Plod je menší, než by měl být podle týdnů

lila4
19. zář 2018

Zdravím,
chtela bych se zeptat na vase zkusenosti nebo nazory. Dnes jsem byla u dr. a docela me vydesila prvni den posledni MS byl 29.7 a mela jsem ji celkem pravidelnou plus minus 2 dny. Spocitala mi, ze bych mela byt v 7tt + 3, ale dle ultrazvuku je plod velky 3,4mm a pry je to male, ze to vypada spis na 6tt, srdicko uz tlouklo. Nicmene me vydesila, ze bud se to blbe spocitalo, nebo s prckem neco je. Tak bych se chtela zeptat jak jste to meli vy, at se muzu uklidnit 🙂

kac9
19. zář 2018

Ahoj, takovéhle doktorky nesnáším :( většinou zbytečně tě vyděsí předem... náš malý byl ze začátku o 2 týdny menší! Moje dr to ale neresila, moc na tabulky nedala, sama mi řekla, že na světě taky nejsou všichni stejně velcí... no a na druhém screeningu už mi říkala, že to bude velké miminko, ať velikost 50 ani nekupujeme... malý se narodil úplně zdravý s mirami 51cm a 3830g :D teď v sobotu mu bude rok a je to raubíř 🙂 přeju hodně štěstí i tobě a bude to dobré, uvidíš ❤🍀

ivuska1986
19. zář 2018

Ahojky, dcera byla od zacatku vzdy o tyden mladsi, mam cyklus 31 dnu a ovuluji 19. den cyklu, takze to vychazi, mimco bylo v pohodě, jen mi to nikdo z doktoru nebyl schopen vysvetlit, tez me vydesila zprava, ze je malicka o tyden mensi, vlastne devet dnů. Byla bych v klidu, paklize uz mate v šestém tydnu srdicko, tak paráda, bude to bojovnik/bojovnice💕 drzim palce

michaela_2
19. zář 2018

@lila4 Na tyhle odhady se vyprdni - mě u dcery vycházelo celou dobu, že je dle těch jejich tabulek menší než by měla být, že má málo plodovky a váhový odhad před porodem necelá 3kg. Nakonec se narodila s váhou 3,6 kg - takže se sekli celkem pořádně v tom měření 🙂

Pokud je srdeční akce, nijak se nestresuj!!

bachovy_esence_poradna
19. zář 2018

@lila4 Tohle se stává docela často. Zůstaňte v klidu, ono na začátku záleží i na tom jak moc kvalitní je ultrazvuk, protože plod je maličký a rozdíl pár mm pak ukáže na počítači velký rozdíl ve stáří.
Důležité je, že je srdeční akce 🙂

tulikiss
19. zář 2018

rozhodne se nestresuj. syn je z umeleho oplodneni, takze naprosto presne vime kdy doslo k oplodneni a stejne pri utz ty tydny litaly sem a tam.

eldrag
19. zář 2018

do 10tt bych vubec nic neresila, pokud srdce bije a je v deloze.... tahle ranná těhotenství jsou vzdy plus minu tyden 10 dni....

codal
19. zář 2018

Ty začátky bývají často nesmerodatne, člověk nikdy neví, kdy přesně otěhotněl a týden sem týden tam není žádná míra.Hlavne, že bije srdíčko! Ono se to srovná, teď se nestresuj, zatím se nic neděje a bude to dobrý!!!

sangina
19. zář 2018

jen klid...naše doktorka tvrdí....plus mínus deset dní je limit,mnohdy se totiž stává ,že si ovulace přispíší nebo si naopak dá na čas...a ona s těmi tabulkama není vševědoucí...já šla tenkráte na ultrazvuk..v 6+1a dle ultrazvuku jsem byla7+6..a srdíčko bylo a vše v pohodě

alcar
19. zář 2018

Ty ultrazvuky i lekari nekdy byvaji velmi nepresni. Pokud ma embryo 3mm, tak to je nula nula prd a tezko to presne namerit. Neverim, ze by to lekar dokazal uplne presne na milimetr zmerit. I u 3kg plodu se lekari dokazou seknout az o 0,5kg, tak co teprve tady u miniaturniho “cosi”. Nestresuj se, srdicko je, tak je vsechno ok. 😉

rebe
19. zář 2018

Doktoří vždycky rádi předestírají ty nejhorší scénáře, místo aby vysvětlili, že jsi mohla mít později ovulaci, tedy i oplodnění mohlo proběhnout později. A navíc i milimetrová nepřesnost má v tomhle období velký vliv. Nebo že plus minus týden je naprosto v pořádku a má to tak spousta miminek. Žádný stres 🙂

kittyy17
19. zář 2018

Já jsem den před očekávanou ms začala špinit, špinění se stupňovalo, ale klasická mě nepřišla. Už jsem byla smířená s tím, že se to na první pokus nepovedlo, a přesto jsem si udělala test, a pak okamžitě valila k doktorovi. Vyděsil mě, že nic nevidí a že by to mohlo být mimoděložní kvůli tomu slabému krvácení. Byly zrovna Velikonoce, a hned v úterý mě chtěl vidět znovu. To už viděl váček, ale srdíčko nikde, další kontrola za 14 dní. To už jsem byla podle mě 8.tt a konečně bylo i srdíčko, velikost odpovídala 6.tt. podle 1.screeningu velikost odpovídala stejně jako podle ms, podle 2. screeningu byl zase o týden menší, neustále mi posunovali termín porodu, nakonec v porodnici uznali ten podle 1. screeningu, vzali ho jako šibeniční pro přirozený porod a naplánovali císaře pokud do té doby neporodim, po prvním císaři jsem nesměla přenášet...
Malý měl pouze 3,1 kg, po prvním 4 kg miminku pro mě šok.
Jsem přesvědčena o tom, že správný termín byl o týden později, i kvůli tomu kdy se ukázalo srdíčko...
Každé miminko má své tempo růstu, chvíli se zdá že neroste, a pak najednou poskočí...

biedronka10
19. zář 2018

Hihihi. Na to ti reknu jedno. Kliiiiid. Ja jsem u doktora pristala dle vypoctu v 7tt, ale skutecnost byla 5tt. Mala byla dokonce o 14 dni mensi, mladsi ci jak to nazvat a tento deficit si drzela az do 31tt. Srdicko nasel az v 9tt. Rekl mi 3 moznosti, ale nedesil me proste, rekl ze pockame, to je stejne to nejlepsi, za coz sem mu nesmirne vdecna. Mimodelozni, coz vyloucil, nebo diky dlouhym a nepravidelnym cyklum, nebo se spatne vyvijejici plod. 2,. moznost se ukazala jako ta spravna. Proto radim, nestrasit. Stava se to a casto a prpste muzes mit jen posunutou ovulaci. Navic pokud ma uz srdicko, tak to dopadne podle me dobre a je jen mladsi.

lillyh
19. zář 2018

Nečetla jsem předchozí komentáře, ale mě první těhotenství bylo taky takové. Poraďte jsem byla zmatená z těch týdnů v průkazce až pak mi řekla že se průkazka orientuje podle dítěte a ne mě a prcek byl o týden mladší. A taky že jo krásná malá holčička.😍 Teď čekáme druhé a mám to taky tak +-4-5 dní rozdíl. A podle všeho druhá holčička. Takže buďte v klidu nic nemusí být špatně jen je malinké 🙂

terez07
19. zář 2018

Jedna vec je tt podľa menštruácie,iné je kedy reálne bola ovulácia,mohla prebehnúť o týždeň neskôr.ak srdiečko bije,buď v kľude a nestresuj.

lila4
autor
19. zář 2018

@lila4 Moc všem děkuji za podporu a za to, že jste me uklidnili. Doktorka to rikala takovym zpusobem, jako by to byla úplná katastrofa a jako bych měla každou chvíli potratit. Přitom se citim celkem dobře. Uvidim co bude říkat dál, ale po téhle zkušenosti budu uvažovat o jiném doktorovi. Ještě jednou děkuji

vorvinka
19. zář 2018

@lila4 Chtěla bych Vás uklidnit - měla jsem to naprosto stejné. Na první kontrole srdíčko tlouklo, ale doktorka zahlásila - Noo, je to teda menší než by mělo být... Taky jsem se bála. Nicméně, narodil se mi 4kg kluk a je stále větší než by měl dle tabulek být. Takže - hlavně klid, těšte se - ale s pokorou, protože je to velmi křehké a hlavně na sebe dávejte pozor a opatrujte se. To je teď nejdůležitější. Moc Vám držím palce.

babanci
19. zář 2018

Mojí dceři tvrdili, že má malé děcko už od začátku těhotenství. Bude prý maličká....ha.ha, měla
4 120 g a 55 cm. Fakt prťě. 😀

linee
19. zář 2018

@lila4 zapomnela ti rict, ze se toleruje 14 dni rozdil ve velikosti, pak, ze na zacatku je to tak mrnave, ze se to spatne meri, takze staci posunout o pul mm a jsi na tt uplne jinde. Takze zustan v klidu a nedelej zavery. Udelej si pohodu, to je maximum, co muzes miminku nabidnout. Jinak obe moje deti byly o 10 dni pozadu na zacatku, pak na konci 3.mesice odpovidali. Opravdu se to meri spatne. Navic, kazda matka se na kontrolu tesi a nechce tyhle zpravy slyset a pak je z toho jeste vice vystresla a doktorum to casto nedochazi, ze nekdy nezavisi co, ale jak rikaji.
NIceho se neboj a drzim palce na pristi kontrole, at si ji vice vychutnas🙂

markyzzaa
19. zář 2018

@lila4 paní doktorka by zasloužila po papuli. Mně malá taky odpovídala o týden menší, ale sám dr. mi řekl že se toho nemám chytat, že stačí aby na ultrazvuku o milimetr uhnul a hned mu to naměří jinou hodnotu. Přesné a směrodatné jsou ultrazvuky ve 12 a 20 tt , do té doby je velikost pouze orientační

misa357
19. zář 2018

Někteří doktoři, jsou fakt vymyšlený 😕

mihal1
20. zář 2018

Buď v klidu, mně se termíny také rozcházely o osm dnů a řešila jsem ty samé obavy jako ty a teď mám zdravé miminko. I když máš pravidelnou MS nemůžeš si být jistá kdy přesně došlo ke splynutí... Vůbec nechápu proč tě tvá doktorka takhle straší.

lotta1234
20. zář 2018

Nepises nic o ovulacii, ak si ju mala neskor (napr. tesne pred menzesom), tak je dieta zakonite mensie. Ono sa to meria tak, ze klikne jeden bod na jeden koniec, druhy na opacnu stranu a odmeria vzdialenost, ktora podla tabulky odpoveda nejakemu tyzdnu. V tak ranom stadiu vela urobi kazdy milimeter... Podstatne je, ze bije srdiecko. Cim bude dieta vacsie, tym lepsie to pojde odmerat. Na 1. screeningu (ak pojdes) ti urcia datum porodu podla ultrazvuku a moze byt kludne iny ako ten podla posledneho menzesu. Bude to v poriadku 🍀

merope
21. zář 2018

Moc nečtu diskusi, ale v 6+1tt mi doktorka říkala, že tam ještě nebude vůbec nic vidět a byla tam jenom dutinka, v 7+1tt byla teprve srdeční akce. Pokud máš srdeční akci, tak to znamená, že zatím plus-minus ok.

petrak15
21. zář 2018

Ja byla taky dost vystrasena, test pozitivni, tyden potom spineni, takze jsem volala doktorce, ze potrebuju prijit driv nez az si budu myslet, ze jsem v 8 tydnu. Vzala me dalsi den, v deloze nic nevidela, byla jsem 5 plus neco. Takze me nechala jeste vycurat na test, ten byl jeste slabe pozitivni. Nezapomenu to co mi rekla. Tehotna jste, jeste zjistit kde. Vzali me krev, as dva dny zase, mirne stoupalo, ale nic se nevidelo. Dalsi den jsem tam byla, ze me reze vajecnik a doktorka uz myslela na mimodelozni, ale ten den nasla dutinku v deloze. A pokracovala kolotoc s krvi a merenim, mala to dohnala, na 13 tydnu byla podle mereni spravne. Pamatuju si na pocit, kdyz mi rekli, kontrola po mesici. Myslela jsem, ze to nedam, nebyt kontrolovana 2x tydne. No a pak jsem tyden prenasela, takze kdovi, jestli spis nesla nacas.

rubicon_cube
18. črc 2019

@lila4 Tak to je ještě dobrý, máme odchylku 6 tt :( vůbec nevím co s tím

fouskovi
18. črc 2019

Taky jsem to zažila s druhým synem a ted mi tady řadí 5.5 měsíce starý svist pokud bije srdíčko tak se to mohlo jen blbě spočítat každopádně držím palečky ať vše dobře dopadne

kamiilla
21. kvě 2020

Zdravím všechny,
mám na vás obří prosbu, potřebovala bych poradit, vyslechnout si radu, co si myslíte o mém těhotenství.. Poslední MS jsem měla 6. 4., mám krátký cyklus 26 dní.. Ovulaci jsem měla 16. 4. A já debil jsem si udělala těhotenský test už 10DPO, takže to bylo 26. 4., testy hezky rostly a na první kontrole jsem byla hodně brzo 5+0, to mi lékař řekl, že těhotenství odpovídá stáří a že mám přijít za 10 dní. Dneska jsem došla a zase jiná lékařka mi řekla, že plod je stářím 5+5tt, i když podle MS mám být 6+3tt. Srdíčko neviděla... A říkala, že tomu moc nedává ať s tím počítám. Hrozně mě vyděsila a hrozně se bojím, že to nevyjde.. Já vím, že to je vždy buď a nebo, ale už jednou jsem měla biochemické těhotenství a prostě z toho mám strach.. kamarádky tvrdí, že šance pořád je. (Mám za 14 dní dojít na další UZ) Nicméně já si tím nejsem úplně jistá, protože test mi vyšel pozitivni hodně brzy, takže stáří plodu opravdu neodpovídá a jsem si jistá ovulací 16. 4. (Měřila jsem si BT) Takže moje otázka je, jestli máte někdo podobnou zkušenost a dopadlo vše dobře a taky jestli je možné, že je plod malinko opožděný ve vývoji (o týden) a může to dohnat, nebo jestli se mám začínat smiřovat ze situací.. Já se tich 14 dní zblázním 😔😔😔 Moc děkuju za jakoukoliv radu, zkušenost 🙏

tulikiss
21. kvě 2020

hele pokud nechces cekat na utz a nechces se z toho zblaznit ,tak bez treba ve str na odber krve jako samoplatce a pak v patek, co dva dny se ma Hcg zdvojnasobit.

eviicka
21. kvě 2020

@kamiilla já tu pozitivní zkušenost bohužel nemám (také krátké cykly přesně jsem věděla ovulaci), ale vím, že jedna holka to tady tak měla a teď už je z toho "velký kluk". Ta pravděpodobnost je bohužel ale malá, na druhou stranu, mohla to i doktorka jinak změřit, je moc brzy. Držím palce.

kamiilla
22. kvě 2020

@tulikiss taky mě to napadlo.. zajdu si, díky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru