Torecan v těhotenství, máte zkušenosti?

gwen84
12. zář 2015

Ahoj, právě jsem se vrátila z pohotovosti, kde jsem byla kvůli poměrně velkým bolestem v podbřišku. Jsem v 8.tt, těhotenství se prý vyvíjí krásně, jen ty celodenní nevolnosti, bolesti v podbřišku (které se dneska vystupňovaly), k tomu se přidalo nechutenství... a ještě mám velkou tříkomorovou cystu na vaječníku, která byla indikována k lapar. operaci, ta se ale teď kvůli těhu odkládá. Doktor na pohotovosti, který ve mně upřímně velkou důvěru nebudil, mi po vyšetření předepsal Torecan. V příbalovém letáku se ale píše, že "riziko pro plod nelze zcela vyloučit" a "během těhotenství by tento lék neměl být podáván, s výjimkou případů, kdy se předpokládá, že možný přínos této léčby pro matku je vyšší než riziko pro plod". Což mě jednoznačně odrazuje od užití tohoto léku. Máte prosím někdo zkušenost? Děkuju 🙂

zulitvi
12. zář 2015

Měla jsem ho jednou a to ani ne těhotná a díky vedlejším účinkům na něj už nikdy nesahnu,sice nic hroznyho, ale spatnej pocit z toho mam. Co třeba ty zazvorove lizatka?

alboo
12. zář 2015

Jako zdravotník nelekař asi takto: torecan bych v těhu nebrala pokud bych neblila celej den. To co popisuješ moc dobře znám, byl to děs, nic sem na to nebrala, nastudovala o tom vše možný, odborný i neodborný zdroje a každý si musí najít něco po čem mu je aspoň trochu líp. třeba ty lízátka jsou celkem fajn. a břicho mě bolelo ze začátku poměrně dost, pak to bylo lepší, ale bolelo skoro celou dobu a asi i tím sem na to že sem dosti bolístka při porodu do 6-7cm byla celkem v pohodě až sem se divila, že už sem tak daleko 🙂 prostě sem byla na bolest břicha nějak zvyklá a pořádne sem se najedla až po porodu
opravdu bych pokud se nejedná o hyperemesis gravidarum nic nebrala

markyska88
13. zář 2015

Ahoj, těžko říci. Na Torecan jsou různé názory. Myslím, že na leták to výrobce píše pro sichr, kdyby se náhodou něco stalo, ať je nikdo nemůže žalovat, ale to bude podle mne max 1 z tisíce a to se ani podle mne nikdo nikdy nedoví, zda by byl ten problém způsobenej torecanem nebo něčim jiným. Moje gynekoložka mi ho předepsala a říkala, že ho můžu brát v případě nutnosti po celé těhu a být uplně v klidu.. Bere ho obrovská spousta těhulí. Navíc stejná látka co je v tom čípku, se dává i do těch kapaček, co maj těhule hospitalizovaný v nemocnicích kvůli zvracení a nikdo se nad tim nepozastavuje 😉 bohužel mně osobně nepomohl. Takže po 2 čípkách jsem to vzdala. Ale ohlasy od ostatních to mívá dobré. Držim pěsti, ať je brzy líp, já jsem problila 2 a půl měsíce 😕

anehap
13. zář 2015

Ahoj, ja ho brala u obou tehu, zvracela jsem od rana do vecera, skoncila na kapackach...u prvniho tehu mi pomahal hodne, u druheho az tak nezabiral, ale zvraceni trochu omezil. Takze pokud mas "jen" nevolnosti(i kdyz je to taky neprijemny) a nezvracis, zkusila bych to bez neho...v pripade nouze vyzkouset muzes - jak pisou holky, mozna by ti ani nezabral. Ja se toho taky bala, ale nekolik dr.me ujistilo, ze strach mit nemusim, protoze nadmerne zvraceni skodi miminku mnohem vic 😉 At je ti brzy lepe 🙂 , s jednim prckem doma uz to je narocny....

michaela.s90
13. zář 2015

Taky jsem to brala u obou tehu. Zazvorova lizatka mi nepomahala, zvracela jsem od rana do vecera. Pri druhem tehu to bylo jeste horsi, vyhrozovali kapackama a do toho kdyz jsem "volala" do zachodu, tak na chodbe plakala rocni dcerka, ktera netusila, co se deje. No byl to blazinec, takze jsem byla za torecan neskutecne vdecna.

petit_grisu
13. zář 2015

Taky jsem v těhu zvracela. Zhubla jsem 10 kg během 2 měsíců, neudržela jsem v sobě pořádně ani vodu. ☹ Torecan taky měla od doktora a v pohodě, jen jsem měla pocit, že nezabírají tak jak by člověk čekal. 🙂 Pak mi v lékárně známá magistra doporučila homeopatika Sepia Officinalis 15CH (takže naprosto přírodní léčivo) a měla jsem po druhého dne po nevolnostech. 🙂

milmic
13. zář 2015

Mě kdysi sestřička na gynekologii řekla, že pokud budu zvracet celé dny, ať si vezmu Torecan a zkusím to s ním. Že stejně kdybych skončila na kapačce, tak mi Torecan fiknou rovnou do žíly. Což jsem skončila na kapačce v každém těhotenství, nevolnosti jsem měla šílené. Zvracela jsem třebas každých 30 minut, několik týdnů jsem nemohla vstát z postele, aniž bych z toho nezvracela. V podstatě jsem měla vytrvale první den střevní chřipky.
Kromě zázvorových lízátek můžeš zkusit ještě homeopatii, existuje ještě nějaký lék Emesin - volně prodejný. Mě Torecan nezabral, ale spoustu těhotných zvládá první měsíce s ním v pohodě.
V tom příbalovém letáku se výrobce chrání no. Netvrdím, že je dobré ho brát, ale ono nadměrné zvracení taky není dobrý.

jasmina44
13. zář 2015

Ahoj, nečetla jsem všechnu diskuzi okolo, ale jen jsem chtěla poznamenat, že se Torecan přestal už vyrábět ve všech formách a v těhotenství by vadit neměl, ale v těhotenství se musí vždy přemýšlet, jestli ten lék přesahuje účinek než je to zvracení to znam. jestli tě to zvracení hodně ovlivňuje, stresuje atd, tak ano

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru