UTZ. Kdy se objeví dutina a kdy srdeční akce?

brabechanule
13. únor 2024

Už si to nepamatuji těhotná jsem byla před 8 lety naposled...dnes jsem 4+6 a nic vidět nebylo další termín mám 19.3 měla bych být tuším 9+5. Doktor má termíny hodně přeplněné tak to dříve nešlo.

hanka_12345
13. únor 2024

srdce od 6tt myslim ne?

klika1881
13. únor 2024

U nas doktorka objednava rovnou na prvni ult. 8+ .. alespon uz proste clovek vi na cem je 🙂

lilian2111
13. únor 2024

Já měla dutinku kolem toho 5tt a srdíčko v začátkem 7tt.

krisstina93
13. únor 2024

Záleží jak jsi daleko po ovulaci. Srdíčko by mělo byt do dvou týdnů. Ale když pujdes na kontrolu až v tom 10tt tak se nic nestane, to už bude jasno.

brabechanule
autor
13. únor 2024

@hanka_12345
@klika1881
@lilian2111
@krisstina93 takže jsem šla proste jen brzy...;)

palja
13. únor 2024

@brabechanule u mne bylo vždy něco vidět 6+ ale bez srdeční akce a v 8+ už byla srdeční akce.

brabechanule
autor
13. únor 2024

@palja tak v tom 10tt už to bude super dnes ještě nic

lilian2111
13. únor 2024

@brabechanule Jo určo je to jen tím. Byla bych v klidu🙂

brabechanule
autor
13. únor 2024

@lilian2111 jo to asi jsem. Kupodivu jsem s tím trochu i počítala

Tt zatím sílí...děloha prý vypadá dobře (byla jsem v červnu na operaci)

hanka_12345
13. únor 2024

@brabechanule ja si mys,im ze 4tt je hodne brzy, srdicko fakt byva az 6tt co si pamatuju

nasla jsem toto
první odkaz pise toto
Srdíčko miminka začíná bít nejdříve na konci 5. týdne těhotenství.

dal jsem jeste na jinych strankach nasla toto
Na ultrazvuku však již bude možné vaše děťátko poprvé spatřit – jako embryo. Do podoby skutečného miminka bude mít zatím hodně daleko. Pokud vás ještě v tomto týdnu lékař na vyšetření nepošle, nebojte a vyčkejte pár dnů, teprve až v 7. týdnu těhotenství bude mít lékař jistotu, že opravdu uslyší tlukot srdíčka.

helen_h
14. únor 2024

@brabechanule A dutinka byla?? Jak dlouho jsi po očekávané ms? Myslela jsem, že objednávají až tak týdny od vynechání.

brabechanule
autor
14. únor 2024

@helen_h u nás je to tak že to zvedne recepce ne doktor a měla dva termíny včerejší a za měsíc. Tak jsem vzala včerejší ať se domluvím kdy přijít ;) . Teď mám přijít az 9+5

helen_h
14. únor 2024

@brabechanule To je zajímavý způsob objednávání. U nás tedy taky objednává sestra, ale má tam asi nechaná jakási okna právě pro těhotné (čas ráno 8:00 nebo 8:30 h) a je tě tedy schopná klidně za týden nebo za dva objednat.
Tak to tenhle Váš termín byl bohužel zbytečně brzy, no, tak snad to do příště rychle uteče.

brabechanule
autor
14. únor 2024

@helen_h no zas zbytečný nebyl vzal mi stěry aspoň :D

4formy
15. únor 2024

@brabechanule tak to bych nevydrzela prave kvuli takovemu pristupu.jsem zmenila dr 🤦🤷 chtela jsem vedet na cem jsem...dnes jsem zrovna nekde u tebe cetla ze se snazite uz pres 2 roky...takze drzim pesti 🍀

brabechanule
autor
16. únor 2024

@4formy no tak já jsem momentálně hodně vyklidnena. Tak mi to vlastně ani nevadí ženské tělo pozna když se něco děje...proto si nemyslím že je třeba dříve ;) určitě kdybych začala spinit nebo tak jedu dříve ale takto nemám potřebu a užívám si to od včerejška i se zvracením snad všeho 😀

lvl16
16. únor 2024

S prvním mimčem jsem byla začátkem 6tt, srdeční akce nebyla. Pozvala si mě na 10tt a už bylo vidět všechno krásně 🙂. S druhým mimčem jsem se rovnou sama objednala na ten 10tt.

esmeralda11
16. únor 2024

5+0 dutinka s patrnymi pocinajicimi konturami zloutkoveho vacku, 7+0 srdicko
U prvniho 5+4 dutinka se ZV, 6+4 srdicko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru