Pozitívni NT screening

abababa
27. črc 2021

Jelikož mam za sebou asi nejhorší čtyři dny života, kdy jsem prolezla mraky for, diskuzi, odborných článků, medicínských skript, jak tonouci se chytala stébla a každý dobrý konec mi vlil naději a dal me do psychické pohody, rozhodla jsem se přispět, možná to někomu take pomůže.
V pátek špatný NT screening: trikuspidalni regurgitace (nález na srdíčku), relativně špatná krev: hodnoty papp-a: 0,571 MoM, hCG 1,68MoM. Věk:37, NT 1,7. Kustku screening nezmiňuje. Riziko DS 1 v 6, tj cca 17%!! Hned provedeno CVS (odběr z placenty).
Přes víkend očistec, blila jsem, migréna, deprese, studium faktů, pláč, modleni, nekonečně přemýšlení nad životem a jak to bude dal... asi není nutno popisovat v detailu.
Dnes výsledek: negativní na DS, Eduard a Patau 🙏, do 14 dnů by měli ještě vyšetřit případně další VVV, ale tam je pravděpodobnost (snad) nízká. Nevěřila jsem, ze s touto prognozou to muže dopadnout dobře, tolik slz štěstí jsem nevydala ani po předchozích porodech 🙂
Tímto nechci říct, ze jsou diagnostiky nepřesné. Tam kde já a další 4 ženy slyší dobrou správu, ta šestá bohužel ne. Je to statistika. Nicméně, v nekonečném období čekání na výsledky je každá dobra zkušenost lepší než Neurol 🙂
Držím všem prsty, at mate samá zdravá miminka 🌸

adelka951
27. črc 2021

Já jsem kdysu měla velmi podobne výsledky jako ty, jen riziko 1:4, a take to dopadlo dobře. Synovi už jsou 3.

kackavb
27. črc 2021

Ahoj. Já stejně tak, Downův syndrom 1:6 a nakonec krásný, zdravý, dnes už čtyřletý kluk. Ale ty nervy byly příšerné, byl a je můj jediný vymodlený z IVF v 35 letech...

izzylka
27. črc 2021

Já měla u syna 1:5 na Edwardův syndrom....nejhorší období v mém životě. Než jsem šla na plodovku, trvalo to týden...týden kdy jsem s výsledkama obvolávala a objížděla doktory a konzultovala to s nima🤷🏻‍♀️ diskuze jsem po pár hodinách ani nečetla...přežití miminka s Edwardsem nemožné....🤦🏻‍♀️
Naštěstí plodovka dopadla dobře, ale na výsledky jsem čekala 24 hodin....přísahám, že nejdelších 24 hodin v mém životě 🙈
Mám doma 5letého zdravého syna ❤
Ty výsledky screeningu může ovlivnit fakt každá blbost.

abababa
autor
27. črc 2021

@izzylka ano, já jenom za dnešek zestarla tak o 10 let

jucy693
27. črc 2021

@abababa ty jo, to mě by asi odvezli... děti ještě nemám, jsem v očekávání 7tt. 2.8. jdu na kontrolu a tohodle vyšetření se strašně bojím, Vám to na konec dobře dopadlo, ale to čekání 😓 no držím Vám pěsti 😉

supermatka
28. črc 2021

@abababa ahoj tak já teď taky prožívám peklo. NT riziko Downa 1;567 preklapsii 1:4 rustova retardace 1:71 šíjové projasnění 2,50mm. Proto mi dělali integrovaný test kvůli hraniční negativite.. A co myslíš... Z toho pozitivní 1:90 Down... Minulý týden ve čtvrtek jsem měla jít na plodovku a kontrolní ultrazvuk. Manžel v ten den boural, jela jsem se svagrovou. Břicho mi tvrdlo že stresu proto plodovku neodebrali a čeká mě to zítra.. Genetik se vůbec netvaril optimisticky a doktorka z ultrazvuku zas si myslí že bude vše ok. Já to necítím moc optimisticky.. Je mi 33, 3 děti už máme, a mám nadváhu. Toto miminko bylo přání nás všech děti se moc těší.. No tak uvidíme.. Vím o paní co měla riziko v NT 1:570 a plodovka Down potvrdila.. Prostě je to vždy 50 na 50, půlka s pozitivním NT dobrý a půlka má smůlu.. U mě byla blbá krev

abababa
autor
28. črc 2021

@supermatka moc moc držím prsty, at to dobre dopadne a mas zdravé miminecko🤞🤞 a posílám co nejvíce klidu do období čekání na výsledek 🌸

supermatka
28. črc 2021

@abababa moc děkuji ❤️

supermatka
30. črc 2021

@abababa ahoj, tak předběžné výsledky dopadli dobře a čekáme holčičku ❤️. Teď ještě 14dni nervů jak dopadne zbytek 🤔

abababa
autor
30. črc 2021

@supermatka parádni správa!! ♥️♥️ Moc moc gratuluji a neboj, verím, že další výsledky jenom potvrdí, že je vse v poradku. Mám radost 🙂

supermatka
31. črc 2021

@abababa děkuji ❤️❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru