Potratová pilulka. Je to bolestivé?

petraaroman1
7. srp 2021

Ahoj měl tu prosím někdo potratovou pilulku? Zajímá mě jen jestly to je bolestivy

katherine177
7. srp 2021

@petraaroman1 kamarádka si ji sama objednala na netu ,nějak jí to nezabralo ,pak měla ještě jednu hrozné bolesti ,pak potratila ,ale měla nějaké silné krvácení ,odvezla ji sanitka ,malém vykrvácela

cinam
7. srp 2021

Měla jsem po zamlklem těhotenství. Bolesti jsem neměla

michaela_2
8. srp 2021

@katherine177 to jde? Objednat po internetu? Myslela jsem, že je to jako klasicky řízené přerušení těhotenství - vyšetření + odběry předem a následovně je pilulka podána v nemocnici pod lékařským dohledem. Obě dávky. Když je vše po podání OK, člověk smí domu.

Kdovico ji kdo poslal, přes internet 🙈

zelenaesmolda
8. srp 2021

@michaela_2
presne tak,tuhle pilulku si pres net tezko objedna.

ilonne
8. srp 2021

@michaela_2 Jde to, ale rozhodně to není bezpečné a ze strany prodávajícího je to trestné. Pilulka se smí podat pouze pod lékařským dohledem.

katherine177
8. srp 2021

@michaela_2 vůbec nevím ,já bych třeba do toho nešla,jen vím že ji bylo fakt hodně zle

nikjean
9. srp 2021

@michaela_2 pravděpodobně jde o potratovou tabletku - respektive o nouzovou antikoncepci (nejznámější je asi Postinor), kterou lze užít až 72 hod po nechráněném pohlavním styku a lze ji koupit v lékárně, bez předpisu.

sirinfirst
9. srp 2021

@michaela_2 jde po koupit načerno, většinou z ruských stránek.. risk jak blázen..

michaela_2
9. srp 2021

@nikjean tak postinor není potratova pilulka, ale jak píšeš - nouzova antiko. do 2-3 dni po nechranenem sexu.
Potratova pilulka se podává až od potvrzeneho těhotenství.

Ale možná to ta dotyčná popletla.

A nebo lze fakt sehnat nějaký mišmaš, který se za ni vydává :(

nikjean
9. srp 2021

@michaela_2 Jasně, ale hovorově se tomu takto říká, proto by mě ani nepřekvapilo, kdyby tazatelka myslela právě takovou pilulku.
Ono je potřeba tady psát opravdu věci na tisíc způsobů a uvést vše na pravou míru, protože jsou tu i ženy, které se ptají na mateřskou, ale po diskuzi vyplyne, že vlastně myslela rodičovskou. To pak ty dotazy stojí za to.

michaela_2
9. srp 2021

@katherine177 jasné no. Tak pokud fakt polkla něco, co si objednala na nějakém pochybnem zdroji na netu, když je všude uváděno, že chemický potrat lze provést jen po lékařským dohledem, tak fakt riskovala hodně. To je stejné, jako jít si nechat udělat potrat načerno k někomu do bytu…

journals
9. srp 2021

@katherine177 kamaradka asi nepatri k tem nejchytrejsim 🤦🏻‍♀️ To opravdu snedla kdo vi co a kdo vi od koho?
Ach jo… lidi jsou opravdu nekdy hloupy. Kdo vi co ji vubec prislo

katherine177
9. srp 2021

@journals riskovala hodně ,doktor ji nechtěl udělat potrat ,protože byla více než 12tt,bylo jí to fuk ,řekla mi to až to udělala

zelenaesmolda
9. srp 2021

@katherine177
a proc na ten potrat nesla driv?

katherine177
9. srp 2021

@zelenaesmolda to nevím ,buď to zjistila pozdě a nebo odkládala,pak už to nešlo ,já myslela že si ho nakonec nechá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru