První screening - délka. Jak dlouho trvá a jak se utz provádí?

anet_98
15. dub 2020

Ahoj holky,

Jsem 11+5 a zítra mě čeká první screening v těhotenství. Trochu nevím co mám očekávat 🙈
Jak toto vyšetření dlouho trvá a jakým způsobem se ultrazvuk provádí? Řeknou výsledky ihned?

Děkuji.

lenka_tom
15. dub 2020

@anet_98 každý doktor to má jinak. Krev už ti brali? Screening bude provádět ošetřující gynekolog nebo tě někam poslal?

anet_98
autor
15. dub 2020

@lenka_tom na krvy jsem byla před týdnem a kvůli aktuální pandemii mě můj lékař poslal na screening k mateřské společnosti, takže budu mít svoji bývalou gynekolozku. Společnost se jmenuje gynthea.

del53
15. dub 2020

@anet_98 Tohle se hrozně moc liší od centra k centru, já můžu přispět leda svou zkušeností s pražské Profemy: dělá se uz horem přes břicho (to je asi všude stejný), trvalo to cca hodinu, protože mládě nespolupracovalo a odmítalo ukázat ty důležitý části těla a výsledky byly hned i s vysvětlením, zpráva mailem o pár dní později. Doporučuju naplánovat si pak klid, sice to nebolí, ale jak mně tam prcka pořád naháněli ze strany na stranu, měla jsem trochu namožené břicho.

majsina
15. dub 2020

Já tam nesla výsledky krve...se vším všudy jsem byla za 15 minut venku i se zprávou 🙂

alilali
15. dub 2020

@anet_98 Ultrazvuk se většinou provádí přes břicho, já tam byla cca půl hodiny a odcházela jsem. Je to krásný zážitek, užij si to 🙂 výsledky ti řeknou hned.

aneta15
15. dub 2020

@anet_98 já byla na prvním i na druhém v Podolí, pokaždé tak půl hodiny a super. V době koronaviru jsem byla na třetím ve 33. Týdnu v Kolíně a fakt tragédie, celé to trvalo asi 30 vteřin. Nestačila jsem se ani rozkoukat. Dostala jsem fakturu na 700,- a už jsem byla za dveřmi...myslím, že cílem bylo zjistit jestli mám v břiše dítě 😁😁😁 fakt mě to neskutečně zklamalo.

lenka_tom
15. dub 2020

@anet_98 tak to ti asi opravdu řeknou hned. Záleží, jak bude prcek spolupracovat a jestli ti půjde udělat ultrazvuk přes břicho (jinak by museli vaginálně). Naše malá byla hodná, tak jsem měla hotovo asi za čtvrt hodiny a ani nebylo potřeba se mnou nějak manipulovat. Ničeho se neboj, je to jen podrobnější ultrazvuk. Pak to nahází do počítače s výsledky krve a vypadne jim celkové riziko 🙂

barmil
15. dub 2020

@aneta15 s tim tretim me desis, chtela jsem tam taky.
Mne tenkrat blbe objednali na 1., sestra me objednala, ja prisla, doktor, je to moc velky, jdete pozde, a nazdar.
Takze bez vysledku, musela jsem na TT, ty vysly silene, takze genetika v Praze, straseni a nervy do 20.tt, nez druhy velky UTZ ukazal, ze je vse OK a TT byly falesne pozitivni.
A vse kvuli koze, co se neumela poradne podivat do prukazky.

jana31990
15. dub 2020

@aneta15 to jsem měla nedávno taky byla jsem tam na prvotrimestrialnim dala jsem jim tam 1500,- a za půl hodiny jsem byla venku se zprávou že mi vše vysvětlí můj gynekolog. Jelikož malý má nějaký problém se srdcem. Ale v nemocnici když jsem se na to ptala co a jak tak mi vůbec neřekli. I můj gynekolog na to pak nadával že když se to kord platí tak mi to měli ihned vysvětlit co a jak

ivis_b
15. dub 2020

Jak kde. V Gennetu to trvalo 15 minut i se svlékáním, neřekli mi skoro nic, do ruky vrazili papír s třemi řádky a hotovo. V Profemě trval samotný ultrazvuk určitě přes půl hodiny, paní doktorka všechno popisovala, vysvětlovala a pak mi do mailu poslala zprávu na 3 A4. Takže do Babišova Gennetu už fakt né. Ultrazvuk už přes břicho, to je asi všude stejné. Jdu taky zítra 🙂

lenka_tom
15. dub 2020

@ivis_b vidíš, jak Babiše nemám ráda, tak v Gennetu jsem byla spokojená. Měli jsme kliku na dr. Hynka, který tady vede poradnu. Všechno vysvětlil a při 2. screeningu mě otáčel jak na rožni, jen aby nám udělal pěknou fotku.

zavodnice
15. dub 2020

Taky jsem byla v Gennetu, trvalo to asi 10 minut. Doktorka to asi měla fakt nakoukaný, jela jak fretka, naměřila si, co potřebovala a bylo hotovo. Akorát prý to bylo špatně vidět, tak mám z 1. i 2. screeningu fotky na prd, na tom druhem mi ji nechtěli ani vytisknout, jak byla špatná.

lenka_tom
15. dub 2020

@zavodnice u nás taky stála fotka za prd 🙂 Ale fakt se snažil, jen malá nespolupracovala.

zavodnice
15. dub 2020

@lenka_tom Tak za snímky jim vinu nedávám, dítě prý bylo uloženo nízko v pánvi, placenta vpředu, o moc líp to asi nešlo. Akorát teda hodina čekání oproti času objednání, měla jsem děsný nervy, jestli všechno bude v pořádku.
Teď mám za sebou první screening jinde, bylo to o dost osobnější, fotek mi udělali bez proseb několik a dokonce i 3D se povedla🙂.

aneta15
15. dub 2020

@jana31990 já si naivně myslím, že to bylo dáno nouzovým stavem, doktor měl na hlavě respirátor s chobotem. Nebylo mu rozumět slovo. Já vyběhla do pátého patra s rouskou, nemohla jsem dýchat, curky mi řekly po zádech. Čekala jsem něco podobného jako v Podolí. Tam byli fakt příjemný a ochotný, všechno ukázali, vysvětlili. Slíbila jsem dětem fotku a byla jsem ráda, že jsem si stacila utřít gel u břicha. Jako zklamání fakt velky

aneta15
15. dub 2020

@jana31990 na Kolín hodně nadavají proto jsem jela radši do Podolí. Ale rodit chci v Kolíně takže jsem usoudila, že bude lepší na ten poslední screening jít tam. Naivně jsem si myslela, že se mnou budou řešit třeba provedení porodu ( měla jsem nízko placentu) a tak. Doktor neřekl ani slovo. Jen když jsem se zeptala jestli je vše ok tak kyvnul. Já budu v Kolíně rodit potřetí a byla jsem tam spokojena, šestinedělí je horší ale tím, že budu mít třetí to neřeším

tasimia
16. dub 2020

@anet_98 ahoj, já jsem byla ve Fetmedu, výsledky krve měli už od doktorky. Problém u mě nastal s tlakem, měřila mi ho na obou rukách snad šestkrát, pořád šíleně vysoký. I když normálně všude kam jdu tak mám tlak ukázkový. Jinak samotné vyšetření u mě trvalo asi 30-40min malá se pořád schovávala nebo otáčela :D. Takže mě pak bolelo břicho jak ji doktorka naháněla. Jinak výsledky jsem věděla hned, kazdou věc mi vysvětlila. Tak držím palce!👋

krupka3
16. dub 2020

Pres bricho, u nas trval cca 6-7min na specializovanem pracovisti.

lenka_tom
16. dub 2020

@zavodnice tak to jsme fakt měli kliku 🙂 Čekání minimální a doktor byl super.

jana31990
16. dub 2020

@aneta15 já jsem právě že taky před 2 lety rodila v Kolíně a taky kromě šestinedělí jsem si nemohla stěžovat. Kamarádka tam rodila vloni a ta zase říkala že už nikdy více. Ale to je asi každého názor. Teď mám termín ke konci září a asi znova půjdu tam

aneta15
16. dub 2020

@jana31990 já tam půjdu během tří nedel, tak pak dám vědět 😉

jana31990
17. dub 2020

@aneta15 to bych byla ráda jelikož jsem hlavně zvědavá jak to tam údajně změnili a hlavně i ten přístup toho personálu jestli se v něčem změnil

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru