Screening doprovod (Olomouc). Jak to teď je?

barb0ra
8. únor 2021

Ahoj holky,

Máte někdo zkušenost, jak je to v téhle supr době s doprovodem na screening v 1. trimestru? Budeme mít první mimi, takže přítel by samozřejmě moc chtěl jít a já bych ho tam taky chtěla, ale co tak vím, všude je doprovod zakázaný, tak jsem z toho akorát smutná.. Máte nějakou jinou zkušenost, popř. kde?
Díky a krásné pondělí. 🙂

nikishkaaaa
8. únor 2021

@barb0ra u mě manžel ke screeeningu normálně jde, sami mi to nabídli, ale já jdu do Ostravy.

badyr
8. únor 2021

@barb0ra byla jsem v Olomouci u Dr. Šantavého, s doprovodem neměl problém ani u jednoho screeningu.

ema90
8. únor 2021

@barb0ra To zalezi primo na doktorovi.
Treba u nas v Brne v prenatal.centru na Veveri dela screeningy vic doktoru. Jeden pusti doprovod, druhy ne 🤷🏼‍♀️
Nejjednodussi bude, kdyz si zavolate kam potrebujete a zeptate se.

nunynkak
8. únor 2021

@barb0ra Dneska jsem se objednávala na screening do Olomouce k Polákovi a sestra mi řekla, že bez doprovodu. Pořád ale doufám, že se to do 22.3. změní, moc by nás to oba mrzelo. Partner je přeci taky rodič miminka a měl by mít právo ho vidět :(

ellyem
8. únor 2021

@nikishkaaaa A kam chodíš v Ově na screening? 🙂 Já jdu příští týden, taky do Ostravy a mám strach, že přítele nepustí. Už tak byl ošizen o ten první, tak bych byla ráda, kdyby byl alespoň u druhého.

nikishkaaaa
8. únor 2021

@ellyem u mě to dělají přímo na gyndě (vozí tam speciální ultrazvuk jednou za 14 dni) chodím do Novagyn - Dům zdraví 🙂

ellyem
8. únor 2021

@nikishkaaaa U mě to právě dělá taky přímo gynekolog, ale chodím do Gynord Plus. Děkuji za zpětnou vazbu, zkusím tam pak v pátek zavolat a zeptat se 🙂

pepickovapavlinka
8. únor 2021

Ostrava Fertimed a na první manžel semnou jít nemohl.A obávám se že ani na druhý nebude moct

ellyem
8. únor 2021

@pepickovapavlinka Z toho mám taky strach :( Kdy máš jít na 2.?

maky977
8. únor 2021

@ema90 do Brna jdu za dva tydny,nevíte jak to tam s doprovodem vypadá?😱

pepickovapavlinka
8. únor 2021

@ellyem 9.3

ema90
8. únor 2021

@maky977 No musite si asi nejlepe zavolat.
Pan doktor Vlasin bere tatinky urcite, to vim 😊
A dalsi doktori nevim 🤷🏼‍♀️ Nebo respektive vim, ze jedna doktorka doprovod nepousti, ale nevim, jak se jmenuje. Byla u ni kamaradka minuly tyden.

maky977
8. únor 2021

@ema90 děkuji moc🙏🏻☺️

barb0ra
autor
9. únor 2021

@nunynkak Ahojky, já to nakonec už obvolala a půjdu do fakulty, protože tam doprovod může. Ten Polák je mi strašně nesymatický..

sanyy22
9. únor 2021

@barb0ra já byla na prvním ve screeningu 6.1 ve FETMEDU (čekáme první mimčo) a na dveřích měli napsane aby ženy chodili raději sami. Tak přítel zůstal v autě ale maminka předemnou tam normálně přítele měla

barb0ra
autor
9. únor 2021

@sanyy22 V té fakultce mají naštěstí jenom podmínku, aby měl doprovod respirator ffp2. A tak s tebou partner nakonecnebyl nebo jsi ho zavolala? Nerozumím tomu, že někde je opravdu nepustí..přijde mi trochu přes čáru, zakazovat otci miminka, být toho součástí, pokud sám chce.

sanyy22
9. únor 2021

@barb0ra Nene nakonec nebyl. Ale paní co přišla po mě se sestry ptala a sestra řekla že bude lepší aby zůstal venku. Ale druhý screening už půjde.

krisatko
9. únor 2021

@barb0ra držím palce aby jste v té fakultce dobře dopadli. U nás první screening zanedbali a kvůli nafintene "doktorce" která radši vykecavala než aby kontrolovala co má nás nechali dojít s vážnými vvv až do šestého měsíce, pan doktor Vlašín v Brně ve stejném týdnu co jsme byli v Olomouci perfektně a důkladně všechno kontroloval a kdyby to takhle udělala i tehdy ona, nemuseli bychom si projít tím peklem.....

ema90
9. únor 2021

@krisatko Pan doktor Vlasin je uzasnej 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Byla jsem na prvnim screeningu u nekoho jineho, kde me doktorka naprosto vydesila, neslo ji zobrazit x veci, ktere pan doktor Vlasin zobrazil naprosto v poradku. Hrozny nervy 🙄
Ted uz dochazim jedine k nemu, vim, ze u nej jsem “v bezpeci” 😀

A u vas to tedy nedopadlo uz dobre? 😕
To musi byt hrozny, kdyz vas takhle nechali az do sesteho mesice 😕.

krisatko
10. únor 2021

@ema90 od té doby už jedna zdravá řádí doma a druhá se co nevidět chystá na svět. Obě kontrolované u pana Vlasina. Radši pojedu hodinu a něco autem za někým kdo umí, než ušetřit čas a benzín a doufat, že tentokrát ten lístek do loterie byl výherní..... No byl to mazec. Hlavně to chování co následovalo po druhém scr. A našem podepsání indikace k ukončení. Ale to kdyžtak do zprávy ať tu zbytečně nedesim ostatní, třeba už vyměnili osazenstvo a zbytečné tady holky plaším....

barb0ra
autor
10. únor 2021

@krisatko Mě to můj gynekolog doporučil, že jsou ve fakultce noví lidé a že ještě nejsou vyhořelí, tak mu budu věřit, protože on sám je moc super. Nechci se zbytečně strašit, takové příběhy by se našly určitě všude...

ema90
10. únor 2021

@krisatko Tak to je mazec, ja tedy jsem z Brna, byli jsme na prvnim screeningu v jinem prenatal.centru u jedne pani doktorky a po odchodu od ni jsem mela pocit, ze nemam vubec na vyber (cekame dvojcata a doporucovala redukci jednoho z nich).

Byla jsem dost v soku, kdyz mi pak pan doktor Vlasin vse vysvetlil a obe miminka jsou v poradku.
Takze za me taky jedine pan doktor Vlasin. K nikomu jinymu bych uz nesla!

krisatko
10. únor 2021

@ema90 mě se na něm líbí, že nemá potřebu řešit blbosti ..... Prostě klidně rozvážně vyšetří vše co potřebuje, případně to okomentuje, ale nemá potřebu mluvit pořád i když nemá co říct a raději se věnuje vyšetření. Když se ho v člověk na něco zepta tak odpoví k věci, na nic si nehraje....

krisatko
10. únor 2021

@barb0ra vsak právě, při zamlklem potratu mi doktor na příjmu v nemocnici říkal, že to je prostě život no. Někdo musí 15* otěhotnět aby donosil jedno zdravé miminko, druhýmu stačí se projít okolo chlapa a hned je z toho dítě..... Jinak ta naše "doktorka" z fakultky se jmenovala Tozzi.

ema90
10. únor 2021

@krisatko Presne moje slova! 🙏🏼🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru