Screening v I. trimestru - nižší hodnota Ductus Venosus PI. Měl někdo?

nika110818
3. pro 2020

Ahoj. Prosim, je tu nekdo, komu pri prvnim screeningu vysla nizsi hodnota Ductus Venosus PI oproti norme? Mne vysla 0,60, coz by melo byt neco malo pod normou. Lekarka mi rekla, ze to neni nic vazne, ze horsi by bylo, kdyby ta hodnota byla nad normou, ale presto je potreba zkontrolovat srdicko pri screeningu ve II. trimestru. Presto by mne zajimalo, jestli s tim nekdo nemate zkusenost a zda bylo u miminka i u vas vse v poradku. Moc dekuji.

nikolna
29. bře 2021

@nika110818 prosím můžu se zeptat ,jak to dopadlo ? Já mám teď ten stejný problém

pampeliska1313
29. bře 2021

My měli také problém s ductus, prý je to asi u 30-40% těhotenství, málokdy je to něco opravdu vážného, kdy jsou komplikace, často to prostě zmizí. Sama mám vrozenou vadu srdce, takže jsem se samozřejmě bála o to víc, že problém bude.. ale na druhým velkým ultrazvuku už bylo všechno v pohodě.🙂 Není to něco, co by miminko bolelo, ale třeba u prvního ultrazvuku mi říkali, že problém s tím odporem má 1 z 2000 miminek s downovým syndromem, ale pokud tam nejsou jiný ukazatele, byla bych v klidu.🙂

nika110818
autor
29. bře 2021

U nas byly ostatni ukazatele v poradku, pani doktorka prave zminovala, ze DS by. hrozil, kdyby ta hodnota byla naopak vysoka. Tim ze byla nizsi, s timto rizikem to vubec nespojovala. Na druhem screeningu vypadalo vse ok a pani doktorka mne uklidnovala, ze to opravdu neni problem. Za 2 tydny nas ceka 3. screening, ttak uvidime. 🙂 Snad bude vse v poradku. Drzim palce i ostatnim. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru