Riziko Downova syndromu 1:79, trikuspidální regurgitace v srdíčku

martinka2012
23. kvě 2018

Dobrý den,maminky máte některá prosím stejnou zkušenost jako já? Potřebuji uklidnit.Je mi 36 let a čekám 3 miminko.Byla jsem na prvotrimestrálním screeningu a máme špatné výsledky.Zvýšené riziko Dawnova syndromu 1:79 a Trikuspidální regurgitaci v srdíčku, NT 1,95mm.Nelíbila se jim moje krev a ani screening 😪 V pondělí jsem byla na Panorama testu a týden čekám na výsledky a modlím se ať je miminko v pořádku.

michaela_2
23. kvě 2018

@martinka2012 ach jooo zmizela mi moje odpověď 🙂 tak znovu a stručněji:

Osobně s tím zkušenost nemám, ale švagrové u druhého syna - kdy věkově překonala 30 rok, vyšly testy podobně jako tobě - narodil se jí naprosto zdravý syn 🙂 Počkej na podrobnější výsledky, myslím na vás! :-*

martinka2012
autor
23. kvě 2018

@michaela_2 Moc děkuji 😘

pavla555
23. kvě 2018

@martinka2012 já v 34letech měla1:65 a šla jsem na odběr plodovky a ,,díky bohu,, dobrý a vše dopadlo OK 🙂. Teď v 37 letech jsem měla 1:250, ale i tak jsem šla na odběr placenty. Panorama testy nejsou až tak přesné (i to tu holky už psaly a říkala mi to i genetička). Držím pěstičky ať je vše OK!!!

martinka2012
autor
23. kvě 2018

@pavla555 Moc děkuji 😉 probírala jsem to s dr.a ta mi řekla,že jiné testy mi nedoporučuje,že na potvrzení Dawnova syndromu mi stačí tyto...tak doufám,že toto vyšetření bude stačit....

martinka2012
autor
28. kvě 2018

Tak vyšetření Panorama testů vyšlo v pořádku 😊 moc děkuji za uklidnění 😉

pavla555
28. kvě 2018

@martinka2012 tak to je super 🙂

alicce29
11. bře 2021

@martinka2012 Dobrý den ,chtěla jsem Vás velice poprosit ,řeším nyní podobný problém jako vy před par lety .Riziko Downova syndromu 1:125 ,zvýšené volné Hcg a Trikuspidalni regurgitace. V pondělí se chystám na odběr krve ,zřejmě stejné jako jste měla vy (panorama) pouze pod jiným názvem .Pevné věřím ,ze se toto podezření vyvratí. Dále mi doporučuji vyšetření dětským kardiologem ve 20 týdnu .Mohu se zeptat ,jak dopadlo Vaše další vyšetření ,když se vyloučil Downův syndrom? Trikuspidalni regurgitace poté vymizela? Mockrát děkuji za odpověď. A.

martinka2012
autor
8. srp 2021

@alicce29 Dobrý den,moc se omlouvám,ale delší dobu jsem tu nebyla....pevně věřím,že máte všechno v pořádku 😊 Panorama testem se všechna rizika vyvrátila a dále jsem měla klasické kontroly...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru