Přípravky na kůži v těhotenství. Mohou v kombinaci nějak škodit mimču?

losice32
23. bře 2021

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat na Vas názor nebo zkusenosti. Možná je to blbost, ale mě to dneska tak nějak vlezlo do hlavy a nemůžu se toho zbavit. Jsem v 7. měsíci a od začátku těhotenství se sprchuji Saloos tehotenským olejem. Dále jsem pak mazala břicho Elasti Q, Blooming belly a teď poslední Nobilis Tilia olejem Poupatko. Všechno to jsou vlastně přírodní věci, ale mě napadlo, jestli to v kombinaci s tím sprchovým olejem nemůže být moc a nějak to škodit mimcu?

ema90
23. bře 2021

@losice32 A jak by mu to skodilo? I kdyby ste se mazala obycejnou Niveou a sprchovala se treba Radoxem, tak je to uplne jedno 😀

losice32
autor
23. bře 2021

@ema90 no, četla jsem nějaký článek o esenciálních olejich, které ty přípravky taky obsahují a že si mají tehotne na ně dávat pozor atd. Tak právě kvůli tomu.

ema90
23. bře 2021

@losice32 Spis doporucuju tolik necist. Nevim, na co konkretne by to melo mit spatny vliv, ale myslet na vyvoj miminka v sedmym mesici je uz trosku pozde 😀
Ale stejne to povazuju za blbost a nenapadlo by me se tim nejak znepokojovat.

losice32
autor
24. bře 2021

@ema90 nj, to já vím, že je to pozdě. Jsem takový plasan. Každopádně děkuji.

mamikry
24. bře 2021

@losice32 To miminku neuskodi. Mnohem horsi je podle me kosmetika plna chemie, barveni vlasu apod. a deti se rodi zdrave i presto.

klokanka31
24. bře 2021

@losice32 Jejda mě tohle ani nenapadlo řešit 😲 já na sebe plácala normální přípravky, ne BIO ani přírodní... A malá je naprosto v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru