do pár měsíců zase zhubla. Někdo to tak prostě má a opravdu se nemusí futrovat sádlem ;)

blondynka400
2. čer 2020

@cherie24 souhlas. Já v obou těhu vždy nabrala poměrně dost, minimálně 20 kg (u druhého jsem se radši někdy v 7m přestala vážit), u prvního jsem v rámci prvního trimu p cca 8 kg přišla, takže celkově skoro 30 kg nad. A to jsem se nikdy nepřežírala, hodně jsem sportovala až do konce, ale prostě to tak moje tělo mělo. Vše pak šlo dolů a voda v porodnici to fakt nebylo. Říká se, že vysoké hubené holky přibírají nejvíc a asi jsem toho příklad 😀

autor
3. čer 2020

Díky holky. Ja v prvním pribrala 25kg a to jsem fakt jedla normálně, sportovala ale vše az od půlky těhotenství... Tohle těhotenství je jiné, tak snad bude vše v pořádku, dnes mě čeká poradna...

yasminna
3. čer 2020

@klea81 ne sádlo fakt jíst nemusí, proboha, co je to za nesmysl? Tak třeba moje mamka, přibrala v těhu se mnou 36 kg! Byla hodně zavodněná. Taky jen v porodnici nechala 18 kilo. Těch zbylých 18kg sundala během tří měsíců po porodu. Měla prostě sklony zadržovat vodu. Někdo to tak prostě má. Já to měla taky, jen ne v takové míře. Každý to má holt jinak.

yasminna
3. čer 2020

@klea81 ano jedla sem, protože mi bylo zle, měla jsem pocit prázdného žaludku a bylo mi zle. Když jsem něco snědla, bylo to o fous lepší. 🙂 Proto jsem pořád něco zobala. 🙂 Bylo ti někdy špatně z hladu? Já to tak měla celé těhu. Nebylo to tedy z hladu, ale prostě ten pocit, byl úplně stejný. Ty jsi to tak neměla, tak to gratuluji, ale pochop, že každé tělo je prostě jiné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru