Těhotenství a žádné příznaky. Poradíte, prosím?

teja97
22. říj 2020

Ahoj holky, maminky.
Mám dotaz. Jsem v 8tt a zatím jsem ani jednou nezvracela. Jsem z toho celkem nervózní. Občas mi je nevolno ale prostě žádné zvracení. Koupila jsem si mamavit vitamíny ale po prvním užijí jsem je vyzvracela. Vzala jsem si druhý den a v pohodě, třetí den jsem je opět vyzvracela. Tak uvažuji jestli nekoupit něco jiného popř. prosím poraďte. Prsa mě taky nic moc nebolí. Žádné jiné příznaky taky nemám. Bojím se, že je něco v nepořádku ale paní doktorka říká, že je vše ok. I tak mám strach. Děkuji předem za užitečné informace. ❤️

jajulin
23. říj 2020

@teja97 porodila jsem 4 zdravé děti a v těhotenství jsem nezvracela ani jednou. Takže tak. 😉

jjasmina
23. říj 2020

Příznaky bejt nemusí, buďte ráda , já trpěla jako kůň, ale až kolem 10tt

nikolite
23. říj 2020

To ještě přijde a pokud ne buďte jen ráda 🙂. Vitamíny neberte na prázdný žaludek.

klokanka31
23. říj 2020

@teja97 V klidu, já jsem za celé těhotenství blinkala pouze jednou, a to půl hodiny před odjezdem do porodnice 😊 taky jsem neměla příznaky, a do asi 5.měsíce mi nebylo bříško vůbec vidět. A s tím mamavitem - mají se brát po jídle, na hladový žaludek způsobí poblinkání.

teja97
autor
23. říj 2020

@nikolite právě, že jsem si je dala až po jídle, jak bylo psáno v příbalovém letáku a stejně to šlo ven😕

mariegroth
23. říj 2020

Mela jsem uplne stejny strach. Take jsem nemela zadne priznaky. Mozna nejake priznaky mas, ale moc tomu nevenujes pozornost 🙂 Treba unava, citlivost atd

teja97
autor
23. říj 2020

@mariegroth Ani moc ta únava, spíš přes noc nemůžu spát a pak spím třeba do 17h odpoledne 😕

nita1984
23. říj 2020

@teja97 vyprdni se na kraviny a vitamíny. U syna jsem blila do porodu a stejně jsem o něj málem přišla. Teď bleju jako šílená taky. S ročním dítětem doma fakt paráda.
Místo vitamínů jez vyvazenou stravu.

PS: když jsem měla zamlkle těhotenství, odešly příznaky až několik dní po revizi. Takže to vážně o nicem nevypovídá

meronym
23. říj 2020

@teja97 Dve tehotenstvi, zadne nevolnosti nebo zvraceni, dve zdrave deti. Jinymi slovy, spatne nemusi byt kazde, uzivejte si to!

uzivatelkapetra
23. říj 2020

Nevím, proč by mělo být každé těhotné ženě zle. Já pracovala až do MD, zvracela jsem poprvé po podání tablety k vyvolání porodu .spala jsem jak miminko, neotékala jsem, nic mě nebolelo.
Není důvod mít strach z toho, že máš bezproblémové těhotenství 😀

petula.bir
23. říj 2020

Ahoj, mám 3 děti 🥰
1.syn - zvracela jsem cca 3x ale měla jsem nevolnosti do 12tt
2. dcera - nezvracela jsem, jen lehká nevolnost
3. syn - zvracela jsem od 8tt do 14tt každý den tak 10xdenně - zkoncila jsem v nemocnici na kapačkách 🤰🏼☺️ Jinak taky nevolnost celý den jako u všech 🙂
Z vlastní zkušenosti buď ráda, že nezvracíš 😂😂😂

misina321
23. říj 2020

Ty jo, to buď ráda!!! Co já bych za to dala 🙏 Závidím všem, kterým je dobře. Naposled jsem dnes ve 4 ráno omdlela na záchodě a po procitnutí jsem se rovnou vyzvracela. To nechceš. Ale 8. týden je ještě brzo, abys to nezakřikla.
A po velkých multivitamínech je mi taky těžko. Zkus jen tabletky kyseliny listové, jsou malinké. Pokud normálně jíš, tak se vše důležité vstřebává z jídla 🙂

fafetka
23. říj 2020

@teja97 píšeš že jsi ani jednou nezvracela a pak hned že jsi mamavit vyzvracela. Tak teď nevím. Co se týče zvracení jako příznaku...to je u každého různé. Mám tři děti a zvracela jsem opravdu hodně jen u holek a i to mi začalo až tok po tom 8tt. Se synem mi bývalo jen nevolno a nezvracela jsem ani jednou. Taky mám za sebou dvě nepovedená těhotenství, obě skončili jako ZT a tam jsem taky nezvracela vůbec. Já bych se v tom tak nešťourala. Užívej si že jsi těhotná, jestli ti mamavit nesedí(ono jsou ty prášky fakt dost velké) tak je vyměň za něco jiného lépe polykatelného. Třeba femibion nebo pregnafolin. Držím pěsti🍀

drakenn
23. říj 2020

Zvracení v těhotenství není povinné..😆

meronym
23. říj 2020

@drakenn To jsou ty americke filmy. Pak si kazda druha mysli, ze porod ma zacit odtokem plodove vody...

luci_ela
23. říj 2020

Nezvracela jsem ani jednou když jsem čekala dceru, a ani teď co čekám chlapečka. Některé trpí, jiné zase ne. Buďte ráda, že se vám tyhle nepříjemností zatím vyhýbají. U dcery mně jen kolem 7 měsíce pálila žáha a teď u syna mě jen cca do 16 týdne silně bolela prsa.

teja97
autor
23. říj 2020

Moc všem děkuji za rady🙏❤️

lentilkah
23. říj 2020

@teja97 Jen si vzpomenu na smrad mamavitu😝 Pokud ti nedelaji dobre, tak zkus neco jineho.
A bud rada, ze ti neni tak spatne....fakt neni o co stat.

nikolaa123
23. říj 2020

@teja97 Ahoj, jsem na tom podobně jako ty.. Jen jsem v 9tt+3.. A vůbec nic mi není vůbec se necítím těhotne... Taky nad tím pořád přemýšlím jestli je to v pořádku kdybych neviděla ultrazvuk v 8tt tak tomu ani nevěřím.. 😊 Kdyby to šlo byla bych na ultrazvuku snad každých pár dní ale bohužel nezbývá nám než čekat.. A smažit se být v klidu 🍀❤️ já používám vitamíny pro první trimestr - Pregnafolin 800 a nic mi po nich není tak zkus tyhle 😊

koko123
26. říj 2020

@teja97 já zvracela jen 2x jednou v 10 večer ale to si myslím že byla špatná kombinace jídla na začátku těhotenství 😀 steak, grilovací klobásky, broskve s tatarkou 😀
Spíš každé ráno mírná nevolnost že jsem potřebovala vzduch a hned to přešlo.
Pak další zvracení mi bylo špatně 22tt , přítel chtěl udělat snídani jen jsem vzala jídlo z lednice vše mi smrdělo, jídlo jsem zahodila do chodby na zem a utíkala jsem zvracet. Celý den byl nějaký divný, volali mi z genetiky že mám Preeklampsii tak jsem celý den probulela protože na netu píšou jen to nejhorší.
Pak už jsem nevolnost žádnou neměla.
Prsa teda byla za trest od začátku, to jsem byla cca měsíc a půl těhotná a bradavky hrozně bolely, nevydržela jsem v podprsence. Nejhorší bylo to když je přítel schválně stipnul a nechápal že mě hokeji, ještě totiž nevěděl, že jsem těhotná.
První podle čeho jsem poznala ještě před testem že jsem těhotná bylo, že mi začal černat prst pod zlatým zásnubním prstynkem. Dobře doby (třičtvrtě roku nic) a najednou tohle 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru