Srdeční aktivita. Zkušenosti?

marta000
12. srp 2021

Ahoj holky,
dneska jsem měla 1. kontrolu u lékaře a nebyla zjištěna srdeční aktivita.
Podle termínu poslední MS mi doktor řekl, že jsem 9tt, ale vím, že k otěhotnění muselo dojít o 14 dní později, jelikož to bylo plánované a cítím, kdy mám ovulaci.
Doktor mě hned na zítra objednal brzo ráno na kontrolu a kdyby nebyla aktivita jdu na potrat, prý se jedna o tiché těhotenství nebo tak nějak.
Velikost embrya je 5mm.
Trochu mě děsí takový rychlý závěr, ráda bych počkala třeba týden, jestli už nebude srdíčko tlouct.
Máte a tím někoho zkušenosti.
Za vaše rady budu vděčná.

adula000
12. srp 2021

I kdyby bylo mladší 7tt, tak to už by srdíčko mělo jít vidět.

michaelarousova
12. srp 2021

@marta000 me teda poslali dvakrat na krev aby sw videlo jestli hcg klesa nebo ne☺️ Bez toho bych na revizi nesla

marta000
autor
12. srp 2021

@michaelarousova tu mi brali dneska.
Děsí mě právě takový rychlý závěr. Zítra ráno jdu ještě na kontrolu a bude tam víc doktorů, aby se vše potvrdilo.

michaelarousova
12. srp 2021

@marta000 tak to zejtra vemou zas a bude jasno☺️ Ja si teda taky myslim,ze by srdicko uz melo byt videt ale naseje umira posledni☺️Tak drzim palce🌸

jjasmina
12. srp 2021

@marta000 asi bych to neviděla moc nadějně bohužel

nick1234
12. srp 2021

@marta000 i kdyby nebyla opravdu srdeční aktivita, nikdo tě nemůže nutit jít na potrat, máš možnost volby jestli necháš embryo samo "odejít" nebo na revizi, já jsem to zažila 2x,zamlklé těhotenství ale ve vyšším týdnu (kolem 11.tydne) a vždy jsem měla možnost volby - revize, nebo čekat, až to tělo vyřeší samo😞 ale u mě se nejednalo o první kontrolu, tam vždy srdeční akce byla, ale na další už nee😔 takže být tebou tak prostě počkám, do ničeho te nemůžou tlačit...

klokanka31
12. srp 2021

@marta000 Já bych teda asi ten týden ještě počkala.

izzylka
12. srp 2021

Zákrok v nemocnici můžeš kdykoliv odmítnout 👍🏻
Ale tohle už bych bohužel taky neviděla moc dobře.
Každopádně zázraky se dějí a jestli chceš, týden ještě počkej, nikdo tě nutit nemůže

marta000
autor
12. srp 2021

@nick1234 to mě mrzí 😔

Já už počítám s nejhorším, doktor sám říkal, že se ještě zítra uvidí, že přijde víc doktorů se podívat, ale ať si nedělám zbytečné naděje. A taky se mě ptal jestli chci přirozeně a nebo revizi, ale že by souhlasil spíše s ní abych se dala rychleji do pořádku a mohli jsme se pokoušet znovu. Celý den brečím a furt na to myslím, hlava říká nebreč, je dobře, že se to zjistilo brzo, ale uvnitř to prostě bolí.

lachtanice86
12. srp 2021

@marta000 na revizi nemusíš, te nikdo nemůže nutit. Ale podle mého to nedopadne dobře

klokanka31
12. srp 2021

@marta000 Podle mě je právě lepší aby to odešlo samo, není to zásah do těla jako revize...

klokanka31
12. srp 2021

@marta000 A to je tvoje první těhotenství?

mizumys
13. srp 2021

@marta000 jak to dopadlo?

barulina
14. srp 2021

@marta000 hele za me revize je mnohem lepší než čekat buh vi jak dlouho, že miminko odejde. Navíc se kolikrat stane že se stejně čeká a pak se na revizi musí. Ja to mela za 20 min za sebou, chvilku bolení, 6 neděli 1 ms a další už nedošla. Říká se, že toto je jak když pohnojis. Neves hlavu, je to běžný jev a ani se nenadas a budeš mamka. Tedy pokud to dopadlo blbe

marta000
autor
14. srp 2021

Tak holky, včera jsme byla na revizi, bylo to rychlé, ale teda celý den jsme probrečela. Miminko jsme plánovali a moc se na něj těšili. Bohužel, to dopadlo jak to dopadlo. Musím jít dál, musím se zotavit a až budu v pořádku, zkusíme to znovu.
Je to teda hrozný zážitek, doufám, že už nikdy takový zážitek nebudu muset zažít, jak se vám v mžiku změní celý svět.
Naštěstí partner je skvělý a mám v něm velkou oporu. 🌼♥️

Děkuji moc i za vaše zprávy, už ve čtvrtek jsme se smířila s tím, co mě čeká. A je asi fakt lepší ukončit to hned revizí, než čekat, až tělo začne pracovat a potratí samovolně. Asi by to na tu psychiku bylo horší.

klokanka31
14. srp 2021

@marta000 Tak přeju hodně brzké zotavení 🍀

mizumys
14. srp 2021

@marta000 přesně vim jak se citis prozila jsem si to same. Bohuzel zatim se mi znovu podařilo po osmi měsících od revize a byl to samovolny potrat, ted uz to bude rok od revize a zatim se nedari. Ale tobe drzim palecky at se brzy uzdravis a at se ti hned zadari🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru