Stres. Může na začátku ublížit děťátku?

27. únor 2020

Ahoj, včera jsem se dozvěděla těhotenství, nedostavila se menstruace, o miminko jsme se snažili, ale odesla moje milovana babicka... Mam strasny stres.. Myslite, ze takhle na zacatku muze stres ublizovat detatku? Snad se s tim brzy vyrovnam, cetla jsem, ze se mnou jeste neni spojene, ze neprijima ziviny, ale nevim, jestli to tak plati i u stresu...
Diky moc.
Monika

hermia
27. únor 2020

stres je sviňa ale nikdo ti nerekne zda se miminko udrzi nebo ne.. je spousta aspektu 😉 i kdyby jsi o mimi nedejbože prisla, nemusi to byt vubec tim stresem ale spatnym spojenim chromozomu atd 😉

bonavoxa
27. únor 2020

Upřímnou soustrast. Taky řeším úplně všechno, ale těhotenství bez stresu jsem u sebe nezažila, i když jsem se snažila, něco ovlivnit prostě nejde. Rodily se zázrakem zdravé děti i v koncentračním táboře..to byl stres, minimální výživa, apod.

makra1988
27. únor 2020

Mně umřela maminka (52 roku) za 3 měsíce jsem se dozvěděla, že jsem těhotna, to jste měla vidět ten stres, do toho 2,5 lete dítko doma - lump největší. Brečela jsem skoro pořád a nyní v závěru těhotenství se mi to vrací. Bojím se, že až porodim, chvíli to zas potrvá. Babičky jsou naše štěstí ale zkuste si opakovat, že se dozila velkého věku a měla krásný život. Lidé umírají na horší věci 😪a v bolestech (i když nevím, jak vaše babi umřela)

evca_w
28. únor 2020

To me mrzi😢Rozhodne si nic nevycitej, proste to takhle ted je a to je zivot.Pokud se miminko ma udrzet, tak se udrzi, stres nestres.Stres nikomu neprospiva, ale nemyslim si, ze by zdravy plod mel nejak zasadne ohrozit.V prvnim tehotenstvi se synem jsem tedy nemela tak velke stresy jako ty, ale v tom prvnim trimestru jsem jeste byla v praci, kde to bylo sileny, hrozny nervy a prescasy, pak me tam malem ukamenovali, kdyz jsem jim rekla, ze jsem tehotna..Dlouho jsem se s tim trapila.A ted mam trileteho pohodare❤

areh
28. únor 2020

Já končím 15. týden a od začátku jsem ve stresu, jaký jsem nezažila. Nebála jsem se ani tak o udržení těhotenství, jako o to jakou bude mít mimčo povahu. Jestli nebude plačtivé a podobně. Celou dobu mám pocit, že mu tu nepohodu musím nějak vynahrazovat. A vyčítám si, že to není tak vklidu jako v prvním těhotenství. Uvidíme až se narodí...

kaja2016
29. únor 2020

Uprimnou soustrast❤❤❤ Ono to tak byva casto, dusicky se vymeni. Miminko ma ted sveho andelicka ochrance. Me umrela babicka s prvni moji kontrakci. Zila v jinem meste, mamka ji jela zkontolovat, kdyz se ani rano neozyvala, zemrela v noci ve spanku. Takze jsem rodila a pritom postupne prichazely zpravy co a jak. Smrt k zivotu patri, miminko to vi, plakej, smutni po babicce a tes se na miminko, je to tak, jak to ma byt.❤❤❤

tea18000
29. únor 2020

To je mi moc líto - upřímnou soustrast, ale zároveň gratuluji k těhotenství. Myslím, že se o miminko nemusíte bát, stres je běžná součást života a jenom málokdo z nás prožije celých devět měsíců v trvalé radosti a pohodě. Chápu, že někdy je stres menší, někdy větší (což prožívate právě teď). Ale uvolněte emoce, poplakejte si - je to určitě zdravější než dusit smutek v sobě, pro vás i pro miminko.
A budiž tak trochu třeba útěchou, že babička vám miminko "poslala" a jistě v něm pak časem najdete něco málo (nebo hodně?) také z ní.

ivis_b
4. bře 2020

Mám to stejně... před necelým měsícem mi nečekaně umřela moje nejmilovanější babička, druhá máma, tak moc jsem ji měla ráda... a druhý den jsem zjistila, že jsem těhotná. První reakce místo štěstí z pozitivního testu (protože mimi bylo plánované a moc chtěné) byl pláč, protože mě hned napadlo, že babičce už to nestihnu říct a že miminko už neuvidí. Všechno to zařizování kolem pohřbu a tak bylo strašný. A teď jezdím o víkendech pomáhat vyklízet její byt, to je taky příšerný, pořád čekám, že se otevřou dveře a ona tam bude stát. Taky mám strach, aby to mimi zvládlo. Pořád se pozoruju... a od včera na mě sedla nějaká střevní viroza nebo co, takže mám strach ještě větší. Ale snažím se věřit tomu, že mi babička za sebe poslala náhradu. Zjistila jsem to hned den poté, co jsem zjistila, že babička umřela, a navíc mi termín porodu vychází okolo babiččiných narozenin. Tak věřím, že to není náhoda. První syn je hodně úzkostný, ve třech a půl letech na mě pořád šíleně závislý a dost jsem si vyčítala, že je to tím, že jsem se v těhotenství strašně nervovala. A slíbila jsem si, že přiště už to neudělám. Bohužel osud tomu chtěl jinak, tak nezbývá než doufat, že miminko bude v pořádku a že to na něm nezanechá žádné psychické následky...

vladienka
4. bře 2020

@kaja2016 asi to je pravda, v prvom tehotenstve zomrela moja babicka a v tomto druhom babicka mojho manzela.. hovorim ze strazia tie nase deticky ❤️

kaja2016
4. bře 2020

@vladienka My jsme dcerku po babicce pokrtily na Marii, proste to bylo jasne. A ona o ni hodne mluvi, ze je v nebicku a tak.-) Takze vlastne tu pro ni stale je - babicka Maruska❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru