Nimesil na začátku těhu. Mohl uškodit?

30. čer 2021

Dobrý den. Jsem v 5 týdnu těhu a před dvěma týdny jsem byla na laseru oka na odstranění dioptrií a potom jsem brala celý víkend nimesil na bolest.
Myslíte, že to mohlo nějak uškodit? Nebo spíše máte s tím někdo zkušenost? Netušila jsem samozřejmě vůbec, že “budu” těhotná. Na první kontrolu jdu až za dva týdny.

adula000
30. čer 2021

Nimesil nesmí být užíván v posledních třech měsících těhotenství nebo v období kojení.
Blokování tvorby prostaglandinů může mít negativní vliv na těhotenství a/nebo vývoj embrya/plodu, a proto se předepisování tohoto přípravku těhotným ženám v prvním a druhém trimestru těhotenství nedoporučuje
Ale to, že se nedoporučuje, ještě nemusí znamenat, že jej lékař nemůže předepsat.

xxx3d
30. čer 2021

No, tak úplně nejjednodušší je si přečíst příbalový leták, kde se jasně píše, že se nemá brát v posledních třech měsících těhotenství a při kojení
nicméně, vzhledem k tomu, jak se píše v příbalovém letáku, se užívání nedoporučuje těhotným, protože může mít negativní vliv na vývoj embrya, prokonzultovala bych to s odborným lékařem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru