Screening. Kolika z vás řekli, že hrozí DS a potvrdilo se to?

andy93
16. kvě 2024

Ahojte žienky, mam otazku? Koľkým z vas vraveli na prvo-trimestrovom screeningu ze hrozi miminku Downou syndrom?? A Koľkým z vas sa taketo dietatko narodilo?? Dakujem za odpovede.

lenkalubina
16. kvě 2024

Mi, ale nepotvrdilo se to😉 šla jsem na odběr choriovych klku..

luhana
17. kvě 2024

@andy93
Mě vyšel předpoklad Downa 1:951. Šla jsem placené krevní vyšetření. Dcerka se narodila zdravá.

chybadel
17. kvě 2024

@andy93 nenasli nosní kost i přesto bylo riziko 1:6600 podstoupila jsem placeny test z krve vyšel v pohodě a na druhým screeningu opět kost menší a hnali mě na plodovku to jsem odmítla a dcerka je zdravá a má opravdu malý nosanek 🤦🏼‍♀️

andy93
autor
17. kvě 2024

@luhana mne to vyšlo 1:1000, všetko je ako ma byť, len ta hranica tam je. Teraz ma čaká 2 trimestralny screening a ďalšie odbery, i keď tie prve som mala uplne normalne , a genetická konzultácia.

luhana
17. kvě 2024

@andy93
Určitě to bude v pořádku, to riziko ti vyšlo velice malé. Mě ty hodnoty srazily věk, bylo mi v době těhotenství už 38 let. Tak jsem si pro jistotu zaplatila ten test z krve. Jinak jsem ale stejně jako ty měla ostatní hodnoty ze sceeningu v pořádku. Ale chápu tvé obavy. Člověk chce mít jistotu, že bude mimčo zdravé.

andy93
autor
18. kvě 2024

@luhana mne je 30 a tiež kvôli veku mi vychádza screening na hranici.

beruska1984
21. kvě 2024

@andy93 mě se to bohužel potvrdilo 😢17 května jsem byla na ukončení těhotenství 😢

andy93
autor
21. kvě 2024

@beruska1984 to ma mrzí :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru