Srdíčko v 6. týdnu těhotenství - ano/ne?

alicel
13. zář 2016

Ahoj holky, asi to tu bylo nesčetněkrát řešeno, ale moje situace je trochu jiná. Jsem po 3 zamlklých těhotenstvích kolem 5 tt. Nyní jsem v 7+0 po KET a čekám na páteční ultrazvuk, protože minulé úterý pan primář srdíčko ještě neviděl, plod byl ale v pořádku a velikostně dle norem. Mám příznaky v podobě bolesti prsou, únavy a změny chutí. Mám však strašný strach, že se zase něco pokazí, že to bude zase zamlklé. Podle literatury je v drtivé většině srdce vidět koncem 6 tt. a u nás nebylo. Jak jste to měly vy? Kdy Vám začalo srdíčko pracovat? Přeji všem holkám hodně štěstí, já se trápím už 5 let. Alice

yerry
13. zář 2016

@alicel ahoj. Prvni tehu dopadlo spatne. ZT v 10 tt. Srdce nebylo vubec. Druhe tehu sice dopadlo dobre a bude slavit 5 narozeniny ale srdicko bylo az v 10tt. Mala byla mensi o 13 dni.... takze kdyz se ♡ objevilo odpovidal plod velikostne 8tt. Treti thu opetovne ZT v 9tt, srdicko nebylo vubec a nynejsi twhu nylo srdicko na kontrole tussim v 6+3 tt

tery_s
13. zář 2016

@alicel Ahoj, mě pan doktor v 6tt potvrdil tlukot srdíčka bylo to i vidět, když to hodně přiblížil. Asi záleží jestli jsi skutečně byla už v 6tt někdy se týden liší, ale nemám zkušenost s umělým, tam je asi přesně známo datum oplodnění. Tak snad to dopadne nejhorší máte to čekání, to je k zbláznění ...

alicel
autor
13. zář 2016

Děkuji moc, uklidňuji se tím, že je zatím vše, jak má být a že bylo embryo vyšetřeno na chromozomální chyby, což nejčastější příčina zamlklých těhotenství. I když samozřejmě to není stoprocentní.

lajla
13. zář 2016

Cca 6+2

yerry
14. zář 2016

@alicel naprosto chapu tvuj strach.. ale neboj, urcite bude vse v poradku

laskonka85
14. zář 2016

@alicel Ahoj,naprosto chapu ,ze mas strach.Ja sama po dvou zamlklych tehot.Jedno bez srdíčka v 9 tt.a druhe bylo ok.ale jen do 14tt.A proto si me potreti pozvala gynekolozka az v 8 tt.A to uz bylo vse jak melo byt🙂 Takze neboj.Bude to ok.

nazka
14. zář 2016

@alicel ahoj, uplne Te chapu. Ja zadne zt neprodelala, ale bala jsem se vzdy uplne stejne. Prvne jsem byla na utz v 6.tt, to nic videt nebylo,tak jsem sla znovu za 14 dni a vnitrnim ultrazvukem uz videt bylo 🙂 drzim moc palecky

maxpex
17. zář 2016

Ahoj, já byla poprvé na kontrole 6+3 a srdíčko už bylo

ircinek
23. zář 2016

ja mam 6+2 a tukani srdicka uz vydet bylo

bielanevesta
23. zář 2016

Ja v 5+6... u prvorodenej aj teraz a srdiečko už ťukalo

franerka
23. zář 2016

Já dnes 6+3tt a blikalo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru