Spím na boku s pokrčenýma nohama, neutiskuji miminko?

chateau
17. srp 2014

Ahoj holky, mozna to bude usmevne, ale...myslim na to kazdy den. Jde o to, ze nejcasteji lezim na boku s pokrcenyma nohama skoro az k brichu - rikam si, jestli tim miminko nejak neutiskuji, jsem 10 tt. Dekuji za Vase postrehy, zkusenosti, rady.

evulina77
17. srp 2014

jak říkal můj gynekolog, tělo pustí jen to, co je v pořádku pro oba. Já jsem se probudila v 18 týdnu na břiše. Na příští kontrole jsem se na to zeptala, jestli to nemohlo ublížit a odpvěděl mi takhle. Člověk musí věřit v sám sebe a v mimčo 🙂

blahova_andrea
17. srp 2014

@chateau tím miminko rozhodně neutlačuješ, zatím je velmi malé a místa má spoustu. neboj...až se mu to přestane líbit, tak ti to dá samo na vědomí 😉

kriistin
17. srp 2014

@chateau
@evulina77 ja jsem spala do 20tt na břiše.

chateau
autor
17. srp 2014

@evulina77
@kriistin Ja na brise vubec nespim 🙂 ale kdybych zacla nahodou, tak jsem rada, ze budu vedet, ze se nemuze nic stat, dekuji holky za rady Vas zkusenych maminek 😉
@blahova_andrea

nocinoci
17. srp 2014

@chateau ahoj, moje máma spala na "břiše" prý až do porodu 😀 ... nemám tušení jak to dělala a občas si to zkouším představit, ale dala to ... co mi říkala dr tak na zádech to od druhého trimestru není vhodné, zalehneš si tepnu a tím můžeš zpomalit tok krve k miminku, navíc kdo má nízký tlak běžně, může v poloze na zádech ve spánku mít ještě nižší a prý může dojít až k závratím a to vše není pro mimi dobré.. Četla jsem, že co se týče průtoku krve a odlehčení tvým orgánům je prý nejlepší spaní na levém boku ... ale myslím si také, že to co vyhovuje tobě tak i mimískovi 🙂 .. přeji příjemné spaní 😉

chateau
autor
17. srp 2014

@nocinoci Tak to mi bude naprosto vyhovovat, ja jsem "bocni" typ 😀 Dekuju moc 🙂

nocinoci
17. srp 2014

není zač .. já taky 😀 .. už jsem si i pořídila anatomický polštář pro spaní na boku, aby mě to na záda ani nenutilo 😀 😉

nikollita
17. srp 2014

U prvního jsem spala dlouho na břiše, později mi nejvíc vyhovovalo spát na zádech nebo pravém boku, ale stejně jsem se ráno vzbudila na zádech. V tomto těhotenství mi už nějakou dobu nevyhovuje spát na břiše, protože mě to bolí (břicho)

kriistin
17. srp 2014

@nocinoci moje mamka taky spala na břiše až do porodu 😀

nocinoci
17. srp 2014

@kriistin 😀

wenduliks
17. srp 2014

Ja spala 1. Trimestr na zadech,na brise mi to vadilo ciste psychicky,a,potom už jen levý bok. Jak tu někdo zmiňoval, na zádech se mi dělalo blbě, takže si tělo řeklo samo, co je dobre. 🙂

madulinka
17. srp 2014

@chateau taky takhle spím a spala jsem tak i v těhotenství.. na boku, nohy pokrčené, ležela jsem téměř na břichu, jak se bříško zvětšovalo, opírala jsem se spíš o to břicho a ležela spíš na boku... dá se to, ale ke konci těhotenství jsem se těšila až si zase lehnu do své oblíbené polohy - bez břicha.. na zádech se prostě nevyspím... na zádech jsem musela ležet po císaři a byla to muka ... ☹

lenice31
24. srp 2014

já vyčetla, že máš spát tak, abys spala celou noc, že bříško miminko chrání, tak teď nevím

edeltraut
24. srp 2014

Já jsem spala na břiše, dokud to šlo 🙂 a i pak jsem spala na boku opřená o pupík 🙂. Všechny děti jsou v pohodě 😉. Takže neboj, mimi se utiskovat nenechá 😉

yildiz
24. srp 2014

ja spala az do 7mes na brise ..jinak na boku az skoro na brichu , pokrceny nohy a vse v pohode ... jinak ani neusinam....a holky vsechny oukeej neboj ...presne telo dovoli co dovoli ...a pokud to jde neni se ceho bat mimi tam urcite neutiskujes ..a kdyby , vsak ono se umi ozvat 😀 ze se mu to nelibi 🙂

sykorkaa
24. srp 2014

Taky spim na boku s pokrcenyma nohama, obcas na zadech.

phuskova
24. srp 2014

Teďka to určitě nevadí a pak ti prcek bude nadávat až se mu to nebude líbit 😀 Já spím taky na boku s pokčenýma nohama, teďka teda už jen připokrčenýma 😀 A prcek občas dloube a kope, že se musím otočit na záda a je klid :D
@chateau

deathy
6. led 2015

Nedokážu si představit, jak budu spát až budu mít fakt velkej pupík. U prvního těhu jsem poslední asi dva měsíce skoro vůbec nespala. Prostě nebyla žádná poloha, při který by to šlo...
Teď... teď se točím snad celou noc. Na břiše vůbec, to mi nějak nedělá dobře a hlavně mě zkraje šíííííleně bolely prsa, takže to nehrozilo i z tohohle důvodu. No, záda.. ty to jistí když už nevím jak dál. Jinak spím na levým boku. Pravej prostě... vždycky se mi udělá tak nějak šoufl. Prcek je asi víc na pravý straně, tak jestli je to tím. Netuším. Ale málokdy na té pravé straně usnu.
Mám pocit, že mě všechno tlačí a to jsem teprve ve třetím měsíci... bože, co bude dál :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru