Špinění v těhotenství. Je to normální v 6.tt?

nika110818
13. říj 2020

Ahoj, 🙂 Chtěla bych se zeptat na vaší zkušenost se špiněním na začátku těhotenství. U mně se objevilo ještě na úplném začátku (cca 3tt) a pak až dnes v 6tt (5+1), doprovázeno je i bolestí břicha a nohou jako při začínající menstruaci. Je normální, že špinění se objevuje ještě i v 6tt nebo jenom na úplném začátku těhotenství? Obávám se, aby se nejednalo o nějakou komplikaci která by mohla ohrozit miminko. Mám potvrzeno, že miminko je v děloze, ale na levém vaječníku mám cystu cca 3x5 cm, možná to souvisí s tím. Předem moc děkuji za jakoukoli informaci a zkušenost. Hezký den. 🙂

andyskarsgard
13. říj 2020

Já měla špinění I krvácení v 14 tt a byl to hematom na placente, mohl z toho být i potrat.

jjasmina
13. říj 2020

Jela bych k dr hned.. U mě to nikdy nedopadlo v začátku

butch
13. říj 2020

U mě špinění znamenalo ZT, ale je to určitě individuální. Pokud je problém i někde jinde, určitě bych navštívila lékaře.

katerm
13. říj 2020

Zajedte si ke gynekologovi, budete klidnejsi. Sama jsem tam byla na zacatku nekolikrat, kdyz jsem spinila a bolelo me bricho. Nic to nebylo, ale neni nad to, kdyz vam to potvrdi doktor. Popripade vas pohlida.

mamikry
13. říj 2020

@nika110818 Špinila jsem od 5+0 zhruba týden v kuse, teď jsem 10tt a miminko tam pořad je 😉. Tahle na začatku je to opravdu buď/anebo. Důležité je, že máte potvrzené těhotemstvi v děloze.

nika110818
autor
13. říj 2020

@mamikry moc dekuji za info. Jsem tehotna prvne a navim zazrakem, proto mne vydesi uplne vse, ale zase nechci vysilovat, moje lekarka je hodne vytizena. Dekuji za uklidneni, to spineni bylo jen jednorazove, snad to nebude nic vazne. Rikam si, ze kdyb to melo byt neco zavaznejsi, asi by to vypadalo jinak. Tak snad to bude dobre. Dekuji a preji hodne stesti, at vse dobre dopadne.

mzacikova
13. říj 2020

Špinila jsem v 7.,8. a trochu 10.tt a v pořádku. Může to být i během data ms, ale by gyndu bych šla

nika110818
autor
13. říj 2020

Dekuji vsem za sdileni zkusenosti. Zitra rano jdu k me lekarce, cekam, ze bude spis neprijemna, ale hlavne at je mimi v poradku.

veronika9595
13. říj 2020

@nika110818 rozhodne nemá důvod být na tebe nepříjemná, muže to znamenat cokoliv a je potřeba to zkontrolovat. Držím palce ať je to dobré

Mimochodem, to v 3tt mohla být implantace do dělohy 🙂 některé ženy to takto zaznamenají, já osobně to vždy cítila jako takové jemné tahání 🙂

nika110818
autor
13. říj 2020

@veronika9595 ano, ja to taky tak vnimam, radsi to zkontrolovat jako neco podcenit. Nicmene ona je sice skvely odbornik, ale ma strasne moc pacientek a tak kdyz prijdu mimo poradi, neni uplne nadsena. 🙂 a 3tt jsem presne vnimala jako nidaci, takze jsem to ani neresila. 🙂

katule1990
13. říj 2020

@nika110818 Taky jsem v 6tt špinila, jen jsem to pak řekla na další kontrole a vše bylo v pořádku 🙂.

nika110818
autor
13. říj 2020

@katule1990 dekuji, to vzdy uklidni. 🙂

nika110818
autor
14. říj 2020

Tak jsem byla u lekarky. Zatim vsechno vypada v poradku, snad to tak zustane.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru