Nízké hCG. Normální těhotenství nebo mimoděložní?

deeda1
6. únor 2020

Ahoj holky,

vyšlo mi několik pozitivních těhotenských testů, v neděli z krve hcg 10, ve čtvrtek 48. K oplodnění došlo mezi 14. A 17. lednem. V děloze je na UZ vidět pouze 3mm dutinka. Myslíte, že to může být klasické těhotenství, nebo spíše mimoděložní? Příznaky jsou bolest prsou, tlak v podbřišku a bedrech, únava, žíznivost. Mám obavy...

tercula
6. únor 2020

hcg by se mělo každé 2 dny zdvojnásobit, takže vlastně to vychází v pořádku, ale zase pokud bylo oplodnění jak píšeš ty, tak to mi přijde nízké ☹ to už je skoro 3 týdny od oplodnění...není možnost pozdější ovulace? Určitě bych tedy ještě zašla na hcg a kontrolovala jak roste, ale pokud je vidět dutinka, tak je to na dobré cestě, jen to chce čas....

deeda1
autor
6. únor 2020

@tercula vzhledem k nepravidelnému cyklu (28-32 dní), je možná i pozdější ovulaci. Nikdy jsem si ji nijak nehlídala.

tercula
6. únor 2020

@deeda1 třeba ano, to hcg by odpovídalo, že jsi teď tak cca 10-12 dpo 🙂 hlavní je, že roste a mělo by se zdvojnásobovat, takže v sobotu kolem 100, pondělí 200, pokud takhle poroste, tak si myslím, že je vše v pořádku 🍀

kmarie81
7. únor 2020

@deeda1 a kdy si měla ten pozitivní tt, takže jestli si ted někdy dělala tt a vyšel pozitivní hcg stoupá. každá sme jinátřeba ti hcg stoupá pomaleji...

marketf
7. únor 2020

Já bych se nedesila. Já měla od začátku taky nízké a dokonce 7 dní po zpoždění jsem měla na testu jen slabou čárku a to někdo už mívá dálnici jako hrom. Teď jsme 8+5tt a vše je v pořádku. Každá jsme prostě jiná 😊✌️

ja_osobne
7. únor 2020

@deeda1 ahoj, buď v klidu, já měla v den ms - 13dni po ovu hcg 26, teď jsem 8+6 ! A vše v naprostém pořádku 🙂 někomu to hcg roste opravdu pomaleji 🙂 držím palce

jjasmina
7. únor 2020

Ono to hcg je asi individualnía každá to máme jinak, vím že když jsem měla zpoždění asi tři dny hcg jsem měla necelých 1000, hlavně , že stoupá 🙂

fafetka
9. únor 2020

@deeda1 pokud viděl doktor dutinku na utz tak předpokládám ze ji viděl v děloze tím pádem to mimodelozni těhotenství není. Hcg se zdvojnásobuje ob den což u tebe vychází. Takže bych se dle velikosti dutinky a výšce hcg priklanela k pozdější ovulaci😉neboj, jeví se mi to úplně v pořádku 🍀🍀🍀

gruyerre
9. únor 2020

@deeda1 hcg roste dobře, takže není důvod se znepokojovat. Držím palce, ať je vše v pořádku.

deeda1
autor
28. únor 2020

Děkuji za všechny názory. Dnes jsem byla na kontrole. Jsem 6+2 a už bylo i srdíčko 😊

michaela2609
11. bře 2020

Ahoj holky, prosím radu, zítra jdu na kontrolu, budu 5+0... Byla jsem tam teď v úterý hcg 800,alr v deloze nic ani náznak zvětšené sliznice. Mám se bát nejhoršího? Děkuji za odpovedi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru