Rentgen v 3+3tt. Máte zkušenost?

ladyanne22
5. čer 2021

Ahoj holky, mám otázečku. Snažili jsme se asi půl roku o miminko a po té době už jsem ani nevěřila. Bohužel pak mě začaly trápit záda, takže jsem byla poslána na RTG beder (snímek vleže na zádech a snímek zboku), 3 dny před tím jsem dělala test a byl negativní, takže jsem neměla ani podezření. Bohužel týden po RTG mi něco říkalo, ať si udělám ještě test a on byl pozitivní! Teď mám strašný strach, co ten rentgen mohl udělat, na gyn jdu až skoro za dva týdny a nikdo mi k tomu nic neřekl. Máte některá podobnou zkušenost? Nechci riskovat jakákoli rizika, chci mít zdravé mimi ☹

izzylka
5. čer 2021

Nic se nestane 👍🏻

evinka12345
5. čer 2021

@ladyanne22 jsem ve stejne situaci, ale rukou tedy.... gynekolog mi rekl,ze to nevadi - z pocatku pry zygota rentgenove zareni nepohlcuje

panihk
5. čer 2021

Nic se nestane. Před lety jsem byla na rtg kvůli žlučníkovým kamenům. A teď tu běhá 5letý, až moc chytrý chlapeček. 🙂

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@evinka12345 já právě pořád pátrám do kdy to ještě zygota je. Někde píšou, že až 3 týdny po oplodnění (vlastně až do 5tt) a někde že do 3tt a od 4tt že se vyvíjí CNS a už je riziko poškození. Já to snad radši ani nebudu už číst

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@panihk to je super, zaplať pán Bůh ❤no počkám co na to doktoři. Nikdo mi ještě nic moc neřekl, teprve půjdu na UTZ

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@izzylka kéž by to tak bylo 🙏 zatím tak úplně klidná nejsem, ale věřím 😇

izzylka
5. čer 2021

@ladyanne22 v té době tělo ještě ani neví, že je těhotné....ženské takhle uplně na začátku dělají mnohem horší věci a mimčo je ok...vůbec bych si tím nedělala hlavu 👍🏻 to riziko je fakt nulové

evinka12345
5. čer 2021

@ladyanne22 ja byla tyden nez jsem to mela dostat,ale ja k tomu resim jeste vek a slozitejsi zivotni situaci....takze uvidim co mi k tomu dr.v pondeli rekne.

lenka421
5. čer 2021

Drzim palce, taky myslim ze to bude jeste v pohode, je to hodne brzo. Ja osobne s rtg zkusenost nemam, ale s prvni dcerou jsem otehotnela neplanovane a stihla jsem od poceti do pozitivniho testu peknou naloz - antiepileptika na migrenu (s kterymi se nesmi otehotnet), antibiotika a par ibalginu na bolest hlavy. Doktorka me tenkrat uklidnila ze tak brzy to jeste nevadi a mela pravdu, dceri budou ctyri a je uplne zdrava.

ruzova_pastelka
5. čer 2021

To je opravdu úplně jedno. Já tady dost propaguju to, aby se ženy vyhnuly angelsounds apod., takže mě ze sklonů k bagatelizaci nikdo obvinit nemůže, ale tohle je fakt naprosté nic. Neboj se 😊
@ladyanne22

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@evinka12345 já taky tak nějak, asi za 5 dní jsem to měla dostat. Ale na druhou stranu si říkám, že jsou maminky, které dodržovaly zdravou stravu, žádné léky, sportovaly a narodilo se jim nějak narušené miminko a pak jsou ty, co třeba celé těhu braly drogy a miminko mají zdravé 🤷‍♀️ takže budeme myslet pozitivně, stres je totiž mnohem horší podle mě

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@ruzova_pastelka děkuji za podporu. Volala jsem i na genetiku a paní mi říkala, že mám být v klidu a nemám mít strach. Psala jsem všude možně a většinou mi řekli, že se nic nestane. Někde byli teda opatrnější a napsali jen, že se mám objednat na konzultaci s klinickým genetikem.

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@lenka421 tak to je taky super, to bych byla v nervech 🧐

@izzylka snad ano 😇jsi moc hodná, děkuju!

anetka1701
5. čer 2021

Já byla na RTG ve 4tt... vůbec jsem netušila že bych mohla být těhotná, dozvěděla jsem se to až o hoooodne později. Vše je OK 🙂

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@anetka1701 a RTG čeho? 😊

journals
5. čer 2021

@ladyanne22 uklidni se a prestan vse tak resit. Bude ti lip 😉 tomu, ze jsi otehotnela az po pul roce jsem se musela uprimne smat. Je videt, ze to resis az moc. Klid a nepanikarit. Vic pro zdrave miminko udelat nemuzes

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@journals už jedno dítko mám, u toho jsem to neřešila vůbec a pak předčasně o dva měsíce dřív porodila. Pak operace, problémy, nesměla jsem otěhotnět a pak když už jsem mohla, tak to nešlo, takže jsem měla strach, že už to nepůjde, bylo to celkem komplikované 🤨 takže po zkušenostech z předchozího těhotenství mám teď strach úplně že všeho...

jade85
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
5. čer 2021

@ladyanne22 pul roku snaha o otehotneni opravdu neni problem s otehotnenim 🤦🏻‍♀️

ladyanne22
autor
5. čer 2021

@journals já nikde ale nepíšu, že jsem měla problém. Napsala jsem jen v úvodu, že po půlroce už jsem nevěřila, tzn. už jsem neřešila, jestli jsem nebo nejsem těhotná, automaticky jsem počítala s tím, že MS přijde.
Jako problém vnímám spíš ten rentgen.

me_druhe_ja
6. čer 2021

Heh...byla jsem se synem na rtg kyčli a musela jsem ho držet. A doktorka: nejste nahodou těhotná? A já: hahaha, rozhodně ne. 😀 no a za za pár dní pozitivní tt. 😀 nutno podotknout, že to bylo půl roku po porodu a strašná náhoda. 😀 nicméně nic se nestalo. 🙂

maudd
6. čer 2021

https://www.sujb.cz/styk-s-verejnosti/casto-se-... zkus se mrknout sem, myslím, že jsou to funfovane odpovědi

ladyanne22
autor
7. čer 2021

@maudd děkuju, počtu si 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru