Prášky na vysoký tlak Ramipril Actavis do 6.tt. Nehrozí poškození miminka?

lucifercika
27. bře 2021

Zjistila jsem že jsem asi v 6tt a do teto doby jsem brala prasky na vysoky tlak Ramipril Actavis.
Bude miminko v pořádku? Nehrozímu nějaké poškození, máte s tím někdo zkušenosti?
V pondělí budu volat doktorovi aby mi udelal prohlídku.

drep
27. bře 2021

Ramipril je v těhotenství kontraindikován jako jeden z mála opravdu prokázaných teratogenů (tj nikoliv jen že nejsou data na těhotných a proto se to nedoporučuje, ale opravdu jsou data, že vadí); nicméně průkaz škodlivosti je hlavně v druhém a třetím trimestru. Teď s tím stejné nic nenaděláš, upozorni na to svého gynekologa.

lucifercika
autor
27. bře 2021

@drep dekuji za odpověď, hned v pondeli rano mu budu volat. Dneska jsem si prasek nevzala, tak doufam ze bude vsechno v poradku na miminko sr moc těšíme

losice32
29. bře 2021

Zdravím, řešila jsem taky nějaké léky na začátku těhotenství. Kdyby ti tvůj lékař nedokázal odpovědět, tak můžeš napsat email MUDr. Eva Maňáková, PhD. Odpovídá na otázky ohledně teratogenu v těhotenství. Na email reagovala velmi rychle.

lucifercika
autor
30. bře 2021

@losice32 dekuji za odpověď už jsem to s moji doktorkou vyresila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru